Bodrum - Yunan Adaları - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Kos Adası

Patmos Adası

Bodrum

Kalimnos Adası

Pserimos adası

Karaincir

Lipsi Adası

Rota Detayları

Bodrum - Yunan Adaları - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

1.Gün - Bodrum 

Mavi yolculuğa çıkmak üzere yata adım attığınızda yatı kullanacak olan kaptan ve personelleri ile tanıştırılmak ve mavi yolculuk hakkında fikir sahibi olmak adına “Hoşgeldin Kokteyl’i” düzenlenir. Akşam yemeği ve gecelemenin Bodrum Limanında gerçekleştirilir.

Ege kıyılarında çıkılacak bir yolculuk için en uygun başlangıç noktası olma özelliği taşıyan Bodrum Avrupa’da da ilgi gören bir yapıya sahip. Pek çok demirleme alanına sahip olan Bodrum’un tertemiz suları, mavi gökyüzü ve sıcakkanlı insanlarıyla misafirlerini beklediğini söyleyebiliriz. Doğal dokusu pek çok yere göre çok daha iyi durumda olan Bodrum her bakımdan beklentilerinizi karşılayacaktır.

Bodrum bir liman şehri olma özelliği ile antik zamanlarda “Karya - Halikarnas” olarak adlandırılmıştır. Bodrum’a gittiğinizde Bodrum Kalesi’ne çıkmayı unutmamalısınız. liman ve marinaya tepeden bakan kale manzarası mükemmel derecede. Kültürel festivallere ev sahipliği yapan Bodrum Kalesi hemen herkes tarafından bilinir.

2. Gün - Kos Adası

Kos diğer adıyla İstanköy insanın hayatı boyunca en azından bir kere görmek isteyeceği bir güzellikte. Turistik bakımdan gelişmiş bir ada olması nedeniyle alt yapısı gelişmiş yollara sahiptir. Yemyeşil ada içerisinde gözünüzü palmiye ağaçlarından alamayacaksınız. Asklipios, Şövalyeler Kalesi ve Büyük Hipokrat Ağacı’nı görmeyi ihmal etmemelisiniz. Tarihin kokusunu alacağınız kalıntılar gerçek anlamda büyüleyici bir etkiye sahip. Oniki Ada üzerindeki en güzel plajları bulabileceğiniz Kos Adası arkeolojik siteleri, yürüyüş ve bisiklet alanlarıyla ile misafirlerine pek çok seçenek vaat ediyor. Akşam yemeği ve geceleme Kos adasında gerçekleştirilecek.

3. Gün - Pserimos Adası, Leros Adası

Sabah erken vakitlerden Pserimos Adası’na doğru yolculuğa çıkılacak.

İstanköy ve Kilimli adası arasında bulunan Pserimos Adası daha çok adacık konumundadır. Türk kıyılarına oldukça yakın olan adacık’ın toplam alanı 15 km’dir. Bir avuç insanın yaşadığı adacık doğal özellikler bakımından el değmemiş nitelikler taşımakta. İnsanın az bulunduğu bir ada olması doğal dokunun olabildiğince az yıpranmasına neden olmuş. Yaz boyu hiç boş kalmayan Pserimos Adası misafirleri İstanköy ve Kilimli adalarından gelmekte. Kısa bir gezi yeri olması nedeniyle adanın tadını çıkarmanızı öneririz. Sahili taverna ve kafelerle kaplı olan ada plajı geniş, derin ve kumlu sığ suları ile bilinmekte. Küçük bir limana sahip olan ada’da tekne bağlamak için imkanlar bulunuyor. Kumlu plajı sayılmadığı takdirde görülecek pek bir yeri bulunmayan bir ada.

Sessizlikten hoşlanıyor ve huzur bulacağınız bir ada arıyorsanız Leros Adası tam da size göre. Kumlu plajları, insanı cezbeden koyları misafirlerini her bakımdan rahatlatmayı çok iyi biliyor. Çok fazla bilinmese de Lakki Limanı 1923 yılında Mussolini’nin talimatı ile tasarlanmıştır. Art Deco mimarisinin en iyi örneği olarak kabul edilen liman Lakki Limanı. Muhteşem plajları ve büyük koylarıyla ön plana çıkmayı başarmış ada Türkiye kıyıları ve Oniki adaya yolculuk yapacaklar için uygun bir merkez.

