Marmaris - Ölüdeniz - Marmaris mavi yolculuk tur programı

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Manastır Koyu

Ağa Limanı

Marmaris

Ekincik Körfezi

Ölüdeniz

Fethiye

Kumlubükü

Rota Detayları

Marmaris - Ölüdeniz - Marmaris mavi yolculuk tur programı

1'inci Gün – Marmaris

Yatımıza ilk geldiğinizde sizleri karşılama amaçlı olarak “Hoşgeldin Kokteyl”’I yapılır. Türkyat yat kiralama olarak kokteylin temel amacı turumuz hakkında genel bir bilgilendirme yapmanın yanı sıra yat personeliyle tanışmanızı sağlamaktır. Akşam yemeği Marmaris Limanı’nda yendikten sonra geceleme de aynı şekilde burada yapılmaktadır.
Marmaris Türkiye’nin güneybatısında yer alır. Muğla iline bağlı turistik bir ilçedir. Bir liman şehri olan Marmaris Akdeniz sahilinde yer almaktadır.
Yılın her mevsimi yeşil kalan Marmaris’te mavinin bütün tonlarını uyum içerisinde görmeniz mümkündür. Çok sayıda bulunan uzun sahil şeritlerinin yanı sıra, doğal bir liman yapısı, antik şehirleri ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini etkilemektedir. Su severler için de Marmaris tam bir cennettir. 800 tekne kapasiteli marinasının yanında su sporu imkanlarını da turistlere sunmaktadır. 
Genel olarak Akdeniz ikliminin hakim olduğu beldede kışın bile denizde yüzmeniz mümkündür. Doğal yönden oldukça etkileyici olan Marmaris, yüksek çam ormanları ve geniş yapraklı çınar ağaçları ile kaplıdır. Sadece Muğla yöresine özgü olan ve dünyada sadece burada görebileceğiniz günlük ağaçları (sığla sahuru) bulunmaktadır.
Marmaris Türkiye’nin yatçılık merkezlerinden bir tanesidir. Birbirinden güzel tekneler burada bulunuz. Masmavi denizi, dağları ve çam ormanlarıyla turistler için tam bir cennet ortamı sunmaktadır. Marmaris’te birçok mağaza, kafe ve restorana ulaşabilirsiniz. Şehir oldukça aktif ve hareketlidir, her türlü imkana ulaşmanız mümkündür. Diğer türkiye yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.

2'inci Gün - Ekincik Körfezi, Dalyan

El değmemiş yapısı ve nefes kesen güzelliğiyle Ekincik tam bir doğa harikasıdır. Oldukça sakin olan bu yer, yakındaki güzel plajı ile sizleri selamlamaktadır. Güzel yapısıyla sizleri etkileyecek olan sahil yolu tekne turları ve yürüyüşler için oldukça idealdir. Bozulmamış, çakıl taşlarından oluşan plajın 2 km uzunluğundaki kıyısında küçük bir liman bulunur. Tekneler bu limandan 45 dk uzaklıktaki Dalyan’a doğru hareket eder. Bu yolculuk esnasındaki manzara harikadır, yaban hayatını rahatlıkla gözleyebileceğiniz pek çok fırsat sunar. 
Sahilde muz-teknesi ve su kayağı olmak üzere az sayıda su sporu tesisi bulunmaktadır. 
Ekincik oldukça küçük bir yerleşim birimidir. Birkaç yerel dükkan ve bir adet restoran bulunmaktadır. Gece hayatı neredeyse hiç yoktur. Sutaniye kaplıcaları Ekincik’e oldukça yakındır. Arabayla sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Sıcak su kaynaklarının akıntısı sonucu oluşan Köyceğiz Gölü’nün güneybatı kıyısında yer alan kaplıcalar, Roma döneminden beri aktif olarak kullanılmaktadır. Buradaki suyun pek çok hastalığa iyi geldiği düşünülmektedir. İyi geldiği bilinen hastalıklar arasında nevraljı, romatizma, cilt hastalıkları, karaciğer, dalak ve bağırsak sorunları bulunmaktadır. Tatil sürecinde rahat etmek isteyen misafirlerimiz için lüks ve rahatlatıcı bir ortam sunar.

