Marmaris - Göcek - Marmaris

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Tersane Adası

Kumlubük

Manastır Koyu

Göbün Koyu

Ekincik Körfezi

Göcek

Rota Detayları

Marmaris - Göcek - Marmaris mavi yolculuk tur programı

1'inci Gün - Marmaris, Kumlubükü

Turumuzun ilk gününde sıcak bir karşılamanın eşliğinde “Hoşgeldin Kokteyl”’I yapılmaktadır. Kokteyl esnasında tur hakkında bilgi edinebileceğiniz gibi, yat personeliyle de tanışma fırsatı bulabileceksiniz. Kokteylin ardından Kumlubükü’ne doğru yol alınır.
Marmaris’e oldukça yakın olan Kumlubükü Kadırga Limanı’nın 1 mil kuzeyinde olan güzel bir koydur. Antik Amos kentinin kalıntılarından oluşan koy, muhteşen bir manzaraya sahiptir. Antik yapılara sahip olan koyda, akropoller, anfitiyatro, bir adet tapınak ve Dioniso’nun keşfedilmeyi bekleyen harika bir sunağı bulunur.
Oldukça güzel bir yürüme alanine sahip olan koyda renklerin dansı muhteşemdir. Yolun aşağı tarafında yer alan Dionoso Hotel’de en güzel krepleri yemek mümkündür.  Diğer türkiye yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.
Koyun mükemmelliği etrafında her şeyin tadını dileğinizce çıkarabilirsiniz. Koyun kenarında yastıklarla donatılmış klübelerin bulunduğu restoranda yemeğinizi yiyebilir, harika bir zaman geçirebilirsiniz. Cin yemeklerinin servis edildiği restoran meze ve ızgara severler için tam bir biçilmiş kaftandır. Gün batımında personel tarafından meşalelerle aydınlatılan banklarda muhteşem bir manzara ortaya çıkmaktadır.  Kumlubükü’nün el değmemiş muhteşem sularında dilerseniz şnorkel yapabilirsiniz. Kumlubükü’nde yapacağınız geceleme kesinlikle unutamayacağınız anılarınızın arasına girecek.

2'inci Gün - Adalı Koyu, Manastır Koyu

Adını suyun içindeki kalıntılarda bulunan bir hamam nedeniyle Cleopatra Hamamı ya da Batık Hamam Koyu olarak da bilinen koyun esas ismi Adalı Koyu’dur. Kıyıdaki diğer pek çok koy gibi tektonik bir yapıya sahiptir. Koyun hemen arkasındaki tepenin yamacında bulunan, geçmişte krater gölü yapısına sahip bölgede suları kıyıya indiren kanallar açıkça gözlemlenebilmektedir. 
Manastır Koyu’nun doğal örtüsü çam ağaçları ve yer yer keçiboynuzu ağaçlarıyla kaplıdır. Likya’nın antik kenti Lydae’ye oldukça yakın olan koyda antik duvar yapısının yanı sıra diğer pek çok tarihi kalıntı bulunmaktadır. Lydae kentine 1.5 saatlik bir patika yürüyüşüyle ulaşabilmeniz mümkündür.

3'üncü Gün - Tersane Adası, Bedri Rahmi Koyu

Fethiye körfezinin en büyük adası olan Tersane Adası’dan derin ve 100m uzunluğunda bir kanal bulunur. Kanal, adalara ulaşımı sağlamaktadır. Doğu tarafında oldukça kapalı ve korunaklı koyları vardır. Bu koylar yaz limanı adıyla da bilinmektedir. Batı tarafı şiddetli rüzgarlar nedeniyle kapalıdır. Bu yüzden kapalı koylara demirlemek en iyisidir. Geçmişte Telandria olarak adlandırılan adada kara ve denizden görülebilen yaklaşık yüz adet antik ev kalıntısı bulunmaktadır. Bu adaların korunaklı yapısından ötürü ada, tarih boyunca denizciler için güvenli bir liman işlevi görmüştür. Bu bölgede yaşayan insanlar Lozan Antlaşması sonrası Yunanistan ve benzeri bölgelere göç etmiştir.
Tersane Adası’ndan sonraki durağımız olan Bedri Rahmi Koyu doğal güzelliğiyle insanları cezbetmektedir. Likya dönemindeki adı Taşkaya olan bölge “Gizli Koy” olarak da bilinmektedir. İsmi Türk Edebiyatçısı olan Bedri Rahmi Eyüpoğlu’ndan gelen adada bir kaya üzerinde büyük bir balık resmi bulunmaktadır. Sanat ve resim alanında da usta olan Bedri Rahmi bu resmi arkadaşlarıyla birlikte çizmiştir. Koyun girişinde bulunan, Balık Kayası ismiyle anılan kayanın anısına bu bölge Balık Kayası ismiyle de anılmaktadır. 
Bu bölge oldukça korunaklıdır. Sert rüzgarlara karşı oldukça koruyucu bir işlev görmektedir. Bu yüzden demirlemek için oldukça idealdir. 
Bölge  fantastik bir görünüme sahiptir. Zakkum çiçeklerinden oluşan bölge, küçük plajları ve turkuaz rengi suları sayesinde insanları cezbetmektedir. Suların arkasındaki tepeler çam ağaçlarıyla kaplanmıştır. Bölge aynı zamanda zeytin ağaçlarıyla da ünlüdür.

