Fethiye - Antalya mavi yolculuk tur programı

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Fethiye

Ceneviz Limanı

Adrasan

Kekova

Demre

Kalkan

Kemer

Rota Detayları

Fethiye - Antalya mavi yolculuk tur programı

1'inci Gün - Fethiye, Ölüdeniz, Gemiler Adası

Fethiye batı Akdeniz’de bulunan, Muğla İli’ne bağlı bir doğal liman kentidir. Antik yapısıyla Likya’dan esintiler barındıran bölge turistler için ilgi çekici olan bir tatil merkezidir.
Fethiye’de bulunan Ölüdeniz Türkiye’nin en güzel sahili olarak nitelendirilir. Denizin mavisi öyle etkileyici bir renktir ki bu renk özel bir adla isimlendirilmiştir. Turkuaz olarak adlandırılan bu rengi kelimelerle anlatmak olanaksızdır. Ne mavidir ne de yeşil. Ama aynı zamanda hem mavidir hem de yeşil. Mutlaka görülmesi gereken bir deniz kıyısına sahiptir Ölüdeniz. Hele akşama doğru güneşin batmasına yakın ortaya çıkan görüntü tam seyirliktir. Bu muhteşem anı mutlaka görmeniz gereklidir. Giden her turistin diline dolanan bu muhteşem ana tanıklık etmenizi tavsiye etmekteyiz.
Allah’ın yeryüzüne bahşettiği cennet olarak anılan Ölüdeniz sahilinde muhteşem bir yürüyüş yapabilir, eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Adeta büyülü olan bu sahilde kıyıya kadar uzanan yemyeşil çam ormanlarının görüntüsü mükemmeldir. Ölüdeniz’de yeşilin, mavinin ve morun bütün tonları uyumluluk içerisindedir. 
Eğer adrenalin tutkunuysanız Ölüdeniz’i çok seveceksiniz. Yüzbinlerce turistin yamaç paraşütü için akın ettiği sahilde mükemmel manzaraya sahip bir dağ bulunur. Babadağı olarak adlandırılan bu dağın yüksekliği 1975 metredir. Bu yükseklikten atlayarak ustaların kontrolünde yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Aynı zamanda muhteşem manzarayı bu yükseklikten izlemenin keyfi de apayrıdır. 
Gemiler Adası Bizans kalıntılarının denizden bile görülebildiği muhteşem bir adadır. Birinci günümüzün son durağı olan Gemi Adası’nda ilgi çekici pek çok yapı bulunmaktadır. Bu yapılar arasında 40 dini bina, Hıristiyan mezarları ve adanın en yüksek noktasında bulunan, direkt olarak kaya içerisine oyulmuş bir kilise bulunur. Oldukça çok sayıda teknenin demirleme yapabileceği hilal şeklindeki bir koya sahiptir. Yaz aylarında denizcilere yönelik hizmet veren derme çatma bir restoranı bulunmaktadır. 

