Göcek - Antalya mavi yolculuk tur programı

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Adrasan Koyu

Ceneviz Limanı

Demre

Kalkan

Kekova

Kemer

Rota Detayları

Göcek - Antalya mavi yolculuk tur programı

1'inci Gün – Göcek

Yata ilk giriş esnasında sizleri kaptan ve yat personelleri karşılıyor. Daha sonra mavi tur hakkında bilgi vermek amaçlı ''Hoşgeldin Koktely'i'' adlı bilgi seansı sunuluyor.
Göcek, Türkiye'nin turkuaz kıyısında yer alan Fethiye körfezinin en uç kısmında yer alıyor. Doğal bir liman olma özelliğine sahip olan Göcek, Dalaman Uluslararası Havalimana 30 dakika uzaklıktadır. Göcek'in tepesine çıkarak 12 adayı ve koyun güzelliklerini görme şansını elde edebilirsiniz. Son zamanlarda popülerleşen Göcek, Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Burası Türkiye'nin ve Dünya'nın en popüler yatçılık merkezlerindendir. Burayı ziyaret ederek bir çok tekneyi görebilirsiniz. Marinanın çevresinde yürüyüş yaparak büyüklü, küçüklü tüm tekneleri görebilirsiniz. Deniz kıyısındaysa oldukça fazla restaurant ve bar bulunuyor. 
Gemiler adası içerisinde bizans kalıntılarına yer verdiği için popüler bir turistik bölgedir. İçerisinde 40 dinsel bina, hristiyan mezarları ve kiliseler bulunuyor. Ada içerisindeyse hilal şeklini almış bir koy bulunmaktadır ve bu büyük bir demirleme alanına sahiptir. Yaz aylarında buraya gelerek eski restaurantta yemek yiyebilirsiniz.

2'inci Gün - Kalkan, Kaş

Kalkan bir koyun kenarına kurulmuştur. Küçük olmasına rağmen güzel bir tatil köyüdür ve içerisinde bir yat limanı, eski rum evleri ve tatil merkezleri bulunmaktadır. Dar sokaklarının içerisini hediyelik eşya dükkanları süslemektedir. Kalkan'da asla sıkılmayacağınıza garanti verebiliriz çünk Kalkan içerisinde nefes kesen bir gün batımı, yerel resturantların iştah açıcı yemekleri ve hediyelik eşya dükkanlarının harikulade güzelliği sizi çok fazla etkileyecektir aynı zamanda eğlenceli dakikalar geçirmenizi sağlayacaktır. Kalkan'da zeytinyağı ile sabun yapmak ünlüdür. Pansiyon ve otelleri temizleyerek geçimini sağlayan insanları mavi yolculuk yolcuları görebilecektir. Diğer türkiye yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.
Kaş; ''Balıkçılığı, yatçılığı ile ünlü olan bir turizm şehridir.'' Çevresi büyük sarp tepeleri ile çevrilidir. Önemli bir turistik cazibeye sahiptir ve diğer bölgelerin içerisinde ikinci büyük tatil bölgesidir. Akdeniz'in en temiz denizini sağlayan kayalık kıyı şeridine sahiptir. İçerisinde bulunan dağ, deniz, modern binalar ve antik kalıntılar ile herkesi büyülemeyi başarıyor. Kaş'ın ayrı bir çekiciliği bulunuyor.
Kaş'a geldiğiniz zaman burada bulunan eski Yunan kasabasını ve Kaş'ın gece hayatını tanıma şansına sahip olacaksınız. Kaş, Likya'nın önemli şehirlerinden bir tanesidir. Roma döneminde önem kazandıktan sonra Bizans döneminde piskoposluk merkezi haline gelmiştir. Kaş içerisinde bulundurduğu tarihsel yapılarla zengin bir bölgedir. Kaş'ta akşam yemeği yenilip geceleme işlemi yapılıyor.

3'üncü Gün - Kekova, Üçağız Koyu

Kekova doğal bir cennettir. İçerisinde bulunan turkuaz deniz, güzel koylar ve tarihi yapısıyla büyük bir öneme sahiptir. Kaş'tan ayrıldıktan sonra Kekova'a giriş yapmak için Uluburun'u geçmeniz gerekiyor. Kekova'a az kala sizi antik bir kent olan Aperlai karşılıyor. Aperlai'den sonra Kara ada ve Toprak ada ile karşılaşıyorsunuz. Kekova yatçılık merkezi olduğu için ünlü bir limandır. Kekova'nın içerisinde bir çok eski yazlık evleri ve sahil evlerini görebilirsiniz. İçerisinde bulunan Büyük Simena kalesi de önemli değere sahiptir.
Theimussa, Kaş'a ve Üçağız koyuna yaklaşık olarak 36 kilometre uzaklıktadır ve üç tarafı doğal bir şekilde oluşmuş korunaklı yapıya sahiptir. Kekova'a erişim sağlandığı için Theimussa yat ve turizm adına önemli bir yerdir. Bir kısmı deniz altında bulunan kale duvarı kalıntıları ve iskelede bulunan şehir mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.