4'üncü Gün - Yassıca Adası, Göcek Adası

Denizcilik haritalarında Yassıca Adaları grubu olarak bilinen bölgede rahatlıkla demirleme yapabilirsiniz. Fethiye Körfezi’nde bulunan adalarda romantik bir gün geçirebilirsiniz. Muhteşem günbatımı anı, fotoğaflamak için muhteşem bir fırsat vermektedir. 
Oldukça korunaklı koylara sahip adalarda sığ koylar bulunmaktadır. Bu sığ koylar su sporları meraklıları için harika bir ortam sunmaktadır. Bölge çam ve zeytin ağaçları ile kaplıdır.

5'inci Gün - Göcek

Göcek Fethiye Körfezi’nin en uç kısmında bulunmaktadır. Doğal bir liman işlevi gören beldenin kıyıları turkuaz görünümündedir. Yerleşim yeri olarak Dalaman Uluslararası Havalimanı’na sadece 30 dakikalık uzaklığı nedeniyle turistlerin öncelikli tercihlerinden bir tanesidir. Koyda bulunan 12 Ada ve körfezin kuytu koyları muhteşem bir manzara sunmaktadır. 
Göcek yatçılıkla ilgilenenler için adeta bir merkez üssüdür. Pek çok turist yatçılık zevki için buraya gelmektedir. Türkiye’de ve dünyada ünlenmiş bir yatçılık limanı olan Göcek’te her boyutta yat ve tekne bulunmaktadır. Marina çevresinde yürüyüş yaparak bunları rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Deniz kıyısında pek çok restoran ve bar bulunur. Bölge turistler için ideal bir merkezdir.

6'ıncı Gün - Göbun Koyu, Dişibilmez Bükü

Güzel bir kahvaltının ardından yüzme molası Göbün Koyu’nda verilir. Oldukça uzun olan bu koyun etrafı zeytin ve çam ağaçlarıyla çevrilidir. Bazı antik kalıntılar bulunan koyun uç kısmında kaya mezarları bulunmaktadır. Göbün Koyu ziyaretinin ardından akşam yemeği için Dişibilmez Büyüne hareket edilir. Geceleme bu koyda yapılır.

7'inci Gün - Ekincik Körfezi, Dalyan

Nefes kesen güzelliği ile ziyaretçilerini etkileyen Ekincik tam bir doğa harikasıdır. Sakin yapısı kafa dinlemeyi sevenler için oldukça uygundur. İçerisinde bulunan plaj da oldukça güzel olmakla birlikte bölgenin ruhuna uygun bir biçimde sakindir. 

Oldukça güzel bir sahil yoluna sahip olan bölge tekne ve yürüyüş turları için idealdir. Çakıl taşlı plajı yaklaşık 2 km uzunluğundadır. Kıyısında küçük bir liman bulunur. Tekneler bu limandan 45 dk uzaklıktaki Dalyan’a doğru hareket ederler. Bu yolculuk esnasında harika bir manzaraya tanıklık etmekle birlikte yerel yaban hayatını da gözlemleme fırsatı bulacaksınız.

Sahilde pek çok su sporu imkanı olmasa da muz-teknesi ve su kayağı yapma fırsatı bulabilirsiniz. Oldukça sakin olan bölgede gece hayatı yoktur. 
Sultaniye kaplıcaları bölgeye oldukça yakındır. Bir araçla sadece birkaç dakikada ulaşabilirsiniz. Bu kaplıcalar sıcak sulardan oluşan Köyceğiz Gölü’nün güneybatı kıyısında yer almaktadır. Tarih boyu kullanılan kaplıcaların geçmişi Roma dönemine kadar uzanmaktadır. Tedavi edici bir niteliğe sahip olduğu düşünülen kaplıca sularının pek çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Tatilde olmanın geriliminden kurtulmanız için rahatlatıcı bir imkan sunan kaplıcalarda güzel bir vakit geçirebilirsiniz.

8'inci Gün - Marmaris

Turumuz kahvaltı yapılmasının ardından saat 10.30’da sona erer. 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Fethiye - Antalya - Fethiye mavi yolculuk tur programı

Göcek - Kekova - Göcek mavi yolculuk tur programı

Göcek - Bodrum - Göcek mavi yolculuk tur programı

Fethiye - Bodrum - Fethiye mavi yolculuk tur programı