Göcek - Göcek Koyları - Göcek mavi yolculuk tur programı

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Göcek

Bedri Rahmi Koyu

Yassıca Adası

Yavansu Koyu

Göbün Koyu

Domuz Adası

Kille Bükü

Rota Detayları

Göcek - Göcek Koyları - Göcek mavi yolculuk tur programı

1.Gün – Göçek

Mavi yolculuk tur programının 1. gününde yat ve personellerin eşliğiyle birlikte ''Hoşgeldin Koktely'i'' adlı bir seans yer alıyor. İlk olarak Göcek limanına gidiyoruz ve akşam yemeğini burada yiyoruz daha sonra geceleme işlemini de Göcek limanında yapıyoruz.

Göcek, Fethiye Körfezi'nin en uç kısmında yer alan doğal bir limandır ve Dalaman Uluslararası Havaalanı'na yarım saatlik uzaklıktadır. Göcek'in tepelerine çıktığınız zaman 12 adet adaya ve körfezin sahip olduğu koylara bakabilirsiniz. Turist bakımından oldukça zengin olan Göcek, ziyaretçisini en çok limanı üzerinden çekiyor. Son zamanlarda fazlasıyla popülerleşmeye başlayan Göcek limanında bir çok yatçılık işine gönül vermiş insanı bulabilirsiniz. Göcek limanı, Türkiye ve Dünya için önemli bir yatçılık limanıdır. Burada yapacağımız ziyaretin amacı; ''Limanda bulunan ünlü ve büyük olan yatlara göz atabilmektir.'' Teknelere göz attıktan sonra marina çevresinde yürüyüşler yapacağız. İdeal bir turizm merkezi olan Göcek'in çevresi barlar ve restaurantlarla kaplıdır.

2.Gün - Boynuz Bükü, Kille Bükü

Boynuzbükü'nde yatınızı demirlemek için koy içerisine yerleştirilmiş ahşap bir duba bulunuyor. Koy'un büyük bir bölümü Günlük ağaçlarıyla kaplıdır ve bölgeyi keşfetmek adına uzun bir yürüyüş yapabilirsiniz. Birçok canlı türünü ve bitki türünü bu koy içerisinde rahatlıkla bulabilirsiniz. 
Kille içerisinde rahatlıkla kaybolabilirsiniz yani geldiğiniz yolu unuttuğunuz zaman kaybolmanız an meselesidir. Kille çamlarıyla ünlü olan güzel bir koydur. Koyun içerisinde kilise taşlarını ve diğer önemli taşları da görme fırsatını yakalayacaksınız. Diğer türkiye yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.

3.Gün - Bedri Rahmi Koyu, Sarsala Koyu

Bedri Rahmi Koyu olarak adlandırılan koyun eskilerden kalma adı; ''Taşyaka'' veya ''Gizli Koy'' olarak biliniyor. Bu koyun ismi daha sonra değiştirilerek Bedri Rahmi Koyu olarak adlandırılmıştır ve Bedri Rahmi ismiyse ünlü Türk edebiyatçısı olan Bedri Rahmi Eyüboğlu'ndan alınmıştır. Bedri Rahmi Eyüpoğlu tarafından bu koy içerisinde yer alan bir kayaya balık resmi çizilmiştir ve bu balık günümüzde halen ziyaretçilerini selamlıyor. İsim her ne kadar Bedri Rahmi Koyu olarak bilinse de insanlar tarafından ''Balık Kaya'' olarak söyleniyor. Rüzgara karşı iyi bir korunağa sahip olduğu için yatlar burada demirleme yapabilir. Koyun içerisinde doğal güzellikler ve tarihi yapılar yer alıyor. Koy ziyaretçiyi en çok; ''plajları ve zakkum çiçekleri sayesinde çekiyor.''
Sarsala Koyu içerisinde uzun ve taşlı bir sahil yolu bulunuyor. Aynı zamanda çevresi çam ağaçlarıyla doludur. Mavi tur yolcularının en çok kullandığı noktalardan bir tanesidir. Gezmek veya gecelemek isterseniz burası sizler için çok ideal bir koydur.

