Marmaris - Bodrum - Marmaris mavi yolculuk tur programı

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Kadırga Koyu

Karaada

Marmaris

Orak Adası

Mersincik Koyu

Cennet Adası

Selimiye Koyu

Palamut Bükü

Serçe Koyu

Tuzla Koyu

Bozburun

Bozukkale

Rota Detayları

Marmaris - Bodrum - Marmaris mavi yolculuk tur programı

1'inci Gün - Marmaris

Turumuza katılan herkesi Hoşgeldin Kokteyl’I ile karşılıyoruz. Kokteylde tur personelimizle tanışabileceğiniz gibi, tur hakkında da bilgi edinebilisiniz. Turumuza başlamadan önce ilk günümüzü Marmaris Limanı’nda geçiriyoruz. Akşam yemeği ve gecelemeyi burada yapıyoruz.
Marmaris Türkiye’nin en gözde tatil merkezlerinden bir tanesidir. Diğer pek çok turistik bölgeye ev sahipliği yapan Muğla İli’nde bulunur. Doğal bir liman bölgesi olmakla birlikte turistlerin oldukça yoğun ilgi gösterdiği bir tatil bölgesidir. 
Yılın oniki boyu yeşil kalabilen, mavinin tüm tonlarını uyum içerisinde gözlemleyebileceğiniz bu cennet köşesi sizlere muhteşem bir gezi imkanı sunmakta.
Uzun bir sahil şeridine sahip olan Marmaris’te pek çok koy bulunur. Doğal liman yapısı çevredeki teknelerin hepsini buraya çekmektedir. Bu yüzden oldukça geniş (tam 800 teknelik!) bir marinası bulunur. Su sporları olanaklarıyla turistleri de cezbeden Marmaris tam bir cennettir.
Akdeniz ikliminin hakim olduğu Marmaris’te kışları bile yüzmeniz mümkündür. Doğal örtüsünü yüksek çam ormanları ve geniş yapraklı çınar ağaçları oluşturmaktadır. Dünyada sadece Muğla yöresinde bulunan, başka hiçbir bölgede göremeyeceğiniz sığla buhuru bölgenin sahip olduğu özelliklerdendir.
Türkiye’nin en seçkin yatçılık merkezlerinden bir tanesi olan Marmaris’te pek çok güzel tekne bulunmaktadır. Turkuaz mavisi denizi, dağları ve çam ormanlarıyla ziyaretçilerini cezbeden bu harika yerde birçok mağaza, kafa ve restoran bulunmaktadır. Bunun da yanında gece hayatı oldukça hareketlidir.

2'inci Gün - Serçe Koyu

Korunaklı bir yapıya sahip Serçe koyu mavi tur yolculuk teknelerinin uğrak noktalarından bir tanesidir. Pek çok tarihi kalıntı barındıran koydaki eserler Bodrum Sualtı Müzesi’nde sergilenmektedir. Akşam yemeği burada yendikten sonra yine aynı şekilde geceleme de Serçe Koyu’nda yapılacaktır.

3'üncü Gün - Palamutbükü, Knidos

Datça Limanı’ndaki en iyi plajlara sahip olan Palamutbükü ziyaretçileri için eşsiz manzaralar sunmaktadır. Küçük olmasına ragmen inanılmaz güzel plajları adeta bir bahçe gibidir, insanlara gençleştirici bir etki yapmaktadır. Knidos antik şehri kalıntıları ile bilinen Palamutbükü, yarımadanın ucunda yer almaktadır. Antik kalıntıların nedeni Knidos Antik Şehri’nin buraya sadece 12 km uzaklıkta olmasıdır. İnanılmaz derecede berrak suya sahip deniz görenleri etkilemektedir. İnsanları sıcak ve dost canlısıdır.
Knidos Anadolu’nun en önemli antik kentlerinden bir tanesidir. Datça Yarımadası’ndaki ilk yerleşim yerlerinden birisi olan Knidos Şehri görkemli kalıntılara sahiptir. Şehirdeki limanın hemen yanında tiyatro yer almaktadır. Limana doğru yapacağınız yürüyüş sizleri Bizans döneminden kalma iki kilise kalıntısına götürecektir. Knidos 1960 yılından beridir kazılar için bi site alanı olmuştur. Dünyaca ünlü Demeter heykeli burada bulunmuştur ve British Museum’da sergilenmektedir. Tanrıça Afrodit’in kutsal tapınağı bu bölgenin cazibe merkezlerinden bir tanesidir. Büyük bir nekropol, bir çift liman ve Afrodit Tapınağı tüm ziyaretçilerini etkileyen ayrıntılardandır. Diğer türkiye yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.

