Göcek - Marmaris mavi yolculuk tur programı

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Kumlubükü

Ekincik Körfezi

Domuz Adası

Sarsala Koyu

Marmaris

Hamam Koyu

Tersane Adası

Yassıca Adası

Rota Detayları

Göcek - Marmaris mavi yolculuk tur programı

1'inci Gün - Göcek

Yata ilk giriş esnasında sizleri kaptan ve yat personelleri karşılıyor. Türkyat gulet kiralama, bu karşılamadan sonra mavi tur hakkında bilgi edinmeniz için sizlere ''Hoşgeldin Kokteyl'i'' adında bilgi seansı veriliyor.
Göcek, Türkiye'nin en uç kısmında yer alan doğal bir liman olma özelliğine sahiptir ve aynı zamanda Dalaman Uluslararası Havalimanına sadece 30 dakika uzaklıktadır. Göcek'in tepesine çıktığınız zaman 12 adet adayı ve koyun içerisinde yer alan güzellikleri rahatlıkla görebilirsiniz. Burada bir çok demirlemiş yat veya tekne bulabilirsiniz. Marinanın çevresinde bu demirlenmiş yatları izlemek için yürüyüş yapabilirsiniz. Deniz kıyısında bolca restaurant ve bar bulunmaktadır. Göcek, Türkiye'nin ideal turizm merkezlerinden bir tanesidir.

2'inci Gün - Yassıca Adası, Tersane Adası

2. günde Yassıca adalarına gidiliyor. Yassıca adalarında eşinizle birlikte muhteşem bir gün geçirebilirsiniz. Yassıca adasının içerisinde eşinizle birlikte gece boyu romantik bir yemek yiyebilir ve eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz. Fotoğraf çekimleri için oldukça ideal olan Yassıca adası çok fazla korunaklı ve sığ bir yapıya sahiptir. Su sporu meraklıları için gayet ideal bir yerdir. Diğer türkiye yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.
Tersane adası, Fethiye körfezinin en büyük adalarından bir tanesidir. Yazları aktif olarak kullanılan bu limanın doğu tarafı kapalı ve korunaklıdır. Batı tarafıysa şiddetli rüzgarlar nedeniyle kullanıma kapalıdır fakat demirleme işleminizi burada yapabilirsiniz. Tersane adalarının geçmişteki ismi Telandria olarak biliniyor. İçerisinde bir çok eski ve tarihi ev kalıntısı bulunmaktadır. Bizans döneminde kullanılan Tersane adası o zamanların en güvenilir adalarından bir tanesiydi. 1922 yılında yapılan Lozan antlaşması sonrasında pek çok vatandaş buradan göç etmek zorunda kalmıştır.

3'üncü Gün - Bedri Rahmi Koyu, Sarsala Koyu

Bedri Rahmi koyu adını ünlü Türk edebiyatçısı ve ressamı olan Bedri Rahmi Eyüboğlu'ndan almaktadır. Bedri Rahmi Eyüpoğlu 193 yılında buraya gelerek arkadaşlarıyla birlikte bir kayanın üzerine büyük bir balık resmi çizmiştir. Çizmiş olduğu bu balık resmi halen koya gelen misafirleri selamlamaktadır. Burada yaşayan bir çok insan buranın ismini ''Balık kayası'' olarak söylemektedir. Bedri Rahmi koyu kapanaklı ve sığ bir yapıya sahip olduğu için şiddetli rüzgarlardan iyi bir şekilde korunmaktadır. Burada demirleyebilirsiniz. İçerisinde fantastik boyutlarda zakkum çiçekleri, plajlar ve tepeleri kaplayan çam ağaçları bulunmaktadır.
Sarsala koyunda çok güzel bir gün geçirebilirsiniz. Uzun taşlı plajı sizin eğlenceli dakikalar geçirmenizi sağlayacaktır. Gecelemek için mavi tur yolculuk programının yolcuları genellikle burayı tercih etmektedirler. Akşam yemeği ve geceleme işlemi Sarsala koyunda olacaktır.

4'üncü Gün - Hamam Koyu, Göbün Koyu

Koyun güneybatısında yer alan ve suyun içerisinde kalıntıları bulunan eski bir hamam olan Cleopatra hamamının diğer adı Batık hamam koyudur. Manastır koyu, tektonik bir yapıya sahiptir ve bu tektonik yapıyı koyun hemen arkasında yer alan tepeye bakarak görebilirsiniz. Aynı zamanda koyun arkasında bulunan tepede krater gölünün sularını indiren bir kanal yolu mevcuttur. Manastır koyunun büyük bir çoğunluğu çam ve keçiboynuzu ağaçlarıyla kaplıdır. Kuzey doğu yönünde kıyıya paralel bir şekilde uzanmış antik duvar yapısı bulunuyor. Bu duvar yapısı sayesinde Likya'nın antik kenti olan Lydae'e hiçte uzak olmadığınızı anlıyorsunuz. Lydae'e gitmek isterseniz Manastır koyunun patika yolunda 1.5 saat boyunca yürümeniz gerekiyor. 
Kahvaltı yapıldıktan sonra yüzmek için Göbün koyuna hareket ediliyor. Koya giriş yaptığınız andan itibaren sizi zeytin ve çam ağaçları karşılıyor. Körfezin uç kısımlarına doğru giderseniz kaya mezarları ve kalıntıları görebilirsiniz. 