3'üncü Gün - Adali Koyu, Manastir Koyu, Tersane Adası

3. Günde sabahın erken saatlerinde kahvaltı için Adalı Koyu’na gidilir ve buraya demirlenir. Öğle yemeği ise istikamet Manastır (Hamam) Koyu.
Manastır Koyu adını koyun güneybatısında sur kalıntıları içerisinde bulunan hamam nedeniyle almaktadır. Koyun diğer bilinen adları ise Celopatra Hamamı ve Batık Hamam Koyu şeklindedir. 
Körfezdeki diğer pek çok koyda olduğu gibi bu koy da tektonik kıyı oluşumuna sahiptir. Tektonik bir yapıya sahip olduğunu koyun arkasındaki tepeyi inceleyerek görebilirsiniz. Bu tepede kreter gölünün sularını kıyıya indiren kanallar dikkatinizi çekecektir.
Manastır Koyu’nun bitki örtüsü de oldukça çekicidir. Kıyıdan tepeye kadar uzanan çam ağaçlarının yanı sıra keçiboynuzu ağaçlarıyla kaplıdır. Bu koy Likya’nın antic kendi Lydae’ye oldukça yakındır. Kuzeydoğu yönünde kıyıya paralel olarak uzanan antik duvar yapısını gördüğünüzde bunu siz de anlayacaksınız. Bu antic duvar yapısının yanı sıra pek çok kalıntıya da rastlamak mümkün. Lydae’ye ulaşım ise oldukça kolay sayılır. Tıpkı Ağ Limanı’ndan olduğu gibi yaklaşık 1.5 saatlik bir patika yürüyüşünün ardından antik kente rahatlıkla ulaşabiliriz.
3. günün en son durağı ise Tersane Adası’dır. Bu ada Fethiye Körfezi’ndeki en büyük adadır. Bu adalara erişimi derin ve 100 m uzunluğundaki bir kanal aracılığıyla sağlayabilirsiniz. Ay Limanı olarak da bilinen kapalı ve korunaklı koylara sahiptir.  Batı tarafı şiddetli rüzgarlar nedeniyle kapalı olan ada, demirlemek için en uygun konumdur.  Tarihi kaynaklara göre geçmişte Telandria olarak isimlendirilen adada yaklaşık yüz adet antik ev kalıntısı bulunmaktadır. Tarihi bir mirası bulunan ada, geçmiş dönemlerde de denizciler için korunaklı bir ortam sunmuştur. Lozan Antlaşmasından sonra pek çok vatandaşı Yunanistan ve diğer bölgelere göç etmiştir. 

4'üncü Gün - Kızıl Ada, Fethiye

Kızıl Ada’nın ismi gün batımında güneş ışığının taşlara vurması sonucu ortaya çıkan renk sayesinde ortaya çıkmıştır. Bir ucunda deniz feneri bulunan adanın kuzeybatısında güzel bir dalış noktası bulunmaktadır. Geniş ve güzel plajı yüzmek için uygun bir ortam sunmaktadır. Burada bir süre geçirdikten sonra Fethiye’ye doğru yol alınır.
Fethiye Akdeniz’de yer alır. Doğal bir liman kentidir. Oldukça popüler bir tatil merkezi olan Fethiye, muhteşem manzaları ve antic Likya kasabalarıyla birlikte ziyaretçilerini etkilemektedir. 
Fethiye’de bulunan Ölüdeniz Türkiye’deki en güzel sahil olarak kabul edilmektedir. Mavi yolculuk için oldukça uygun bir yer olan sahil, turkuaz rengiyle de insanları etkilemektedir. Turkuaz rengini anlatmak için kelimeler yetersiz olsa da mavi ve yeşil arasında bir renk olduğunu söyleyebiliriz. Ancak ne mavidir, ne yeşildir. Gören herkesi etkileyen, kelimelere dökülemeyen bu muhteşem renk adeta Ölüdeniz’in bir simgesidir. Bu muhteşem rengin en iyi görülebileceği zaman akşam güneşin batmaya başladığı zamandır. Başka hiçbir denizde göremeyeceğiniz bu muhteşem anın sizi etkileyeceğine garanti veriyoruz. 