4'üncü Gün - Bodrum

Ege kıyılarında deniz yolculuğu yapmak için oldukça uygun bir başlangıç noktası olan Bodrum büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Bodrum’un da bulunduğu Gökova körfezi Avrupa’nın en iyi deniz gezisi alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Bol güneşi, berrak suları, mavmavi gökyüzü, uygun emirleme alanları ve dost canlısı insanlarıyla Bodrum sahili ziyaretçilerine pek çok güzellik sunmaktadır. Sahil şeridinin ve köylerinin bozulmamış yapısıyla insanların ilgisini çekmektedir. 
Bodrum tıpkı Marmaris gibi Muğla İli’ne bağlı bir ilçedir. Doğal bir liman bölgesidir. Gökova Körfezi’ne girişleri control eden yapısıyla stratejik bir işlevi vardır. Bu bölge geçmişte “Karya-Halikarnas” olarak adlandırılmıştır. İçerisinde Antik Dünya’nın yedi harikasından biri olan Mausolus Mozolesi bulunmaktadır. Haçlılar tarafından 15. Yüzyılda inşa edilen Bodum Kalesi limana ve marinaya tepeden bakmaktadır. Bu kalede Sualtı Arkeolojisi Müzesi bulunur. Pek çok kültürel festivale ev sahipliği yapmıştır.

5'inci Gün - Karaada, Orak Adası    

Bodrum’dan 5 km uzaklıkta yer alan Karaada kükürtlü suları ve çamur adaları ile ünlüdür. Mağaradan gelen sıcak su ve çamurun insan sağlığına pozitif bir etki yaptığına inanılmaktadır. Buradaki sıcak suyun sıcaklığı 29-32 derece arasındadır ve bu su denize boşalmaktadır. Turumuz esnasında bu sularda yüzme ve çamur banyosu yapma fırsatınız olacak.
Orak Adası Bodrum’un 16 km uzağında bulunur. Zengin deniz yaşamı ve Kristal mavi suları ile ünlüdür. Pek çok mavi tur teknesi bu adaya uğramaktadır. Bu ada konum itibariyle Kargıcık Koyu’nun karşısındadır. Zeytin ağaçları ile kaplı adanın girintili çıkıntılı kıyıları bulunmaktadır. Adada yerleşim yoktur ancak kuzey tarafında demirleyebileceğiniz girintili çıkıntılı koyları bulunmaktadır. Doğusunda ise deniz o kadar temizdir ki akvaryum görüntüsü oluşmaktadır. Turumuz esnasında bu Kristal sularda yüzme fırsatı da bulacaksınız. 

6'ıncı Gün - Kise Bükü (Alakışla Bükü), Çökertme Koyu

Orak Adası’ndan sadece 5 km uzaklıkta yeralan Kisebükü’nün adı kiliseden gelmektedir. Bölgede bulunan Bizans Manastırlarından kalan kalıntılar yüzünden böyle bir durum oluşmuştur. Oldukça büyük olan bu koyun kuzeyi dağlarla çevrilidir. Batı rüzgarları adanın doğu tarafında doğru eser. Alakışla’da Kise Koyu adındaki eski bir manastırın kalıntıları bulunmaktadır. Kisebükü’nde mutlaka ziyaret etmeniz gereken pek çok yer bulunur, bunlar; Yalıköyü, Akarca, Çatal, yazlık, hamam, sarnıç ve kilise kalıntılarının bulunduğu koydur. Mavi yolculuk sırasında mutlaka durulması gereken bu yerde buz gibi içme su kaynakları bulabilirsiniz! Işıltılı kumsallarına karşı denizi seyretmek, muhteşem manzarasına karşı sevdiklerinizle vakit geçirmek sizlere unutulmaz anılar sunacaktır.
Adını yerel türkülerden bildiğimiz Çökertme, Gökova körfezini geçtikten sonraki önemli mola yerlerinden bir tanesidir. Çökertme Koyu bu adını üzerinde bulunan küçük bir köyden almaktadır. Koy, Kepçe Burnu ve Karaburun arasında yer alır. Gece geçirmek için oldukça korunaklı bir bölgedir. Özellikle sert esen rüzgarlara karşı korumalı bir ortam sunduğu için tekneciler arasında oldukça ünlüdür. Kıyı şeridi uzun ve çam, zeytin ağaçlarıyla çevrilidir. Burada uygun fiyatlara turistlere lezzetli yemekler sunan birçok yerel restoran bulunur. Bunu da yanında geceleri muhteşem oryantal gösteriler izlenebilir.