Akşam yemeği ve geceleme Leros Adası’nda gerçekleştirilecek.

4. Gün - Patmos Adası

St. John’un İncili’nin son kısımlarının yazıldığı Patmos Adası Ege Bölgesinin Kudüs’ü olarak bilinir. Hristiyanların kutsal gördüğü bir ada olması her yıl binlerce yabancı turistin ziyaretine neden oluyor. Adayı ziyarete gelenler amaçları doğrultusunda iki grubta incelenebilir. İlk grup dini niteliklerinden dolayı ziyaret ederken diğer grup birbirinden güzel plajları görmek, sessizliğin tadını çıkarmak için ziyarette gelmekte. Tur gemileri için vazgeçilmez bir durak olan Patmos Adası turistik bakımdan önceleri ilgi görmezken son yıllarda ilgiye maruz kalmış bir adadır. Hz İsa’nın son akşam yemeğini sembolize eden Patmos Adası’nda gerçekleştirilen Paskalya Kutlamalarını mutlaka görmelisiniz. Adada bulunan Hora ve Chora’nın dar sokaklarında yürüyüşe çıkmayı ihamal etmeyin. Sabaha kadar uyumayarak Kastelli Tepesinden güneşin batışını seyredin.

Akşam yemeği ve geceleme Patmos Adası’nda.

5. Gün - Lipsi Adası

Bembeyaz evleri, mavi kubbeli küçük kiliseleri ile küçük bir ada olan Lipsi Adası araçlar bakımından temiz bir yapıya sahip. Hemen hiç arabanın bulunmadığı adada yaşayan insanlar adanın liman bölümünde yaşamını sürdürmekte. Limanda bulunan kafelerde gecenin tadını çıkaracak gündüzleri avlanan ahtapotları izleme şansı yakalayacaksınız. Güzel ve otantik bir yapısı bulunan Lipsi Adası mütevazi bir yer.

Akşam yemeği ve geceleme Lipsi Adası’nda.

6.Gün - Kalimnos Adası

Süngerci adası olarak bilinen Kalimnos Adası gelişen bir turizm merkezini ifade eder. Sünger avcıları ile sık sık karşılaşacağınız adadaki geleneksel yaşam tarzı sizleri derinden etkileyecek. Doğal dokusu bozulmamış manzaranın tadını çıkarabilir, güzel bir yürüyüşe çıkabilir, güzel plajlarda saatler boyu yüzebilirsiniz. Dağcılık aktivitesine elverişli yer şekilleri bu merakı bulunan misafirleri de kendine çekmekte. Çoğu plajında bulunan su sporları imkanı ile de eğlenceyi doruklarda yaşatmakta. Telendos üzerinden izleyeceğiniz ihtişamlı güneşin doğuşu göz zevkinize hitap edecektir.

7. Gün - Turgutreis, Karaincir

Altın kumsaldan oluşan Karaincir 500 metrelik bir alana sahiptir. Muz teknelerinden tutun da su bisikletlerine kadar pek çok su sporu ile karşılaşacağınız Karaincir’de plaj üzerinde şezlongta elinizdeki soğuk içeceğinizi yudumlarken rahatlatıcı atmosferin tadını doruklarında yaşayabilirsiniz.

Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı’na hareket edilir.

8. Gün - Bodrum

Kahvaltının tamamlanmasının ardından saat 10:30’da turumuz sona erer.


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Bodrum - Yunan Adaları - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

Bodrum - Yunan Adaları - Göcek mavi yolculuk tur programı

Bodrum -Greek Islands -Hisarönü Bay- Bodrum Blue Cruise Tour Program 

Marmaris - Yunan Adaları - Marmaris mavi yolculuk tur programı