Göcek - Kekova - Göcek mavi yolculuk tur programı

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Hamam Koyu

Kalkan

Demre

Kekova

Kaputaş Plajı

Kelebekler Vadisi

Rota Detayları

Göcek - Kekova - Göcek mavi yolculuk tur programı

1'inci Gün - Göcek

Yat ilk girildiği zaman kaptan ve yat personellerininde eşlik ettiği ''Hoşgeldin koktely'i'' adlı seans sizleri karşılıyor. Akşam yemeği ve geceleme Göcek limanında yapılıyor. 
Göcek, Türkiye'nin en uç kısmında yer alan doğal bir liman olma özelliğine sahiptir ve aynı zamanda Dalaman Uluslararası Havalimanına 30 dakika uzaklıktadır. Göcek'in tepesine çıktığınız zaman 12 adayı ve koyun kuytu güzelliklerini görebilirsiniz. Göcek sadece turizm merkezi değildir. Göcek'in içerisinde yatçılıkta yapabilirsiniz. Türkiye'nin ve Dünya'nın önemli demirleme yerlerinden bir tanesidir. Burada geçireceğiniz vaktin bir çoğunluğunu içerisinde yer alan teknelere ayırabilirsiniz zira içerisinde büyüklü, küçüklü her türden tekneyi görebilirsiniz. Deniz kıyısında eğlenebileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz barlar, restaurantlar bulunuyor. Göcek, Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir.

2'inci Gün - Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz, Gemiler Adası

Fethiye'nin en göz alıcı yerlerinden bir tanesi de Kelebekler vadisidir. Daha önce hiç bir yerde göremeyeceğiniz şala benzer bir şekilde kayaları, ağaçların üzerinde pinekleyen kelebekleri görebilirsiniz. Küçücük bir sesle dahi Kelebekler vadisinin kelebeklerini üzerinizde hissedebilirsiniz. Kelebekler vadisinde akşam yemeğinizi yiyip geceleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.Diğer türkiye yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.

Ölüdeniz ise Allah'ın bizlere yeryüzünde bahşettiği cennetlerden bir tanesidir. Ölüdenizin sahilinde yürüyüşler yaparak ölüdenizin manzarasını seyredebilirsiniz. Ölüdenizin içerisinde kıyıya doğru uzanan çam ağaçları ve her türden renk tonları mevcuttur. Eğer yükseklikten korkmuyorsanız Babadağı'nın zirvesine çıkarak 1975 mt yükseklikten aşağıya doğru paraşütünüzle atlayabilirsiniz. İçerisinde fazlasıyla tesis, restaurant ve alışveriş merkezi bulunduruyor.
İçerisinde yer alan Bizans kalıntıları sayesinde Türkiye'nin en çok turist çeken yerlerinden bir tanesidir. Gemiler adasının içeriğinde 40 adet dinsel bina, hristiyan mezarları ve kilise bulunuyor. Gemiler adasında hilal şeklini almış bir koy mevcuttur. Bu koy içerisinde rahatlıkla demirleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

3'üncü Gün - Kalkan, Kaş

Kalkan küçük bir tatil şehridir. İçerisinde küçük bir liman, eski Rum evleri ve tatil beldeleri vardır. Eskiden bu yana gelen hatta gelenek haline gelmiş beyaz evleri sizleri büyüleyebilir. Dar bir sokak yapısına sahip olduğu için içerisinde çok fazla dükkan bulundurmaz. Genellikle dar sokakların içerisinde hediyelik eşya dükkanları mevcuttur. Kalkan küçük bir yer olabilir ama burada hiç sıkılmayacağınıza garanti verebiliriz. Gün batımına tanık olmak, yerel restaurantlarında yemekler yemek, dükkanlarını gezmek sizi sıkmaktan daha çok eğlendirecektir. Kalkan'da zeytinyağı ile sabun yapma işi meşhurdur. Bu sabunlarla birlikte pansiyon ve otelleri temizleyen işcileri Mavi yolculuk tur programına katılan kişiler görebilecektir. 
Sabah erkenden kalkılıp Kaş'a doğru hareket edilir. Kaş balıkçılığı, yatçılığı ve turizmiyle ünlü olan bir yerdir. Kaş'ın etrafı eski antik kentlerden olan Antiphellos kalıntılarıyla çevrilidir. Turistleri cazip edebilme yeteneğine sahip olan bu bölge, Antalya'nın ikinci büyük tatil bölgesidir. Burası Akdeniz'in en temiz sularına sahiplik yapar. İçerisinde bulundurduğu deniz, dağ, modern evleri ve atmosferik havasıyla sizleri kendisine aşık edebilir. 
Burada sizleri bekleyen eski bir Yunan kasabası var. Bu kasaba içerisinde gece hayatınızı yaşayabilirsiniz. Kaş, Roma döneminde fazlasıyla önem sahibi olmuştur ve daha sonra Bizans yönetiminin eline geçmiştir. Bizans yönetimine geçtikten sonra burası Piskoposluk merkezi haline gelmiştir. Kaş içerisinde fazlasıyla tarihi yapı görebilirsiniz. Kaş içerisinde akşam yemeği yenilip geceleniyor. 

