Bodrum - Hisarönü Körfezi - Simi Adası - Bodrum mavi yolculuk tur programı

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Bozburun

Palamut Bükü

Karaada

Knidos

Simi Adası

Bodrum

Rota Detayları

Bodrum - Hisarönü Körfezi - Simi Adası - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

1.Gün - Bodrum 

Yat’a adımınızı attığınız anda yat kaptanı ve personelleri ile tanıştırma ve mavi tur hakkında bilgi verme adına “ Hoşgeldin Kokteyl’i” gerçekleştirilecek. Akşam yemeği ve gecelemenin Bodrum Limanı’nda yapılmasının ardından yolculuk başlayacak.

Avrupa’nın en iyi deniz gezisi alanı olmaya layık görülmüş bir yarımada olan Bodrum deniz yolculuklarının vazgeçilmez duraklarından. Berrak yapıdaki suları, mavi gökyüzü ve müsait demirleme alanlarıyla misafirlerine pek çok anlamda çeşitlilik sunan bir nokta. Sahil şeridinde bulunan yerleşim yerlerinden tutun da köylerine varıncaya kadar doğal dokunun bozulmadığı Bodrum misafirlerine doğanın tüm imkanlarını sunuyor.

Güney batı Ege Bölgesinde yer alan Muğla şehrinin bir liman kenti olan Bodrum geçmiş itibariyle antik dönemlere kadar uzanmaktadır. Pek çok medeniyete tanıklık etmiş olan yarımadanın “ Karya - Halikarnas” ismiyle antik dönemlere damgasını vurduğunu duyuyoruz. Dünya’nın yedi harikasından biri olma ünvanına layık görülmüş olan Bodrum’un ülkemizde olduğu kadar dünya genelinde de markalaşmış bir bölge olması binlerce insanın akınına uğramasına neden olmakta. Üzerinde barındırdığı Bodrum Kalesi’ne çıkarak tepeden görüşün tadını çıkarabileceğiniz, kültürel festivallerle doyasıya eğlenebileceğiniz bir nokta.

2. Gün - Ada Boğazı, Mersincik Koyu

İsmini “Akvaryum” kelimesinden alan Ada Boğazı berrak suları ile bu ismi almaya hak kazanmıştır. Çıplak gözle denize baktığınızda 30 metre kadar derinliği rahat bir şekilde görebileceğiniz bir temizliğe sahip olan suyunda yüzmenin tadını çıkarmanız mümkün. Batı ucunda bulunan ufak koyları, berrak suları mükemmel bir tatil ziyafetine davetiye çıkarmakta. Diğer yunanistan yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.

3. Gün - Knidos, Aktur Koyu

Yapılacak kahvaltının ardından mavi tur programı ve gulet hakkında bilgilendirildikten sonra Knidos’a doğru demir alacaksınız.

Anadolu’da görkemli bir antik kent olma özelliği ile nam salmış olan Knidos  Datça yarımadasındaki ilk yerleşim yeri olarak bilinir. Yarımadanın doğusunda yer alan Knidos oldukça görkemli kalıntılara, eşi benzeri bulunmaz bir güzelliğe sahiptir. Antik kent limanının yanında bir tiyatro yer almakta. Limana doğru yürüdüğünüzde Bizans dönemlerinde inşa edilmiş olan iki kilise kalıntısı ile karşılaşacaksınız. 1960’lı yıllardan bu yana  arkeolojik kazılara ev sahipliği yapan Knidos Tanrıça Afrodit’in kutsal tapınağıdır. Doğal güzellikleriyle önemli bir cazibe merkezi haline gelmiş olan Knidos ziyaretçilerini etkileyici bir yapıya sahip.

Çam ağaçlarıyla dolu olan Aktur Koyu oksijen bakımından oldukça nitelikli bir yapıya sahip. Koyda bulunan oksijeni en derinlerde hissedecek, rahatladığınızı hissedeceksiniz. Türkiye’nin en güzel koyu olarak anılan Aktur Koyu sımsıcak bir turizm merkezidir. Birbirlerine 4 km uzaklıkta bulunan Datça ve Karacabük ismiyle iki bölümden oluşmakta.

Akşam yemeği ve geceleme Aktur’da.

4. Gün - Selimiye Koyu, Orhaniye Koyu, Bozburun

Muğla Marmaris’te bulunan Selimiye Koyu Hisarönünün incilerinden biridir. Eski ismiyle “Hydas” gün batımında eşsiz bir manzarayı seyretme imkanı vermekte. Denizin arasında kaybolup giden görüntüsüyle insanı derinden etkilemekte. Kökeni antik kentlere kadar uzanan kalıntıları barındıran Selimiye Koyu bölgenin en yüksek tepelerinden biri olma özelliğine sahiptir. Selimiye’nin ardından Sarıkaya ve Kızılköy Aşarkale Mahallesi yüksek tepeler olarak ardından gelmekte. Helenistik dönemlerden bugünlere kadar ulaşmayı başarmış  kale kalıntıları ile geçmişlere dönerek tarihi her anlamda hissedeceksiniz. Helenistik dönem özellikleri nedeniyle yabancı turistlerinde ilgisini çekmiş olan Selimiye görmeniz gereken yerler : İzleme kulesi, deniz feneri, manastır ve bir tiyatro.