2'inci Gün - Kalkan, Kaş

Koyun kıyısında bulunan Kalkan küçük ama oldukça güzeldir. Küçük bir yat limanı bulunduran bölgede eski Rum evlerinin yanında oldukça güzel tatil merkezleri vardır. Çiçek dolu panjurlarıyla dikkat çeken inanılmaz güzel evleriyle sizleri selamlar. Oldukça eski ve dar sokaklarda saklanmış hediyelik eşya satan dükkanları oldukça ilginç şeyler bulmanızı sağlayabilir. Nefes kesen günbatımını izlemenizi öneriyoruz. Kalkan küçük olmasına karşın içerisinde sizleri hayretlere düşürecek pek çok şey barındırmaktadır. Kalkan halkı zeytinyağı ile sabun yapmak dışında, pansiyon ve otel işleterek geçimini sağlamaktadır. Güzel restoranlarında gayet hoş yemek yeme imkanı bulacaksınız.
Kaş halkı geçimini balıkçılık, yatçılık ve turizmden kazanmaktadır. Pek çok antik kalıntı bulunduran bölge Antiphellos kalıntılarının etrafında inşa edilmiştir. Sarp tepeler ile çevrilmiş kent, ziyaretçilerine korunaklı bir ortam sağlamaktadır. Pek çok turistin ziyarete geldiği Kaş, önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Akdeniz kıyılarında yer alan Kaş’ın denizi pırılpırıldır. Modern binalarla antik yapıların içiçe olduğu Kaş, görülmeye değerdir. İnanılmaz rahat atmosferiyle sizlerin dinlenmesine katkıda bulunacakdır. 
Eski bir Yunan kasabası olan Kaş’ta dolaşma fırsatına sahip olmakla birlikte gece hayatına da tanıklık edebileceksiniz. Geçmişte Likya medeniyetinin en önemli şehirlerinden biri olan Kaş, Roma döneminde önem kazanmış, bunun sonucu olarak da Piskoposluk merkezi olmuştur. Pek çok tarihi değere sahip olan Kaş’ta akşam yemeğini yedikten sonra geceleyeceğiz.Diğer türkiye yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.

3'üncü Gün - Kekova, Üçağız Koyu

Oldukça güzel koylara sahip Kekova, turkuaz mavisi deniziyle de ziyaretçilerini cezbetmektedir. Binlerce yıl öncesine kadar uzanan tarihiyle antik bir kent mahiyetinde olan Kekova inanılmaz güzel doğa manzarasına sahiptir. 
Kaş’tan ayrılıp Kekova’ya doğru hareket ederken Uluburun adlı bir yerden geçmemiz gerekmektedir. Bu yolculuk esnasında Sıcak Yarımadası’ndaki Aperlai antik kentiyle karşılaştıktan sonra Kara Ada ve Toprak Ada adındanki iki adacıkla karşılaşacaksınız. Kekova sahillerinde bulunan bütün koylar tekneler için uygundur ve pek çok tekne buradaki koylara demirlemektedir. Tarihi bir dokuya sahip Kekova’nın kuzey sahili boyunca uzanan, M.Ö. 4. Yüzyılda kurulmuş Apollinia antik şehri bulunmaktadır. Burada pek çok ev görebilirsiniz. Pek çoğu yazlık ev olan bu adada Büyük Simena Kalesi de gezmeye değer yerlerden bir tanesidir.
Üçağız koyundan 36 km uzaklıkta olan Theimussa doğal barınakla üç tarafı çevrili bir bölgedir. Kekova Adası’na ulaşımı sağladığı için yat turizmi sektörü için hayati bir önem taşımaktadır. Bir kısmı deniz altında olan kayalık yapıdaki bölge tarihi kalıntılar barındırmaktadır.

4'üncü Gün - Demre, Gökkaya

Seraları ile tanınan Demre, doğal güzellikleri, tarihi eserleri ve pırıl pırıl denizi ile ziyaretçilerini etkilemektedir. Oldukça ünlü olan bu yerde denizin keyfini çıkarmak ayrı bir ayrıcalıktır. Muhteşem doğası limon ve portakal ağaçlarının bıraktığı müthiş kokuyla süslenmiştir. Kaş gibi Likya uygarlığının izlerini taşıyan bu bölgede pek çok kalıntı bulunmaktadır. Denizlerin koruyucusu olarak bilinen Demre’de St. Nicholas Kilisesi en önemli ziyaret yerlerinden bir tanesidir. Mozaikleri, kemerli salonu ve inanılmaz akustiğe sahip ortamıyla ziyaretçisi olan turistleri etkileyen kilisede inanılmaz bir zaman geçirebilirsiniz. 
Yolculuğumuz Kekova’nın güneyine doğru devam ederken Gökkaya adındaki güzel bir limanla karşılaşıyoruz. Rüzgarlara karşı oldukça korunaklı olan koy, zaman geçirmek için oldukça uygun bir ortamdır. Burada çeşitli konaklama tesisleri bulunur. İsterseniz küçük adalar arasında yüzebileğiniz gibi, isterseniz de harika sahilinde yürüyebilirsiniz. Likya’dan esintiler barındıran Gökkaya’da anıtsal bir girişi olan kiliseyi gezebilir, su sarnıçları ve mezarlardan oluşan kalıntıları keyifle izleyebilirsiniz.