4'üncü Gün - Demre, Gökkaya

Demre, Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi diyebiliriz çünkü içerisinde bulunan tarihi eserler, tertemiz deniz ve seralar bir çok turistin dikkatini çekerek buranın ün sahibi olmasına neden oluyor. Şehirde yaşayan çocukların bir çoğu Likya uygarlığının izlerini taşıyor ve bu çocuklar denizlerin koruyucusu olarak bilinmektedirler. İçerisinde bulunan ST. Nicholas kilisesi mutlaka ziyaret edilmelidir. Tünelin bir ucundan seslenerek diğer ucundaki kişinin bu sesi duymasını sağlayabilirsiniz.
Kekova'nın hemen ilerisinde bulunan Gökkaya'da güzel bir limanla karşılanacaksınız. Burası şiddetli rüzgarlara karşı fazlasıyla korunaklı bir yapıya sahiptir ve burada geceyi geçirmek için çeşitli konaklama tesislerini bulabilirsiniz. Sahilde yürüyüş yaparak beyninizi dinlendirebilir, adalar arasında yüzebilir veya anıtsal kiliseleri ziyaret edebilirsiniz. Likya şehrini keşfetmek istiyorsanız doğu tarafına doğru gidebilirsiniz.

5'inci Gün - Olimpos, Adrasan

Olimpos'un Türkiye için önemli bir tarihi değeri bulunmaktadır. İçerisinde 3200 metre uzunluğunda olan plaj, başka bir yerde bulamayacağınız bitkiler, spor etkinlikleri ve Dünya üzerinde çok fazla popüler olan ahşap evlerini bulabilirsiniz. Olimpos koruma altındadır ve burada yapılaşma kesinlikle yasaktır. Antik kente plajdan ulaşmak isterseniz 10 dakika yürümeniz gerekiyor. Antik kente gitmeden önce şehrin içerisini keşfetmenizi tavsiye ederiz. Olimpos plajının içerisinde nesli tükenmekte olan Caretta Caretta kaplumbağalarıda yaşamılarını sürdürmektedirler. 

6'ıncı Gün - Ceneviz Limanı, Phaselis

Sabah erkenden yola çıkılıyor. İlk önce Ceneviz limanına veya Sazak koyuna gidilecektir. Öğle yemeği yenildikten sonra demirimizi Faselis koyuna atıyoruz. Faselis milattan önce 7. yüzyılda Rodos'lular tarafından koloni olarak kurulmuştur. Faselis'in içerisinde 3 adet koy bulunmaktadır ve bu koylarda yaşayan insanların büyük bir çoğunluğu geçimini denizlerden sağlamaktadırlar. Kent içerisinde öncesinde parfüm ticareti çok fazlaydı. Deniz kıyısında bulunan sahilin antik kalıntılarıyla birlikte sakin bir yürüyüş yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme işlemi Faselis içerisinde yapılıyor. 

7'inci Gün - Kemer

Kemer diğer koy ve adalardan farklı olarak Türkiye için çok fazla öneme sahip olan turizm merkezidir. Büyük kapasiteye, tatil köylerine ve modern bir yat limanına sahiptir. Kemer'in adı içerisinde bulunan kemer gibi akan sudan gelmektedir. Öncesinde burası şirin bir tatil köyü olarak biliniyordu fakat son yıllarda büyük bir öneme sahip oldu.
Turistlerin buraya akın etmesiyle birlikte bölge çok hızlı bir şekilde gelişmiştir. Öncesinde tek katlı olan binalar üç katlılara dönüştü. Bu binaların bazısı otel bazısı işletme olarak kullanılıyor. Kasaba içerisinde her türlü uluslararası ürünü bulabilirsiniz.  Kemer'in akşam saatleri çok hareketlidir. Kasabanın sokakları akşam saatlerinde dolarak bir çok dükkan ve kahvehane aşırı şekilde çalışmaya başlar.

8'inci Gün - Antalya

8. günde Antalya'da kahvaltı yapılıyor ve tur saat 10:30'da sonlandırılıyor.


 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Bodrum - Marmaris - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

Fethiye - Antalya - Fethiye mavi yolculuk tur programı

Marmaris - Bodrum mavi yolculuk tur programı

Göcek - Marmaris - Göcek mavi yolculuk tur programı