Göcek - Fethiye - Göcek mavi yolculuk tur programı

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Göbün Koyu

Kelebekler vadisi

Tersane Adası

Sarsala

Yassıca Adası

Fethiye

Göcek

Rota Detayları

Göcek - Fethiye - Göcek mavi yolculuk tur programı

1.Gün - Göcek

Mavi yolculuk tur programının ilk gününde sizleri yat ve personellerininde eşlik ettiği ''Hoşgeldin Kokteyl'i'' adlı seansla ağırlıyoruz. Akşam yemeği ve gece kalma işlemi Göcek limanında yapılacaktır.
Göcek, Fethiye Körfezi'nin Turkuaz kıyısında yer alan doğal bir limandır. Dalaman Uluslararası Havalimanı'na 30 dakika uzaklıktadır. Göcek'in tepesine çıktığınız zaman 12 adayı ve körfezin kuytu güzelliklerini görebilirsiniz. Son zamanlarda oldukça popülerleşen Göcek yatçılık için uygun bir limandır ve bu popülerliğini daha çok turistlerden kazanmaktadır. Göcek, Türkiye ve Dünya üzerinde yer alan en iyi liman olma özelliğine sahiptir. Göcek içerisinde her türden yat ve tekne görebilirsiniz. Büyüklü, küçüklü ve değişik şekillerde tüm yatları, tekneleri burada görebilirsiniz. Göcek'in sahil kıyısında barlar ve restoranlar bulunuyor. Önemli ve güzel bir turizm şehridir.

2.Gün - Kızıl Ada, Fethiye

Kızıl adanın bu ismi almasının nedeni; ''Gün batımında güneş ışıklarının taşlara vurduğu zaman taşların kırmızı bir renk almasından dolayıdır.'' Adanın güney kısmında bir adet deniz feneri bulunuyor. Aynı zamanda güzel bir dalış noktası da burada bulunuyor. Kızıl ada yüzmek için oldukça ideal bir yerdir. Kızıl ada içerisinde biraz zaman geçirdikten sonra Fethiye'ye doğru yol alıyoruz.
Fethiye, Göcek gibi Akdeniz'de yer alan doğal bir limandır. İçerisinde muhteşem doğa güzelliklerini bulabilirsiniz ve antik kentlerden Likya'lıların kasabalarını gezinebilirsiniz. Bilindiği üzere ölü denizde Fethiye içerisinde yer alıyor ve bu deniz gemi gezisi için çok ideal bir yerdir.  Eğer Türkiye'nin tüm illerine ve denizlerine bir renk vermemiz istenseydi bu renk Fethiye için turkuaz olurdu. Mavi rengi, ölü denizin sularında kendisini çok güzel bir şekilde gösteriyor. Ölü denizin görüntüsünü ve rengini başka hiç bir yerde göremezsiniz. Ölü denizin rengine yeşil veya mavi renk diyebilirsiniz fakat ölü denizin rengi her ikisidir. Bunu sizlere anlatmamız neredeyse imkansız. Ölü denizi gidip görmeniz ve bu renklere çarpılmanız gerekiyor! Diğer türkiye yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.

3.Gün - Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz, Gemiler

Fethiye bölgesinin en çarpıcı yerlerinden bir tanesi de Kelebekler vadisidir. Vadinin adını bilindiği üzere kelebeklerden geliyor. Kelebekler vadisinin içerisinde hiç bir yerde göremeyeceğiz ve asla bu anları bir daha yaşamayacağınız özellikler bulunuyor. Küçük bir sesle dahi havada uçuşan binlerce kelebeliğin çırpınışlarını görebilirsiniz! Gökyüzünü kaplayıp üzerinizde adeta ayrı bir gölge oluşturuyorlar. Kelebek vadisi akşam yemeğinizi yemeniz ve geceleme işleminizi yapmanız için gayet uygun olan bir yerdir.
Ölüdeniz ise bizlere yeryüzünde verilen Cennet olarak bilinmektedir. Sahilde yürüyüşler yapabilirsiniz ve ölüdenizin sunduğu güzellikleri seyredebilirsiniz. Ölüdenizin öz ve en kısa anlatımı; ''Bir büyü veya sihirdir.'' Gün batımıyla kıyıya uzanan çam ağlarının gölgesi, yeşil, mavi ve mor tonlarını içerisinde barındırır. Eğer bir paraşütle atlama meraklısıysanız Babadağ'ının doruklarına çıkıp 1975 metre yükseklikten aşağıya kendinizi atabilirsiniz. İçerisinde bir çok tesit, restoran ve alışveriş merkezi bulunuyor yani anlayacağınız üzere ölüdeniz tam bir turizm merkezi!
Gemiler adasında Bizans'lılar döneminden kalma kalıntılar görebilirsiniz. İçerisinde ilgi çekebilecek 40 adet dinsel bina, Hristiyan mezarları ve adanın en yüksek yerinde kayalar içerisine inşa edilmiş bir kilise bulunuyor. Adanın içerisinde büyük bir koy bulunuyor ve bu koy içerisine rahat bir şekilde demirleme yapabilirsiniz. Yaz aylarında gitme şansını yakalayabilirseniz denizcilere, gemicilere ve yatçılara özel restaurantı bulunuyor.

