Marmaris - Bodrum mavi yolculuk tur programı

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Palamut Bükü

Selimiye Koyu

Dirsek Bükü

Aktur Koyu

Kadırga Koyu

Marmaris

Serçe Koyu

Rota Detayları

Marmaris - Bodrum mavi yolculuk tur programı

1'inci Gün - Marmaris

Yata ilk olarak geldiğinizde sizleri “Hoşgeldin Kokteyl”’I ile karşılamaktayız. Kokteylde sizlere tur ile ilgili bilgiler verilmekle birlikte, tur personeli ile de tanışma fırsatı bulabilirsiniz. Akşam yemeği Limanda yendikten sonra geceleme de aynı şekilde burada yapılmaktadır. Diğer türkiye yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.
Marmaris Türkiye’nin güneybatısında bulunan, pek çok turistik yöreye ev sahipliği yapan Muğla İli içerisinde bulunmaktadır. Bir liman şehri olan Marmaris, Akdeniz sahilinde yer alan turistik bir beldedir. Marmaris’te yılın 12 ayı boyunca mavi ve yeşilin bütün tonlarını görebilirsiniz.
Uzun bir sahil şeridine sahip olan beldede, pek çok koy bulunmaktadır. Doğal bir liman yapısına sahip Marmaris’te pek çok antik şehir bulunur. Doğal güzellikleri ile sizleri etkilerken, mavi yolculuk imkanları, 800 teknelik marinası ve su sporu aktiviteleri ile sizlere tam bir cennet güzelliği sunar.
Akdeniz ikliminin hakim olduğu Marmaris’te kışları bile denize girmeniz mümkündür. Doğal örtüsüyle sizlere tam bir seyirlik zevk sunacak olan bölgede kalın ve yüksek çam ormanları etrafı kaplamış durumdadır. Bunun yanında geniş yapraklı çınar ağaçları ile birlikte yalnızca Marmaris’in bağlı olduğu Muğla İli’nde görülebilecek olan günlük ağaçları (sığla buhuru) dünyada bir tek burada görülebilir.
Marmaris yat severler için de mükemmel imkanlar sunmaktadır. Türkiye’nin seçkin yatçılık merkezlerinden olan Marmaris’te en güzel tekneler bulunur. Turkuaz mavisi denizi, dağları ve çam ormanlarıyla sizlere seyirlik zevk sunan beldede, birçok mağaza, kafe ve restoran bulunmaktadır. Bunun da yanında gece hayatı oldukça hareketlidir.

2'inci Gün - Arap Adası, Kadirga Koyu

Kahvaltının ardından yüzme molası amacıyla Arap Adası’na demir atılır. Ardından öğle yemeği için doğruca Kadırga Koyu’na gidilir. Marmaris’ten diğer hareket eden tekneler de muhakkak bu koyda yüzme molası verilir. Oldukça uğrak bir yerdir. Akşam yemeği ve geceleme de yine bu koyda yapılır.
 

3'üncü Gün - Serçe Koyu, Bozukkale (Loryma)

Aynı Kadırga Koyu gibi mavi tur teknelerinin uğrak noktalarından biri de Serce Koyu’dur. Oldukça korunaklı olan koyda araştırmacılar pek çok tarihi kalıntılar bulmuşlardır. Bu kalıntılar Bodrum Su Altı Müzesi’nde sergilenmektedir.
Bozukkale’nin geçmişi oldukça eskiye dayanır. M.Ö 10 yılına kadar uzanan tarihi geçmişi ile antik bir kenttir. İçerisinde kale duvarlarının bulunduğu bölgede kale duvarlarına ait dokuz adet kule bulunmaktadır. Tarihi yapısının oldukça korunaklı olması ziyaretçilerini etkilemektedir. Adına Bozukkale denmesinin sebebinin kale duvarlarının bir kısmının eksik olmasına dayandırıldığı tahmin edilmektedir. 
Geçmişte İngiliz donanma gemileri için gezi alanı olarak hizmet veren Bozukkale günümüzde ise sahil tersanesi olarak iş görmektedir. Stratejik konumu gereği Ege’deki tüm yatların izlendiği bir merkez olarak kullanılmıştır. Konumu ve dar limanı Atina Limanı’ndan gelen gemiler tarafından da kullanılmıştır. 
Geçmişte pek çok ünlü komutan Bozukkale yani Loryma’ya gelmiştir. Bunlar içinde bilinenler Atinalı komutan Karori ve Demetrios’tur. M.Ö Knidos savaşından önce Antigonos’un oğlu demetrios Rodos’a yaptığı saldırı hazılıkları için bu limanı seçmiştir.

4'üncü Gün - Dirsekbükü, Bozburun

Dirsekbükü Ege Denizi’nde bulunur. Ege körfezi ve Hisarönü Körfezi arasında yer alır. Bodrum’dan Marmaris’e seyahat eden birçok turistin uğrak yerlerinden birisidir. Korunaklı pek çok koyun bulunduğu bölge genel olarak dinlenmek amacıyla kullanılır. Eğer farklı adaları ziyaret etme niyetindeyseniz veya sabahları Hisarönü çevresinde dolaşıyorsanız Dirsekbükü sizlere harika bir deniz gezisi deneyimi sunmaktadır.
Bozburun gelişen sünger işleri ve gulet yat inşası sektörü ile ünlüdür. Pek çok gulet yat inşa ustasına sahip bölgede yat inşası için de harika keresteler bulunmaktadır. Sektörün önde gelen firmaları buradan pek çok ustayı bünyesine almaktadır. Gulet yat inşaatı sebebiyle pek çok turistin uğrak yeri haline gelen Bozgurun, pek çok insanın cazibe merkezi haline gelmiştir.

