Bodrum - Güllük - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Çukurcuk Koyu

Türkbükü

Gök Limanı

Cam Limanı

Bodrum

Yalıkavak

Gümüşlük

Rota Detayları

Bodrum - Güllük - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

1.Gün - Bodrum 

Mavi Yolculuğa başlamak adına Yat’a bindiğinizde kaptan ve yat personeli ile tanışma ve yolculuk hakkında bilgilendirilme adına “ Hoşgeldin Kokteyl’i” ile karşılaşacaksınız. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum’da yapılmakta.

Ege Kıyılarının incisi olan Bodrum mavi yolculuk için uygun bir başlangıç merkezi. Avrupa’nın en iyi deniz gezisi alanlarından biri olarak kabul görmüş olan Bodrum temiz suları, bolca güneşi ve sıcacık insanlarıyla insanın içini ısıtıyor. Doğal güzelliği el değmemiş pek çok yere sahip olan Bodrum pek çok uygun demirleme alanına sahip.

Bodrum ülkemizin önemli liman şehirlerinden bir tanesidir.15. yüzyılda inşa edilmiş Bodrum Kalesi ile ünlüdür. Kale bünyesinde Sualtı Arkeoloji Müzesi bulunmakta. Kültürel festivallere ev sahipliği yapan Bodrum nadide limanlardan.

2. Gün - Aspat, Catal Ada, Gümüşlük

Kahvaltının ardından mavi tur yolculuğu ve gulet hakkında misafirlere bilgi verilip Aspat Koyu’na doğru yol alınır.

Aspat Koyu’nda tepenin üzerinde bulunan Venedik Kalesi görülmesi gereken yerlerden. Dünya tarafından bilinen ünlü gezgin Evliya Çelebi’nin seyahat kitabı’nda “Tatlı Su İle Kutsanmış Yer” olarak tanımlanmış Aspat kale ve ünlü suyu ile markalaşmıştır. Tepenin üzerinde bulunan antik kalenin ihtişamı karşısında diliniz tutulacak. Sahilde yer alan taştan evler etkileyici niteliklere sahip. Diğer türkiye yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.

Çatal Ada eski adıyla “Volo” Turgut Reis kasabasında 5 km mesafededir. Ege denizinde yer alan bir Türk adası olan Çatal Ada koni görünümünde üç tepeye sahiptir. Adanın en önemli ekonomik kaynağı turizmdir.

Misafirlerini huzurlu bir ortamla karşılayan Gümüşlük tam anlamıyla bir balıkçı köyü. Eşi benzeri bulunmayan bitki örtüsü, yürüyüş için uygun alanları, çekici manzarası ve kumlu plajlarında bulunan balıkçı restoranları ile hayatınız boyunca unutulmaz dakikalar geçireceğiniz alanlardan bir tanesi.

Akşam yemeği ve geceleme Gümüşlük’te yapılacak.

3. Gün - Çukurcuk Koyu - Altınkum

Güllük Körfezinin kuzey batı yönünde yer alan Çukurcuk Koyu rüzgardan korunan parçalı bir koya sahiptir. Denizi oldukça güzel olan koy sakin bir yapıya sahip. Koyda bulunan deniz fenerine doğru yürüdüğünüzde zaman zaman canlı mozaiklerle karşılaşırsınız. Ana yol üzerinden 5 km kadar yer değiştirme ile ulaşılabilmekte. Ulaştığınız noktadan Didim, Milet ve Prien antik kentlerine rahat bir yolculuk yapabileceksiniz.

Altınkum denince ilk akla gelen Didim plajı olmakta. Sahil boyunca ilerlediğinizde pek çok otel ve restoran ile karşılaşacağınız Altınkum’da feribotlara binme imkanına sahipsiniz. Beton iskele ve rıhtım’ı ile feribot seyahatleri için özel yapılara sahip. Didim - Akbük sahili denizin ortasına yakın bir noktada bulunmakta. Her biri birbirinden güzel büyük - küçük koylar ile karşılaşabileceğiniz bir bölge. 3 km ötesinde guletlerle ulaşım sağlayacağınız Altınkum koyu bulunmakta.

4. Gün - Kazıklı, Çam Limanı, Güllük

Kazıklı balık çiftlikleriyle ünlü bir bölgedir. Batı yönü  çam ağaçları ile kaplanmış bir yapıya plajları güzel bir yapıya sahipken doğu yönü kayalık ve rüzgara açık özellikler taşımaktadır. Geçmişte yoğun bir şekilde teknelerin demir attığı Kazıklı şimdilerde fazla ilgi görmese de görülmesi gereken yerlerden. Geniş koyu sayesinde her hava koşulunda barınak bulunabilmekte.