4.Gün – Kocabük, Göbün Koyu

Sabah kahvaltı yapılır ve Kocabük'e doğru yol alınır. Kocabük'te yüzme molası verildikten sonra Göbün koyuna doğru demir atılır.
Göbün koyunun girişinde sizleri büyük zeytin ağaçları ve çam ağaçları karşılıyor. Körfez ucunda büyük kaya mezarları ve tarihi kalıntılar yer alıyor. Akşam yemeğimizi ve geceleme işlemimizi Göbün koyunda yapacağız.

5.Gün - Hamam koyu, Sarsala 

Koyun güney batısında su içerisinde yer alan bir hamam bulunuyor. Turistler bu hamamın adını Cleopatra hamamı olarak söylese de gerçek adı Batık hamam koyudur. Koyun tepesine dikkatli bir şekilde bakıldığında krater gölünün sularını aşağıya indiren kanallar görülüyor. Manastır koyunun neredeyse birçok yeri çam ağaçları ve keçiboynuzu ağaçlarıyla kaplı. İçerisinde Likya'nın antik kenti Lydae bulunuyor. Lydae'e gitmek isterseniz 1.5 saatlik bir patika yolunu yürümeniz gerekebilir.
Sarsala koyunun içerisinde uzun taşlı plaj yolları yer alıyor. Burada günü geçirmek ve geceleme işlemini yapmak Mavi yolculuk tur programının gezginleri için gayet idealdir.  Akşam yemeğini ve geceleme işlemini Sarsala koyunda yapacağız.

6.Gün - Domuz Adası, Tersane Adası

Domuz adası adından da anlaşılacağı üzere içerisinde çok fazla domuz bulunmasından dolayı alıyor. Öncelerinde burada yaşayan bir prens olduğu söyleniyor ve bu adanın adı öncesinde Prens adası olarak biliniyordu. Domuz adasının su altında birçok tarihi kalıntılara şahit olabilirsiniz.
Tersane adası, Fethiye körfezinin önemli ve büyük adalarından bir tanesidir. Yaz limanı olarak kullanılan Tersane adası korunaklı ve kapalı bir yapıya sahiptir. Batı tarafında şiddetli rüzgarlar olduğundan kullanılmıyor. Doğu tarafında rahatlıkla yatınızı, geminizi veya teknenizi demirleyebilirsiniz. Tersane adasının tarih öncesindeki adı Telandria olarak söyleniyordu. Tersane adasına ne kadar yaklaşırsanız o kadar fazla tarihi ev kalıntılarını görebilirsiniz. Bu ada Bizans döneminde güvenilir bir ada olarak demir atmak için kullanılıyordu. 1922 yılında yapılan Lozan Antlaşması sonrasında birçok göçmen vatandaş burada göç etmek zorunda kalmıştır. 

7.Gün - Bedri Rahmi Koyu, Yassıca Adası, Göcek Adası

Bedri Rahmi koyunun adı Likya'lılar döneminde ''Taşyaka'' veya ''Gizli koy'' olarak söyleniyordu. İsmini ünlü Türk edebiyatçısı Bedri Rahmi Eyüboğlu'ndan almıştır. 1973 yılında arkadaşlarıyla beraber bu koya gelen Bedri Rahmi bir kayanın üzerine büyük balık resmi çizmiştir. Bu kayanın üzerinde bulunan balık resmi halen bu koya gelen turistleri karşılamaya devam ediyor. Orada yaşayan halk tarafından bu koyun Bedri Rahmi koyu değil Balık koyu olarak dile getiriliyor. Bedri Rahmi koyu şiddetli rüzgarlara karşı kapalı ve korunaklı bir yer olduğundan dolayı burada rahatlıkla demirleme yapabilirsiniz. İçerisinde küçük plajlara, turkuaz sulara, çam ve zeytin ağaçlarına yer veriyor.
Yassıca adası eşiyle birlikte romantik bir gece geçirmek isteyenler için uğrak noktadır. Fotoğrafçıların daha çok kullandığı bu ada gün batımı fotoğrafları için gayet ideal bir yerdir. Su sporu meraklıları için oldukça güzel bir yer olan Yassıca adasının içerisinde sığ koylar bulunuyor. Geneli çam ve zeyting ağaçlarıyla kaplıdır. Akşam yemeğimizi ve geceleme işlemimizi Göcek adasında yapacağız.

8.Gün - Göcek

Bugün kahvaltı yapıyoruz ve saat 10:30'a doğru turumuzu sonlandırıyoruz.


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Marmaris - Bodrum - Marmaris mavi yolculuk tur programı

Göcek - Antalya mavi yolculuk tur programı

Göcek - Bodrum - Göcek mavi yolculuk tur programı

Bodrum - Fethiye mavi yolculuk tur programı