5'inci Gün - Selimiye Koyu, Orhaniye Koyu, Emel Sayin Koyu

Hisarönü Körfezi’nde bulunan Selimiye Koyu Marmaris İlçesi’nin incilerinden bir tanesidir. Eski adan Hydas olan koyun adı Losta diye değiştirilmiştir. Gün batımında kırmızıya boyanmış gibi olan görüntüsü inanılmaz bir seyirlik zevk sunmaktadır. Pek çok antik kalıntının bulunduğu Bybossos Hydas bölgenin en yüksek tepelerinden bir tanesidir. Diğeri ise Sayıkaya’nın zirvesinde bulunur. En son kale kalıntısı ise Kızılköy Aşarkale Mahallesinde bulunmaktadır. Helenistik dönemden kalma kale kalıntıları keşfetmeyi seven turistler için tam bir biçilmiş kaftandır. Gemiler için yol gösterici niteliği bulunan ve meydanın güney kesiminde yer alan mezar kıyıdan 100 metre uzaklıktadır. Koyun gezmeye değer diğer kesimleri ise; izleme kulesi, deniz feneri, manastır ve tiyatrodur.
Pek çok tarihi kalıntısı olan koyun değerleri yabancılar tarafından da keşfedilmiş, Amerikan sualtı arkeologları tarafından incelemeye alınmıştır. Bulunan pek çok eser Bodrum Sualtı Müzesi’nde sergilenmektedir. Mavi tur teknelerinin uğrak yeri olan Selimiye, Hisarönü ve Orhaniye’yle birlikte vazgeçilmez bir ziyaret noktasıdır. Selimiye tertemiz deniz suyuyla sizlere denizen maviyisini tüm cömertliğiyle sunmaktadır. Bol miktarda balık bulunan denizinin yanısıra, sebze, meyve badem ve zeytin ağaçları bulunur. Dağları, tertemiz havası ile sizlere sıcak ve huzurlu bir ortam sunar. Koyun en belirgin özelliklerinden bir tanesi de her yeri sarmış olan taze kekik kokusudur.
Selimiye’den sonraki durağımız Orhaniye Koyu’dur. Öğle yemeği burada yenecektir. 
Sığ olmayan mavi denizi ve meşhur Kızkumu Plajı ile pek çok turistin uğrak yeri olan Orhaniye Koyu denizseverlere müthiş bir seyir keyfi sunmaktadır. Büyük teknelerin bile rahatlıkla girebildiği derin denizinin yanısıra insanların denizin üzerinde bile yürüyebilmesine olanak sağlayan plajı bulunmaktadır. Bu eşsiz deneyimi kaçırmamanızı öneriyoruz.
Adını Türk klasik müzik kraliçesinden alan Emel Sayın Koyu çam ağaçları, berrak deniz sahili ve büyüleyici koy manzalarıyla sizleri karşılamaktadır. Misafirperver insanlarıyla birlikte büyük bir ekonmik tatil destinasyonudur.

6'ıncı Gün - Bencik Koyu, Aktur Koyu

Dar bir girişe sahip olan Bencik Koyu eşsiz bir manzaraya sahiptir. Bencik Koyu’nun özelliği Hisarönü Körfezi’ni Gökova körfezinden ayıran yarımadanın en dar yerinde bulunmasıdır. Hisarönü tarafında yer alır.
Çam ormanları nedeniyle adeta oksijen tüpü olarak anılan Aktur adeta bir cennet parçası gibidir. Türkiye’nin en güzel koyu ünvanına layık olmuş koy, sıcak bir turizm merkezidir. Aktur, Datça ve Kurucabük adındaki iki bölümden oluşur.

7'inci Gün - İnce Burun, Palamutbükü

Datça Yarımadası’ndaki en iyi plajlara sahip yer Palamutbükü’dür. Plajlar küçük olmasına karşın inanılmaz derecede güzeldir. Gençleştirici bir ortamı bulunan bölge huzur ve temiz deniz havası arayanlar için ideal bir ortamdır. 
Palamutbükü yarımadanın ucunda yer almakla birlikte Knidos antik şehri kalıntıları ile de bilinmektedir. Bol bol balık bulunan Knidos, yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta yer alır. Buradaki deniz inanılmaz derecede berraktır, denizin dibine iğne atsanız dahi neredeyse görünür! İnsanları sıcak ve dost canlısı olan bölge, barış, huzur ve mutluluğun özetidir. 

8'inci Gün - Bodrum

Turumuz güzel bir kahvaltının ardından saat 10:30’da sona ermektedir.
 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Bodrum - Marmaris - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

Fethiye - Antalya - Fethiye mavi yolculuk tur programı

Bodrum - Gökova - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

Antalya - Kekova - Antalya mavi yolculuk tur programı