4.Gün - Yavansu Koyu, Kuyucak Bay, Manastır

Koyun güneybatısı'nda su altı bulunan ve tarihsel olarak bir yapıya sahip olan hamam bulunuyor. Bu hamamın adı kimileri tarafından Cleaopatra hamamı olarak söylensende gerçek adı; ''Batık hamamdır.'' Koyun tepesine doğru bakıldığında bir yamaç görünüyor ve bu yamacın içerisinde krater gölü bulunuyor. Krater gölünün kanalları bu suyu koya doğru indiriyor. Manastır Koyu'nun büyük bir bölümünde çam ağaçları bulunuyor ve nadir olarakta keçiboynuzu ağaçlarını koy içerisinde bulabilirsiniz. Kuzey Doğu'ya doğru yol alındığından sizleri antik bir duvar karşılıyor ve küçük tarihi yapılarla karşılaşıyorsunuz. Bu koylara en yakın olarak Lydae antik kenti bulunuyor. Bu antik kente patika yollarında yürüyerek 1.5 saat içerisinde ulaşabilirsiniz.

5.Gün - Göbün Koyu, Kocabük

Göbün koyu dar bir girişe sahiptir ve giriş yaptığınız andan itibaren sizleri zeytin ve çam ağaçları karşılar. Körfeze varıldığında antik mezarlar ve tarihi yapılar görebilirsiniz. Öğle yemeği yenmek üzere Göbün adasına doğru gidilir. Akşam yemeği ve geceleme işlemi Kocabük'te yapılacaktır.

6.Gün - Domuz Adası, Tersane Adası

Bu ada içerisinde domuz fazlalığı olduğundan dolayı ismi Domuz Adası olarak konulmuştur fakat rivayete göre öncesinde bu ada içerisinde bir prens yaşıyormuş ve bu adanın önceki adı Prens adasıymış. Domuz adasında birçok su altı yerleşimini ve kanallarını bulabilirsiniz.
Tersane adası Fethiye Körfezi'nin en büyük ve en geniş adalarından bir tanesidir. Yaz ayları aktif olarak kullanılan bu ada birçok yatçıya ev sahipliği yapmaktadır. Batı tarafından rüzgar çok fazla şiddetli olduğundan kullanıma kapalıdır. Tersane adasının geçmiş tarihde ki ismi; ''Telandria'dır.''

7.Gün - Zeytin Adası, Yassıca Adası, Kızıl Ada

Yassıca adası, Zeytin adasının güneyinde yer alıyor. Adından da anlaşıldığı üzere bolca içeriğinde zeytin ağaçlarını bulunduruyor. Bu adanın diğer adalardan tek farkı özel olması ve bir sahibinin bulunmasıdır. Adayla birlikte eskilerden gelen bir Osmanlı zeytinyağı fabrikası bulunuyor. Bu adalarda yatçılık fazla mümkün olmadığından en yakın ada olan Göçek'de yatınızı demirleyebilirsiniz. Yassıca adasının en belirgin özelliği; ''Eşinizle birlikte güzel ve keyifli bir şekilde vakit geçirmenizdir. Zira Yassıca adası Antalya içerisinde bulunan en romantik yerlerden bir tanesidir.'' Su sporuna meraklı olan insanlar burayı tercih edebilirler. Aynı zamanda ada fazlasıyla korunaklıdır ve çok sığ bir yapıya sahiptir.
Kızıl ada ismini gün batımında güneşin kayalara verdiği renkten dolayı almıştır.  Kızıl adanın güney batısı'nda çok güzel ve derin bir dalış yeri bulunuyor. Burada biraz vakit geçirdikten sonra Göçek'e doğru yol alınır.

8.Gün – Göçek

Yolculuğun sonuna geliyoruz ve sabah güzel bir kahvaltı yaparak 10:30'da sizlerden ayrılmak zorunda kalıyoruz.
 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Fethiye - Bodrum mavi yolculuk tur programı

Fethiye - Antalya mavi yolculuk tur programı

Fethiye - Bodrum - Fethiye mavi yolculuk tur programı

Marmaris - Ölüdeniz - Marmaris mavi yolculuk tur programı