İptal ve İade Koşulları

İptal ve İade Koşulları

Yat Kiralama 03.01.2020 2793 gösterim

Müşterilerimizin herhangi bir sebeple turunu iptal etme ya da tarih değişikliği istekleri konusunu anlayışla karşılıyor, bu gibi durumlarda size yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle değiştirmek istediğiniz tarihte başka bir rezervasyon bulunmuyorsa, tarih değiştirme isteğinizi mutlulukla yerine getiriyoruz.

İptal konusunda ise şirketimizin getirmiş olduğu bazı politikalar mevcut. Her yattan sadece bir tane olması ve aynı tur tarihlerini yakın dönemde zor satılmasından ötürü %100 geri ödeme yapamıyoruz. Ne kadar süre önce iptal ettirdiğinize bağlı olarak belirlediğimiz geri ödeme sistemleri şirketimiz tarafından belirlenmiştir. Bu geri ödeme sistemi diğer pek çok yat firmasında da aynı şekilde mevcuttur. Bir takım risk oluşumlarına karşı bu hesaplamalara gidilmiştir. 

Kiralama iptalleri durumunda Türkyat yatçılığın uyguladığı politika şu şekilde;
1. Eğer 90 gün ve daha öncesinde iptal işlemi gerçekleştirirseniz ön ödemenizin %25’ini tahsil ediyoruz.
2. Eğer 89-60 gün önce iptal işleminizi gerçekleştirirseniz ön ödemenizin %50’si tahsil edilmektedir. 
3. 59-40 gün öncesi yapılan iptallerde ise ön ödemenin %75’i tahsil edilir.
4. 39-0 gün öncesi iptallerde turunuzu aynı şekilde satmamız zorlaşacağından toplam tutarın %100’ünü tahsil etmekteyiz.

Bu politikalar direkt olarak yatların durumu ve tur satışları konusundaki endişelerden ötürü ortaya çıkmıştır. Benzer politikaları diğer pek çok yat firmasında görebilirsiniz. 

Turkyat.net sizin problem ve sorunlarınızı görmezden gelmez, sizlere her türlü yardımda bulunmaya çalışır. Eğer ortaya çıkan problem, kitleleri derinden etkileyen, hastalık, savaş, felaket gibi durumlara bağlı bir sorunsa iyi niyet ilişkisi çerçevesinde sorunlarınız çözülür. Bu noktada yat sahiplerimizin inisiyatifi devreye girmektedir. Eğer yat sahibimiz bu konuda onay verirse %100 geri ödeme yapma durumu ortaya çıkacaktır. Ancak dediğimiz gibi bu konuda kesin karar mekanizması yat sahiplerine aittir.