5'inci Gün - Olimpos, Adrasan

Tarihi ile ünlü Olimpos 3200 metre uzunluğundaki bir plaja sahiptir. Tüm dünyaca ünlü olan ahşap evleri gerçekten görülmeye değerdir. Endemik bitkiler barındıran doğal bitki örtüsü sizlere muhteşem bir manzara sunmaktadır. Koruma kapsamında olan Olimpos’ta yapı inşa etmek yasaktır. Pek çok tarihi eser barındıran bölgede arkeologların kazı çalışmaları mevcuttuk. Plaj buradaki antik kente yalnızca 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ancak plaja hemen gitmeden önce antik kenti iyice gezdiğinizden emin olmanızı öneririz. Zira güzel plajına dalınca her şeyi unutacaksınız. Olimpos’un bir diğer özelliği de nesli tükenmekte olan Caretta Caretta kaplumbağalarının üreme yerlerinden birisi olmasıdır.

6'ıncı Gün - Ceneviz Limanı, Phaselis

Sabah erkenden yola çıkmamızın ardından Ceneviz Limanı’na veya Sazak Koyu’na varacağız. Güzel bir öğle yemeğinin ardından Faselis Koyu’na demirleyeceğiz. Faselis M.Ö. 7. Yüzyılda Rodosluların kolonisi olarak kurulmuş bir yerleşim bölgesidir. Üç ayrı koya sahip bölgede yaşayan insanlar geçimlerini denizcilikten sağlamaktadırlar. Tarihte parfüm ticareti ile ünlüdür. Eğer dilerseniz antik kalıntılarla dolu şehir etrafında yürüyüş yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme burada yapılacaktır.

7'inci Gün - Kemer

Kemer Akdeniz Sahili’nde yer alan, oldukça büyük kapasiteli bir tatil merkezidir. Antalya İli’ne bağlıdır. İçerisinde pek çok tatil köyü bulunan kentin oldukça da modern bir yat limanı bulunmaktadır. Adını içinden geçen nehrin kemere benzemesinden ötürü alan Kemer geçmişinde oldukça küçük bir yerleşim bölgesiydi. Bundan sadece 20 yıl önce portakal bahçelerinden oluşan bir bölgeydi. Turizm ile birlikte gelişimi oldukça hızlandı. Turizmi oldukça yoğun olan bölgenin nüfüsu da oldukça fazladır. Özellikle havanın serinlediği saatlerde her yer insanlar dolmaktadır.

8'inci Gün - Antalya

Antalya Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Doğal güzellikleri nedeniyle “Türk Rivierası” olarak isimlendirilmiştir. Deniz, manzara ve tarih muhteşem bir uyum içerisindedir. Mükemmel plajlara sahip şehrin harika bir deniz suyu vardır. Geçmişte tanrı ve tanrıçalara ev sahipliği yapmış şehrin mitolojik bir havası bulunmaktadı. Harika iklime sahip kentte her daim turist ziyaretçi bulunmaktadır. 
Turumuz kahvaltının ardından saat 10:30’da sona erer.
 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Göcek - Göcek Koyları - Göcek mavi yolculuk tur programı

Bodrum - Fethiye mavi yolculuk tur programı 

Göcek - Datça - Marmaris - Göcek mavi yolculuk tur programı

Bodrum - Marmaris - Bodrum mavi yolculuk tur programı