7'inci Gün - Tuzla Koyu, Yedi Adalar

Tuzla’nın güneyinde yer alan, Yedi Adalar’daki tenha bir koy olan Tuzla Koyu mavi yolculuktaki ideal duraklardan bir tanesidir. Yüzme severler için oldukça ideal olan bu koy, balıkçılık ve sünger avcılığı için de idealdir. Tatilciler burada zıpkınla balık avlamayı ve sünger toplamayı çok severler. Burada Küfre doğal limanını ziyaret edebilirsiniz. Bunun da yanında Güllük Ormanı kıyısında yürüyüş yapma olanağı bulabilirsiniz. 
Dört Ada önündeki GÖkova Körfezi’nin güney kıyısı çam ormanlarıyla kaplıdır. Bu ortam arasında doğal bir körfez oluşmuştur. Bu adalar arasına veya bir koya demir atabilir, kafanızı rahatça dinleyebilirsiniz. Koyun batı bölümünde ise bomboş ve ıssız Martil Adası bulunmaktadır. Bölgenin güneyinde ve doğusunda yüzebileceğiniz harika plajları bulunmaktadır. 

8'inci Gün - Mersincik Koyu, İnceburun

Sabah erken saatlerde Mersincik Koyu’na doğru hareket edilir. Koyda biraz zaman geçirildikten sonra akşam yemeği ve geceleme için inceburun’a demir atılır.

9'uncu Gün - Datça, Bencik Koyu

Datça Dorlar tarafından kurulmuş bir yarımadadır. Ege Denizi ve Akdeniz arasında yer alır. Yarımadanın sonunda, yaklaşık 38 km kadar mesafede Knidos antic kenti Karya bulunur. Karya için Strabo “Afrodit için en güzel yarımada inşa edilmiş şehir” yakıştırması yapılmıştır. Bundan 500 yıl kadar önce İspanyol korsanlar cüzzam hastalarını bu bölgeye getirmekteydi. Bu durumun yaşanması Datça’nın cüzzam hastalığına iyi geldiğine inanılmasında etken olmuştur. Datça’da bulunan Datça Limanı sizlere yürüyüş için harika biro tam sunmaktadır.
Oldukça dar bir girişe sahip Bencik Koyu sizlere eşsiz bir manzara sunar. Bencik konum olarak Hisarönü Körfezi’ni Gökova Körfezi’nden ayıan yarımadanın en dar yerinde bulunur.

10'uncu Gün - Orhaniye Koyu, Selimiye Koyu

Orhaniye Koyu’nda öğle yemeği yenir. Oldukça derin bir kıyıya sahip olan Orhaniye kızılkumu plajı ile ünlüdür. Koyun derin yapısı büyük teknelerin de demir atmasına olanak tanır. 
Selimiye Koyu Hisarönü Körfezi’nin incilerinden bir tanesidir. Muğla’nın Marmaris İlçesi’ne bağlıdır. Eski adı Hydas olan koyun ismi Losta diye değiştirilmiştir. Gün batımında ortaya çıkan müthiş kırmızı görüntüsü izlemeye değerdir. Bu bölgenin antik döneme kadar uzanan eski bir tarihi bulunmaktadır. Bölgede üç adet kale kalıntısı bulunmaktadır. Bunlardan birisi bölgenin en yüksek tepesi Selimiye’de, diğeri Sarıkaya’nın zirvesinde sonuncusu ise Kızılköy Aşarkaye Mahallesi’nde bulunur. Güneydoğu tepeleri Helenistik dönemden kalma kalıntıları keşfetmek isteyen turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Kıyıdan 100 m uzaklıkta ve meydanın güney kesiminde yer alan mezar gemilere Selimiye yolunu göstermektedir. Selimiye tertemiz denizi suyu ve içerisinde yer alan bol balıklarıyla sizlere muhteşem bir ortam sağlamaktadır. Mutlaka görmeniz gereken yerler arasında izleme kulesi, deniz feneri, manastır ve bir tiyatro yer almaktadır.
Bölgedeki tarihi eserler yabancı pek çok arkeoloğun ilgisini çekmektedir. Bulunan eserler Bodrum Sualtı Müzesi’nde sergilenmektedir. Selimiye mavi tur yolculuk teknelerinin uğrak yeridir. Selimiye-Hisarönü-Orhaniye vazgeçilmez durak üçlüsüdür. Temiz denizinde bol balık bulunan Selimiye’nin tertemiz bir havası vardır. Selimiye aynı zamanda da kekik kokusu ile ünlüdür.