5'inci Gün - Ölüdeniz, Gemiler Adası

Güzel bir kahvaltının ardından Ölüdeniz’e hareket edilir. Ölüdeniz için Allah’ın yeryüzüne bahşetmiş olduğu bir cennet derler. İnanın ki bu boşuna söylenmiş bir söz değildir. Sahilde yürüyüş yaparken Ölüdeniz’in sunduğu eşşiz manzarayı seyrettiğindizde bu dediğimizi daha iyi anlamış olacaksınız. Ölü deniz adeta büyülü bir yerdir. Kıyıya kadar uzanan çam ormanlarının yanında yeşilin, mavinin ve morun her tonunu bulabilmek mümkündür. 

Eğer adrenalin tutkusu bir insansanız Ölüdeniz tam size göre. Paraşütle atlamaya olanak bulacağınız, 1975 metre yükseklikte yer alan Babadağı sizlere muhteşem bir manzara sunmakta. 
Ölüdeniz oldukça aktif bir yerdir. Çok sayıda turistik tesisin yanında restorant ve alışveriş merkezleriyle ziyaetçileri için sıcak bir turizm merkezidir.
Ölüdeniz’den sonraki durağımız olan Gemiler Adası tarihi yapısı ile ziyaretçilerini etkilemektedir. Bizans kalıntılarının denizden görülebilindiği adada 40 dini bina, hıristiyan mezarları ve adanın en yüksek noktasında bulunanan, direkt olarak kaya içerisine yapılmış olan bir Kilise bulunmaktadır.
Adada bulunan hilal şeklindeki koy yatlar için büyük bir demirleme alanı konumundadır. Burada yazları denizcilere, gemilere ve yatçılara hitap eden bir de restoran bulunur.

6'ıncı Gün - Yassıca Adası, Domuz Adası, Ağa Limanı

Çeşitli denizcilik haritalarında Yassıca Adaları grubu olarak görünen Yassıca adası için Göcek’in en yakın limanına demirleme yapabilirsiniz. Yassıca adası Fethiye körfezindeki en romantik yerlerden bir tanesidir. Burada eşinizle birlikte kaliteli ve romantik bir zaman geçirebilirsiniz. Burada muhteşem bir günbatımı fotoğrafı çekinebilirsiniz.
Ada oldukça korunaklı olmakla birlikte sığ koylara sahipdir. Bu koylar su sporları meraklıları için idealdir. Adanın doğal örtüsü çam ve zeytin ağaçları ile kaplıdır. 
Sonraki durağımız ise Domuz Adası’dır. Ada ismini burada yaşayan yaban domuzlarından almıştır. Adanın bir diğer ismi de Prens Adası’dır. Bu ismin verilmesinin sebebi geçmişte burada bir prensin yaşadığına inanılmasıdır. Adada pek çok da sualtı kalıntıları bulunmaktadır. 
Domuz Adası’ndan sonra akşam yemeği ve geceleme için Ağa Limanı’na hareket edilir.
Ağa limanı yine Fethiye Körfezi’nde bulunmaktadır. Kurtoğlu Burnu yakınlarında ikiz koydan oluşur. Oldukça sığ olan limanda yüzebilir ya da balık tutabilirsiniz. Bunun da yanında güzel sahilinde uzunca bir yürüyüş yapabilirsiniz.

7'inci Gün - Kumlubük, Cennet Adası

Sabah erken saatlerde doğruca Kumlubik Koyu’na hareket edilir. Kahvaltı burada yapılır. Ardından istikamet doğruca Cennet Adası’dır. Burada öğle yemeği yendikten sonra yüzme için mola verilir.
Cennet Adası Marmaris’in hemen girişinde bulunur. Tamamen ormanlarla kaplı odan ada, mavi tur teknelerinin uğrak yerlerinden bir tanesidir. Burada bir takım restoran ve kafeler bulunur. Yüzmek için oldukça uygun olan adada hiç sıkılmadan koca bir gün geçirmeniz mümkündür. 
Cennet Adası’nda vakit geçirdikten sonra akşam yemeği amacıyla Marmaris Limanı’na doğru hareket edilir. 

8'inci Gün - Marmaris

Turumuz güzel bir kahvaltının ardından saat 10:30’da sona erer.
 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Marmaris - Bodrum - Marmaris mavi yolculuk tur programı

Fethiye - Bodrum - Fethiye mavi yolculuk tur programı

Bodrum - Göcek mavi yolculuk tur programı 

Marmaris - Fethiye - Marmaris mavi yolculuk tur programı