Ünlü mermerleriyle bilinen Güllük ayrıcalıklı bir noktadadır. Balıkçılığın insan yaşamında yer aldığı günden bu yana yerleşim yeri özelliği taşımış olan Güllük M.Ö 9. yüzyılda kurulmuştur. İtalyan Arkeologlar yaptıkları kazı çalışmaları sonucunda Miken çanak çömlek ve Miken evleri keşfetmişlerdir. Bölgede bulunan Lassos eserleri Yunan ve Girit kültürlerinin birbirine benzer özelliklere sahip olduğunu göstermiştir. Apollon ve Artemis o dönemin en önemli tanrıları arasında. O dönemlerde toprakları çok verimli olmasına rağmen insanların geçimlerini denizden sağladıkları ifade edilmiştir. Geçmişi Antik dönemlere kadar uzanan önemli bir balıkçılık merkezi bulunmakta. Kentteki en ilginç yer ise; anıt mezarlar. Odası Korint Tapınağı üzerinde yer alan bir mezar. İtalyan arkeologların bulduğu mozaik ve freskler Roma villası, Demeter ve Kore’ye adanmış kutsal bir yer olan Balık Pazarı’nı ortaya çıkarmıştır. Para Zulasın işaret eden yunus üzerinde bulunan genç çocuk Lasos efsanesini akıllara getirmekte.

5.Gün - Gök Limanı, Salih Adası

Girişinde bir plaja sahip olan Gök Limanı tabir yerindeyse çökmüş bir duvara bağlıdır. Koyların bir kısmını kapatmış olan balık çiftlikleri hoş bir görüntü ortaya koyar. Limanda her türlü tekneyi görmeniz mümkün.

Salih Adası pek çok ada arasında en büyük adalardan bir tanesidir. Çim ve zeytin ağaçlarının ele geçirdiği bir ada. Denizinde istemeyeceğiniz kadar balık bulabileceğiniz adada tarihi kalıntılarda mevcut.

6. Gün - Torba, Türkbükü

Bodrum’dan yaklaşık 6 km uzaklıkta bulunan Torba çam ve zeytin ağaçları ile markalaşmış bir yerdir. İklimi yarımadanın kuzey noktalarından daha nemli bir yapıya sahiptir. Yüzme ve balıkçılık en çok görülen faaliyetlerden. Önceleri pek çok yazlık eve sahip olan Torba şu an lüks otel, tatil köyü ve şantiyelerle dolmuş durumda.

Bodrum’a 20 km mesafede bulunan Türkbükü ünlü camiasının da gözdeleri arasında. En popüler koylardan biri olan Türkbükü eski dönemlerde yalnızca deniz seferleri ile ulaşılabilen bir yer iken günümüzde 30-45 dakikalık otobüs yolculuğu ile ulaşılabilen yerlerden biri haline gelmiştir. Başlı başına bir eğlence merkezi olan Türkbükü’ne gittiğinizde çok sayıda bar, disko, gece kulübü, otel, ve restoran ile karşılaşacaksınız. Yaz ayları Türkbükü’ne gitmek için en uygun aylardır. Tertemiz denizinde doyasıya yüzerek güneşlenmenin ardından herhangi bir restoranda soğuk içeceğiniz yudumlayabilir, öğle yemeğinizi yiyebilirsiniz.

7. Gün - Yalıkavak, Bodrum

Bodrum’un en hızlı büyüyen tek kasabası olma özelliği taşıyan Yalıkavak Bodrum’n en ünlü yerlerinden biridir. Anlatılan efsaneye göre pek çok kavak ağacının tasviri olarak ifade edilmekte. Günlük yaşamda kavak ağacı görmek oldukça zor bir iştir. Tepe bölümleri meşe ormanlarıyla kaplı Yalıkavak yüksek oranda çay bahçesi, restoran ve kafesiyle her türlü etkinliğin yapılabileceği bir yer. Yalıkavak’a gittiğinizde gözlerinizi kapatıp rüzgar uğultularınıza kendinizi bırakmanızı öneririz.

8. Gün - Bodrum

8. gün kahvaltının ardından saat 10.30’da mavi tur sona erer.
 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Göcek - Marmaris - Göcek mavi yolculuk tur programı

Marmaris - Ölüdeniz - Marmaris mavi yolculuk tur programı

Göcek - Datça - Marmaris - Göcek mavi yolculuk tur programı

Bodrum - Gökova Körfezi - Hisarönü Körfezi - Bodrum mavi yolculuk tur programı