11'inci Gün - Bozburun

Gelişmiş sünger avcılığı ve gulet yat inşaatçılığı ile ünlü Bozburun’da pek çok yat ustası bulunur. Tekne inşaatı için en güzel kerestelere sahip bölgede pek çok ünlü yat firması yer alır. Yat inşası sektöründe ünlenmesi sebebiyle Bozburun pek çok turistin cazibe merkezi haline gelmiştir. 

12'inci Gün - Bozukkale

Bozukkale’nin geçmişi M.Ö 10. Yüzyıla kadar dayanmaktadır. Kale duvarlarının üzerinde dokuz adet kule bulunur. Buraya Bozukkale denmesinin sebebi kale duvarlarından bir kısmının eksik olmasıdır. 
Geçmişte İngiliz donanma gemileri için gezi alanı olarak hizmet veren bölge şimdi ise sahil tersanesi olarak değerlendirilmektedir. Ege’deki tüm yatların izlendiği bir merkez olarak da kullanılmışlığı bulunmaktadır. Stratejik konumu nedeniyle Atina Limanı’ndan gelen gemiler tarafından da kullanışmıştır. Bu stratejik liman geçmişte pek çok komutana da ev sahipliği yapmıştır. M.Ö 395 yılında Atinalı komutan Karori buraya gelmiştir. Buraya gelen bir diğer komutan da Antigonos’un oğlu Demetrios’tur. Bu adayı kullanma sebebi Rodos’a yapacağı saldırıdır. 

13'üncü Gün - Kadırga Koyu, Kumlubükü

Kadırga Koyu mavi turların en çok tercih ettiği koylardan bir tanesidir. Burada yüzmek için mola verilir. Ardından Kumlubükü’ne doğru demir alınır.
Kumlubükü Marmaris’e çok yakındır. Kadırga Limanı’nın 1 mil kuzeyinde bulunur. Muhteşem manzarasının yanında tarihi kalıntılara da ev sahipliği yapar. Antik Amos kentinin kalıntılarından oluşur. Akropollerinin yanında, anfitiyatro, bir tapınak ve Dionoso’nun keşfedilmeyi bekleyen sunağı ziyaretçilerini beklemektedir. Oldukça güzel bir yürüme alanına sahip olan koyda her rengin uyum içinde segilendiğini gözlemleyebilirsiniz. 
Yolun aşağısında yer alan Dionoso Hotel bölgedeki en iyi krepleri servis etmektedir. Koyda her şeyin tadını çıkarmanız mümkündür. Koyun kenarında yastıklarla donatılmış kulübeler bulunur. Bu kulübeler restorana aittir. Restoranın bu harika ortamında yemeğinizi yiyebilir, birkaç saatinizi geçirebilirsiniz. Bu restoran Çin yemekleri servis etmektedir. Gün batarken restoran personeli sahili büyük meşalelerle ışıklandırırlar. Bu eylem olağanüstü bir manzarayı ortaya çıkartır. Kumlubükü’nün el değmemiş sahilinde yer alan Kristal sularda snorkel yapabilirsinz. Kumlubükü’nde geçirdiğiniz zaman unutamadığınız anılarınızın arasına girecektir.

14'üncü Gün - Cennet Adası

Çam ormanlarıyla kaplı Cennet Adası Marmaris Körfezi’nin girişinde bulunur. Günlük tekne turları arasında oldukça popülerdir. Buraya geldiğinizde isminin bir tesadüf olmadığını algılamanız çok çabuk olacaktır. Harika bir doğal güzelliğe sahip bölgede Cennet Adası’na ulaşmak için bir yürüyüş yapmanız gerekir. Yalancı Boğaz’a ulaşmanız için 8 km’lik bir yürüyüş yapmanız yeterli olacaktır. Bu yürüyüş sizlere eşsiz güzellikler sunacaktır. Yalancı Boğaz ismini İstanbul Boğaz’ına benzeyen özellikleri yüzünden almıştır. Oldukça kayalık olan bölgenin manzarası harikadır. Gulet yatıyla bu bölgeye gelip eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ada etrafında pek çok restoran ve kafe bulunur. Yüzmek için oldukça ideal olan bu adada sıkılmadan koca bir gün geçirebilirsiniz.

15'inci Gün - Marmaris

15’inci günümüz yapılacak bir kahvaltının ardından saat 10:30’da sona erecektir.


 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Marmaris - Bodrum mavi yolculuk tur programı

Fethiye - Antalya - Fethiye mavi yolculuk tur programı

Göcek - Bodrum mavi yolculuk tur programı

Fethiye - Bodrum - Fethiye mavi yolculuk tur programı