5'inci Gün - Domuz Adası, Kocabük

Domuz adasının adı içerisinde bulunan yaban hayattan dolayı bu şekilde verilmiştir. Eskilerde burada bir prens yaşıyormuş ve buranın adı öncesinde Prens adasıymış. İçerisinde bir çok sualtı kalıntısı bulunmaktadır. 
Akşam yemeği ve geceleme işlemi Kocabük'te yapılıyor.

6'ıncı Gün - Ekincik Körfezi, Dalyan

Ekincik'in nefes kesen bir güzelliği bulunuyor. Bozulmamış doğa harikalarını burada bulabilirsiniz. Ekincik diğer adalara ve koylara göre daha sakin bir yapıya sahiptir ve kalabalık bir yer değildir. Plajı gayet güzel ve sakindir. Burada bulunan sahil yolunda yürüyüş yapabilirsiniz ve tekne turları düzenleyebilirsiniz. Bozulmamış çakıl taşlı plajın 2 kilometre uzaklığında küçük bir liman bulunuyor. Tekneler genellikle burada Dalyan'a hareket ediyorlar. Manzarası oldukça çarpıcıdır ve burada yerel yaban hayatı izleyebilirsiniz. İçerisinde çok az su sporu tesisi bulunmaktadır. Ekincik'in içerisinde bir kaç yerel dükkan ve restaurant bulunmaktadır. Gece hayatı hiç yok denecek kadar azdır. Ekincik'ten Sultaniye kaplıcalarına sadece bir kaç dakikada gidebilirsiniz. Sultaniye kaplıcaları, Köyceğiz gölünün güney batısında yer alıyor. Bu kaplıcaların tedavi edici bir özelliği olduğu söyleniyor ve Roma döneminden bu yana kullanıldığı söylenilmektedir. Tatilde olmanın gerginliğini burada atlatabilirsiniz, rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

7'inci Gün - Kumlubük, Cennet Adası, Marmaris

Kumlubük, Kadırga limanının 1 mil uzaklığında olan güzel bir koydur. Muhteşem manzarasını eski Antik Amos kentinden almaktadır. İçerisinde akropoller, anfitiyatrolar, tapınaklar ve sunaklar bulunmaktadır. İçerisinde bulunan tarihi yerler yürüyüş yapmak için gayet ideal olan yerlerdir. Yürüyüş yaptığınız yolun ilerisinde en iyi krepleri yemek isterseniz Dionoso hotele uğrayabilirsiniz. Koyun kenarında yastıklarla kombine edilmiş kulubelerde dinlenebilirsiniz veya yemeğinizi yiyebilirsiniz. İçerisinde bulunan restaurantların bir tanesinde çin yemekleri servis edilmektedir. Güneş batımında sahil yolunun kenarlarında bulunan ışıklar muhteşem bir görüntü oluşturmaktadır. Kumlubük'ün muhteşem kristal sularında şnorkel yapabilirsiniz ve aynı zamanda geceleme işlemlerinizi burada rahatlıkla yapabilirsiniz.
Cennet adasının geneli ormanlar ile kaplıdır. Bu ada Marmaris körfezinde yer almaktadır ve tekne turları için gayet ideal olan bir yerdir. Turistlerin bir çoğu buraya tekne turu düzenleyerek Cennet adasının güzelliklerini fotoğraflıyorlar. Cennet adasına gitmek isterseniz Yalancı Boğaz'a ulaşmadan önce 8 kilometre yürümeniz gerekiyor. Bu yürüyüş esnasında sizleri doğal güzellikler bekliyor. Yürüdüğünüz oldukça oldukça kayalık bir yoldur. Cennet adasına yürüyerek gelmek yerine Gulet yatlarıyla gelebilirsiniz. Adanın etrafında bir çok resturant ve kafe bulunmaktadır. Cennet adası yüzmek için gayet ideal olan bir yerdir. Sıkılmadan, eğlenerek çok güzel bir gün geçirebilirsiniz.

8'inci Gün - Marmaris

8. günde kahvaltı yapılıyor ve tur saat 10:30'da sonlandırılıyor.

Marmaris, turistleri kendisine çeken bir turizm bölgesidir. Muğla iline bağlı bir liman şehriyken Akdeniz sahili turistik bir yer olma özelliğine sahiptir. 
Marmaris'in içerisinde tüm renkleri bir yıl boyunca görebilirsiniz yani burası yeryüzünde bulunan bir cennet diyebiliriz. 
İçerisinde bulundurduğu liman, antik şehir, doğal güzellikler, mavi yolculuk imkanları ve 800 teknelik marinası turistleri en çok çeken özelliklerdendir. Akdeniz iklimine sahip olduğu için kışları burada yüzebilirsiniz. Dünya'da başka hiç bir yerde bulunmayan günlük ağaçlarını burada bulabilirsiniz. Aynı zamanda Marmaris, Türkiye'nin önemli yatçılık merkezlerinden bir tanesidir. Türkiye'nin en popüler, en güzel tekneleri Marmaris'te görebilirsiniz. İçerisinde bir çok mağaza, kafe ve restaurant bulunmaktadır.


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Bodrum - Antalya mavi yolculuk tur programı 

Marmaris - Fethiye - Datça - Marmaris mavi yolculuk tur programı

Marmaris - Ölüdeniz - Marmaris mavi yolculuk tur programı

Göcek - Marmaris - Göcek mavi yolculuk tur programı