4'üncü Gün - Kekova, Üçağız Koyu

Sizleri doğal bir cennet olan Kekova ilçesi karşılıyor. Kaş'tan ayrılıp Kekova'a geçmek için Uluburun'u geçmeniz gerekiyor. Kekova'a varmadan önce sizleri Kara ada ve Toprak ada adlı iki adet adacık karşılıyor. Kekova koylarının bir çoğu yatçılık için uygun olup popüler bir yerdir. Kekova'nın kuzey tarafında eski antik şehir Apollonia yer alıyor. Apollonia'nın içerisinde yazlık evleri ve sahil evlerini görebilirsiniz. Büyük Simena kalesi de turistleri fazlasıyla çeken bir yerdir. 
Theimussa, Kaş'a ve Üçağız koyuna sadece 36 km uzaklıktadır. Kekova adasına fazlasıyla yakın olan bu koy yatçılık ve turizm sektörü için büyük bir önem taşıyor. Bir kısmı deniz altında yer alıyor.

5'inci Gün - Demre, Gökkaya

Demre kasabasına fazla uzak olmayan Myra, denize bakan kayalar içerisine yerleştirilmiş bir şehir gibi gözükebilir. Büyük bir alan içerisine yerleşmiş Myra'nın içerisinde bir çok tarihi yapıyı görebilirsiniz. Bizans yönetimindeyken 4. ve 5. yüzyıllarda dini ve idari bir şekilde yönetilmiştir. 
Kekova'nın güneyine doğru ilerlediğiniz zaman sizi Gökkaya adında güzel bir liman karşılayacaktır. Gökkaya rüzgara karşı fazlasıyla korunaklı olduğu için demirleme işlemlerinizi burada yapabilirsiniz ve geceyi burada geçirebilirsiniz. İçerisinde bulunan küçük adaların arasında yüzebilir, sahilde sakin bir yürüyüş yapabilirsiniz veya Likya şehrini keşfetmek için doğu tarafına doğru gidebilirsiniz.

6'ıncı Gün - Kaputaş Plajı, Yeşilköy

Yüzmek için ideal olarak Kaputaş plajı bir dağ vadisinin eteklerinde yer alıyor. Sandığınız kadar kalabalık değildir ve sizlere resimlerle broşür halinde tanıtılan yer Kaputaj plajıdır. Kaputaj plajı, Kaş ve Kalkan'ın arasında kalıyor. Bu yüzden denize girdiğiniz zaman taşlarla karşılaşabilirsiniz veya plaj fazlasıyla derin olabilir. 
Kalkan bir koyun kıyısında kurulmuştur. Küçük ama güzel bir tatil beldesi olan Kalkan'ın içerisinde bir adet liman, eski Rum evlerini ve tatil merkezlerini görebilirsiniz. Geleneksel hale gelmiş beyaz renkli evleri, bu evlerin önünde bulunan çiçek dolu panjurları ve balkonları sizlere çok güzel manzaralar sunuyor. Dar sokaklarının içerisinde hediyelik eşya dükkanları bulunuyor. Kalkan'a geldiğiniz zaman sıkılmayacağınızı garanti edebiliriz çünkü Kalkan'da gün batımını izlemek, yerel restaurantlarda yemek yemek ve hediyelik eşya dükkanlarını gezmek sizlere ayrı bir haz verecektir. 

7'inci Gün - Hamam Koyu, Bedri Rahmi Koyu, Yassıca Adası

Koyun güneybatısında yer alan Cleaopatra hamamı yani diğer adıyla Batık hamam koyu olarakta bilinen Manastır koyu, tektonik kıyı yapısına sahiptir. Koyun tepesine doğru çıktığınız zaman bu tektonik yapıyı daha iyi inceleyebilirsiniz veya krater gölünün sularını kıyıya indiren kanalları görebilirsiniz.  Manastır koyunun etrafı genellikle çam ağaçları ve keçiboynuzu ağaçlarıyla kaplıdır. Kuzey doğu bölümünde kıyıya paralel bir şekilde uzanmış antik duvar yapısı bulunuyor. Bu duvar yapısı sayesinde Likya'nın antik kenti olan Lydae kentine hiç uzak olmadığınızı hissedebilirsiniz. Lydae'e gitmek isterseniz Manastır koyunun patikasından 1.5 saatlik bir yürüyüş yapmanız gerekiyor.
Bedri Rahmi koyunun diğer isimleri Taşyaka ve Gizli koydur. Bu koy ismini ünlü Türk edebiyatçısı Bedri Rahmi Eyüboğlu'ndan almıştır. Bedri Rahmi Eyüboğlu zamanında buraya ziyaret için geliyor ve arkadaşlarıyla birlikte bir kayanın üzerine oturarak kocaman bir balık resmini çiziyor. Bu balık halen gelen turistleri karşılamaktadır ve halk tarafından bu koyun ismi ''Balık kayası'' olarak dillendirilmektedir. Bu koy şiddetli rüzgarlardan iyi bir şekilde korunabildiği için demirleme işlemlerinizi yapmak için gayet idealdir. Koy, zeytin ağaçları, zakkum çiçekleri, küçük plajları ve turkuaz sularıyla ön plana çıkmaktadır. 
Fethiye körfezinde bulunan Yassıca adasında eşinizle birlikte romantik bir gece geçirebilirsiniz veya gün batımını bekleyerek gün batımının muhteşem görünümünü fotoğraflayabilirsiniz. Ada çok korunaklı ve sığ olduğu su sporları için gayet idealdir. Etrafı çam ve zeytin ağaçlarıyla kaplıdır. 

8'inci Gün - Göcek

8. günde kahvaltı yapılır ve saat 10:30'da tur sona erer.


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Marmaris - Fethiye - Datça - Marmaris mavi yolculuk tur programı

Fethiye - Bodrum mavi yolculuk tur programı

Bodrum - Fethiye mavi yolculuk tur programı 

Fethiye - Kekova - Fethiye mavi yolculuk tur programı