Bodrum -Greek Islands -Hisarönü Bay- Bodrum Blue Cruise Tour Program 

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Karaada

Bozburun

Nisiros Adası

Datça

Kos Adası

Palamut Bükü

Tilos Adası

Bodrum

Rota Detayları

Bodrum - Yunan Adaları - Hisarönü Körfezi - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

1.Gün - Bodrum, Kos Adası 

Mavi yolculuk için yata adım atmanızın ardından ilk olarak kaptan ve yat yolculuğu esnasında size eşlik edecek personeller ile tanıştırılacaksınız. Beraberinde mavi tur hakkında fikir sahibi olunması adına gerekli bilgilerin verileceği “Hoşgeldin Kokteyl’i” yapılacak. Kokteyl’in ardından Kos adasına yolculuk başlayacak.

Bodrum ülkemizde ve tüm dünyada markalaşmayı başarmış tatil noktalarından bir tanesi. Pek çok ünlü ile karşılaşabileceğiniz Bodrum’da yaşayacağınız her anın tadını çıkarmalısınız. Mavinin her tonlarını görebileceğiniz denizi, geniş demirleme alanları ve sıcacık insanlarıyla bugüne kadar yaşamadığınız bir tatil deneyimi sizleri bekliyor olacak.

Muğla sınırları içerisinde bulunan liman şehri olarak ifade edilen Bodrum,  halk arasında “Karya - Halikarnas” ismiyle bilinmekte. Antik dönemlerden bu yana varlığını korumayı başarmış pek çok tarihi dokuyu bünyesinde barındıran yarımada’da tarihe tanıklık edeceksiniz.

Kos Adası mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Tıp dünyasının değerli ismi Hipokrat’ı tüm dünyaya kazandırmış olan Kod Adası Oniki Ada’nın üçüncü büyük adasıdır. Palmiye ağaçlarının seyrine doyamayacağınız yolları alt yapı bakımından fazlasıyla gelişmiş durumda. Kod Adası ziyaretinizde antik döneme ait pek çok önemli kalıntıyı görme fırsatı yakalayacaksınız. Asklipios, Şövalyeler Kalesi, Hipokrat Ağacı ve daha pek çok tarihi dokuyu göreceksiniz. Oniki Ada üzerinde bulunan plajların en güzelini Kod Adası’nda bulmanız mümkün. Yürüyüş ve bisiklet meraklıları için ideal alanlara sahip bir yer. Akşam yemeği ve geceleme Kos Adası’nda gerçekleştirilecek. Diğer yunanistan yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.

2. Gün - Gyali Adası, Nisiros Adası

Sabah erken vakitlerde Gyali Adası’na hareket başlayacak. Küçük bir ada olan Gyali Adası ponza taşı madenciliği alanına öncülük etmekte. Ayrıca; Aghios Antonios adacığı Gyali Adası’na oldukça yakın bir mesafede bulunuyor. Hoş bir plaja sahip olması nedeniyle gitmişken uğramalısınız.

Oniki Ada’nın orta bölümlerinde yer alan Nisiros Adası yüzyıllardır üzerinde taşıdığı kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle dikkat çekmekte.

Ada’nın karakteristik özellikler bakımından sıra dışı nitelikler taşıdığından bahsedilir. İncirli Adasının Yunanistan’da volkan patlamalarının ardışık bir hale bürünmesi sonucu oluşmuş bir ada olduğu belirtilir. İncirli Adası volkanı halen aktif olduğu iddia edilen yerlerden. Sessiz, sakin ortamlardan hoşlanıyorsanız tam olarak ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Eşi benzeri görülmemiş bir fauna ve bitki örtüsü ile karşılaşacaksınız.

Akşam yemeği ve geceleme Nisiros Adası’nda gerçekleştirilecek.

3. Gün - Tilos Adası, Simi (Sömbeki) Adası

Tilos Adası yerli halkı alçak gönüllü ve nazik yapısıyla dikkatinizi çekecek. Ada’ya attığınız ilk adımdan itibaren insanların sıcaklığını, zarafetini hissedeceksiniz. 300 kişilik bir nüfusu bulunan adanın turistik bakımdan kendi halinde bir yer olduğunu ifade etmek isteriz. Doğanın, sessizliğin keyfini çıkarabileceğiniz yegane yerlerden olan Ada’nın eski duvar kalıntıları, nekropol (mezarlık) , müze, manastır, kale kalıntıları gibi pek çok unsuru bünyesinde barındırdığını unutmamalısınız. Megalo Chorio’yu ziyaret etmelisiniz.

Simi Adası Yunanistan’ın en güzel limanını bünyesinde barındıran bir ada. Haliç’in her iki yakasında beyaz, pastel sarısı evler yükselmekte. Ziyaretçiler için restore edilmiş evler oldukça hoşunuza gidecek.

Akşam yemeği ve geceleme Simi Adası’nda gerçekleştirilecek.

4. Gün - Bozburun, Selimiye Koyu,

Sabahın erken vakitlerinde Bozburun üzerinden Türkiye’ye geçiş yapılmakta.

Sünger işleri ve gulet yat inşa sektörü’nde gelişmiş bir yapıya sahip olan Bozburun ülkemizdeki en iyi kereste ve ustaları bünyesinde barındırır. Yat sektöründe büyük - küçük pek çok markanın Bozburun’da bulunan ustaları işe almaları bu anlamda profesyonel olduklarını gösterir. Gulet ve yat üretim endüstrileri nedeniyle büyük oranda gelişen Bozburun dünyanın hemen her ülkesinden turistlerin geldiği bir cazibe merkezi haline gelmiştir.