Mavi yolculuk için çıkan teknelerin uğrak mekanı olan Selimiye pek çok arkeolojik kazı araştırmasına konu olmuştur. Amerikan sualtı arkeologları ve bilim insanlarının yaptığı araştırmalara ev sahipliği yapmış olan Selimiye’de bulunan kalıntılar şu an Bodrum Sualtı Müzesi’nde sergilenmektedir. Selimiye - Hisarönü - Orhaniye üçlüsünün vazgeçilmez alanlarından biri olan Selimiye Koyu denizinin temizliği, bol miktarda balığı, sebzesi, meyvesi, zeytin ağaçları, dağları, temiz havası, kekik kokusuyla misafirlerine bambaşka vakitler geçirtmeyi çok iyi biliyor.

Derin yapıdaki denizi, Kızkumu Plajı ile deniz severlerin uğrak mekanı haline gelmiş olan Orhaniye Koyu misafirlerine eşsiz bir seyir keyfi sunuyor ve göze hitap ediyor. Büyük teknelerin dahi rahatlıkla yanaşabileceği Orhaniye eşsiz bir gezi deneyimi sunmakta.

Sünger işleri ve gulet yat inşa sektörü ile ön plana çıkmayı başarmış olan Bozburun en iyi kereste ve tekne ustalarını bünyesinde barındırır. Sektörde öncü markaların bu bölgede bulunan ustaları işe aldıkları ve bu kişilerle çalışmak istediği görülür. Gulet ve yat üretim endüstrileri ile ismini tüm dünyaya duyurmayı başarmış olan Bozburun önemli bir cazibe merkezi.

5. Gün - Simi Adası

Yunanistan’da en güzel liman olma özelliği ile bilinen Simi Adası Yunanlarında değer verdiği bir ada. Yunanistan’ın en müreffeh alanlarından biri olarak kabul edilen adadan yükselen evler sizleri eskilere alıp götürecek. Restore işlemine tabi tutulan eski evlerin şirin görüntüsü eski dönemleri tebessümle hatırlamanızı sağlayacaktır.

6. Gün - Datça, Palamutbükü

Dorlar tarafından kurulduğu bilinen Datça yarımadası Ege ve Akdeniz arası bir konumda bulunmaktadır. Knidos antik kenti Karya’ya 38 kilometre mesafede bulunan Datça  Strabo tarafından tanımlanan ifadeye göre “ Tanrıça Afrodit için en güzel yarımadada inşa edilmiş şehir” olma niteliği taşımakta. 500 yıldan daha fazla süre önce İspanyol Korsanların cüzzam hastalarını terk edip gittiği yarımada Datça  yarımadasıdır. O dönemde yarımadanın cüzzam hastalarına şifa verdiğine inanılmakta. Datça Limanı’nda yapacağınız yürüyüşten inanılmaz keyif alacaksınız.

Datça’nın ardından akşam yemeği ve geceleme için Palamutbükü’ne doğru yolculuğa çıkılır.

Datça yarımadasında bulunan plajların en güzellerini barındırmasıyla bilinen Palamutbükü küç plajlarıyla tanınır. Sessiz, huzurlu atmosferiyle tüm bir yılın yorgunluğunu bir anda üstünüzden atabileceğiniz nefis alanlardan bir tanesi. Yarımadanın ucunda yer alan Palamutbükü Knidos antik kenti kalıntılarını barındırır. Kristal berraklığına sahip sularıyla insanın iştahını kabartan denizinde büyük bir keyifle yüzecek harika vakitler geçireceksiniz. Temizliğinden dolayı denizin dibini rahatlıkla görebileceğiniz berrak sulara sahip. Güler yüzlü, sıcakkanlı insanlarıyla insana adeta moral aşılayan Palamutbükü kendi çapında küçük bir cennet güzelliğine sahip. Sıcak, dost canlısı insanlarıyla tanışma fırsatı bulacağınız Palamutbükü muazzam bir doğa güzelliğine sahip. Barış, huzur ve mutluluğun simgesi olma yolunda ilerlemekte. 

7. Gün - Kisebükü (Alakışla Bükü), Karaada

Orak Adasına 5 km uzaklıkta bulunan Kibebükü ismini Bizans döneminden kalma kilise kalıntılarından almıştır. Kuzey bölümleri dağlarla çevrili olan koyun batı rüzgarları etkisi altında olduğu bilinmekte. Kisebükü’nde karşılaşacağınız kalıntıları dikkatlice incelemelisiniz. Kalıntılar arasında; Yalıköyü, Akarca, Çatal, yazlık, hamam, sarnıç ve kilise kalıntılarını mutlaka görmelisiniz. Soğuk suyu ile meşhur olan Kisebükü’nde yazın sıcağında ferahlama imkanına sahipsiniz. Işıl ışıl parlayan kumsallarında vakit geçirmekten büyük haz alacak ve her yıl gelmek isteyeceksiniz.

Bodrum’dan 5 km kadar uzaklıkta bulunan Karaada kükürtlü su ve çamur banyoları ile bilinir. Bu bölümlerinin iyileştirici gücü güzellik ve sağlığı yenileyici etkileriyle markalaşmış Karaada 29-32 derecelik sıcaklığa sahiptir. Denize boşalan sıcak sularına mutlaka girmeli vücudunuza faydalı olabilecek bu etkinliği yapmalısınız.

Akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanı’nda yapılacak.

8. Gün - Bodrum

Kahvaltının tamamlanmasının ardından saat 10.30’da turumuz sona ermekte.
 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Marmaris - Yunan Adaları - Bodrum mavi yolculuk tur programı

Bodrum - Hisarönü Körfezi - Simi Adası - Göcek mavi yolculuk tur programı 

Bodrum -Greek Islands -Hisarönü Bay- Bodrum Blue Cruise Tour Program 

Fethiye - Yunan Adaları - Fethiye mavi yolculuk tur programı