Öğle yemeği Selimiye Koyu’nda. Muğla ili Marmaris ilçesi köyü olan Selimiye Köyü Hisarönü Körfezi’nde büyük öneme sahip köylerdendir. Eski ismiyle “Hydas” gün batımında dağların arkasına saklanan güneşin en güzel manzarayı oluşturduğu bölgelerden biri. Kökeni antik dönemlere kadar uzanan kalıntılar bakımından zengin olan Selimiye Koyu Helenistik dönemden bu yana varlığını sürdürebilmiş kalıntıları sayesinde pek çok yabancı turistin ilgisini çekmeyi başarmıştır. İzleme kulesi, deniz feneri, manastır ve tiyatro gibi yapıları mutlaka görmelisiniz.

Amerikan sualtı arkeologları ve bilim adamlarının batık enkaz çalışmalarında ortak çalışmasıyla bulunmuş pek çok değerli unsur Bodrum Sualtı Müzesi’nde sergilenmekte. Selimiye - Hisarönü - Orhaniye mavi yolculukların vazgeçilmez üçlüleri arasındadır. Selimiye Koyu bol miktarda balık, sebze, meyve , badem ve zeytin ağaçları ile anılır. Koya adımınızı attığınız andan itibaren burnunuza iştah kabartıcı kekik kokularının geldiğini hissedeceksiniz.

Selimiye Koyu’nun ardından Orhaniye Koyu’na demirlenecek. Derin yapıda masmavi denizi ve Kızkumu Plajı ile bilinir. Seyir keyfine doyamayanlardansanız Orhaniye’den ayrılmak istemeyebilirsiniz. Derin deniz yapısının getirdiği avantajlar nedeniyle büyük teknelerin dahi rahatlıkla girebildiği bir Koy.

5. Gün - Bencik Koyu, Aktur Koyu, Datça

Dar bir girişe sahip olan Bencik Koyu misafirlerini eşi benzeri bulunmayan bir manzara ile karşılar.

Aktur Koyu’nun oksijenini her noktada hissedeceksiniz. Çam ağaçlarının kokusu ile kendinizden geçeceğiniz koy turizm merkezleri arasında nam salmış bir noktadır. Aktur temel olarak Datça ve Karacabük isminde iki bölümden oluşmaktadır.

Dorlar tarafından kurulan Datça Ege denizi ve Akdeniz arasında bir konumda bulunmaktadır. Yarımada bitimine 38 km’lik bir mesafede Knidos antik kenti bulunmakta. “Afrodit için en güzel yarımadada inşa edilmiş şehir” olarak anılan kent yüzyıllar öncesinde İspanyol korsanların cüzzam hastalarını terk edip gittikleri yer. Aynı zamanda cüzzam hastalarını iyileştirdiğine inanılan bir kent.

6. Gün - Palamutbükü - Knidos

Datça yarımadasının en güzel plajına sahip olan Palamutbükü bu bağlamda ünlü bir noktadır. Plajları küçük ancak hoş bir yapıya sahip olan Palamutbükü şehir yaşamından kaçıp doğaya kendini bırakmak isteyenler için ideal bir ortam. Kristal berraklığına sahip olan sularında yüzmenin tadını çıkaracaksınız. Tertemiz yapısı sayesinde yüzdüğünüz suyun dibini dahi görme imkanınız bulunuyor. İnsanlarının fazlasıyla sıcak bir yapıya sahip olduğu Palamutbükü huzur ve mutluluğun tanımı olarak ifade ediliyor. Başlı başına cenneti andıran güzelliği dillere destan. Knidos Palamutbükü’ne yaklaşık olarak 12 kilometre uzaklıkta.

Anadolu’da nadir görebileceğiniz antik kentlerinden biri olan Knidos görkemli kalıntılar ve eşsiz doğal güzelliklere ev sahipliği yapmakta.1960 yılından itibaren başlayan arkeolojik kazılar için bir sit alanı olarak görülen Knidos çok değerli kalıntılara sahip. Antik dönemlerde limanı koruduğuna inanılan aslan heykelleri günümüzde Biritish Museum’da sergilenmekte. Tanrıça Afrodit’in kutsal tapınağı olarak bilinen Knidos ülkemizin cazibe merkezlerinden yalnızca bir tanesi. Misafirlerini baştan sona etkileyecek güzelliği taşıyor.

Akşam yemeği ve geceleme Knidos’da.

7. Gün - Karaada

Bodrum Yarımadası’ndan yaklaşık olarak 5 km uzaklıkta bulunan Karaada kükürtlü su ve çamur banyosu denince ilk akla gelen alanlardan. Bir takım rahatsızlıkları iyileştirici gücü olduğu düşünülen çamur banyosu ile ünlüdür. Denize boşalan sıcak sularından mutlaka istifade etmelisiniz.

Karaada gezintisinin ardından akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı’na doğru yolculuğa çıkılacak.

8. Gün - Bodrum

Kahvaltının tamamlanmasının ardından saat 10.30’da turumuz sona erer


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Fethiye - Yunan Adaları - Fethiye mavi yolculuk tur programı 

Fethiye - Yunan Adaları - Bodrum - Fethiye mavi yolculuk tur programı

Marmaris - Yunan Adaları - Bodrum - Marmaris mavi yolculuk tur programı

Fethiye - Yunan Adaları - Bodrum mavi yolculuk tur programı