Göcek - Bodrum mavi yolculuk tur programı

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Ekincik Körfezi

Bozburun

Sarsala Koyu

Domuz Adası

Knidos

Yassıca Adası

Aktur Koyu

Rota Detayları

Göcek - Bodrum mavi yolculuk tur programı

1'inci Gün - Göcek, Yassıca Adası, Bedri Rahmi Koyu

Yat'a ilk girildiği anda sizi kaptan ve yat personelleri karşılıyor. Bu karşılamadan sonra sizlere mavi tur hakkında bilgiler vermek amacıyla ''Hoşgeldin Koktely'i'' adında bir seans bulunuyor. 
Göcek, Türkiye'nin önemli ve en büyük limanlarından bir tanesidir. Dalaman Uluslararası Havalimanı'na sadece 30 dakika uzaklıktadır. Göcek'in tepesine çıkıldığı zaman 12 adet adayı ve körfezin kuytu güzellikleri görülebilir. Son zamanlarda fazlasıyla popülerleşen Göcek, yatçılık için gayet ideal olan bir limandır. Burası Türkiye'nin ve Dünya'nın en önemli yatçılık merkezlerinden bir tanesidir. İçerisinde büyüklü ve küçüklü bir çok tekneye yer veriyor ve Marina'da yürüyüşler yaparak bu teknelere göz atabilirsiniz. Deniz kıyısında fazlasıyla bar ve restaurant bulabilirsiniz. Göcek, Türkiye'nin önemli turizm merkezi haline gelmiştir. 
Yassıca adalarında eşinizle beraber romantik bir gece yaşayabilirsiniz. Gün batımı yaklaştığı zaman güneşin denize vurduğu vurduğu ışıkları fotoğraflayabilirsiniz. Ada korunaklı ve sığ olduğu için su sporları için gayet idealdir. Çevresi büyük çam ve zeytin ağaçlarıyla kaplıdır.
Bedri Rahmi koyu adını Türk edebiyatçısı ve ressam olan Bedri Rahmi Eyüboğlu'ndan almıştır. Bedri Rahmi daha öncelerde buraya gelerek bir kayanın üzerine büyük bir balık resmi çizmiştir. Bu balık resmi halen buraya gelen turistleri selamlamaktadır. Burada yaşayan insanlar tarafından buranın adı Bedri Rahmi koyu olarak değil ''Balık kayası'' olarak söyleniyor. Bu koy sert rüzgarlardan iyi bir şekilde korunduğu için demirleme noktası olarak burayı seçebilirsiniz. Koyun içerisinde büyük zakkum çiçeklerini, küçük plajları ve turkuaz suları bulabilirsiniz.  Diğer türkiye yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.

2'inci Gün - Sarsala Koyu, Hamam Koyu

Mavi tur yolcularının sıklıkla kullandığı Sarsala koyunun içerisinde uzun taşlı bir plaj bulunuyor. Bu plaj içerisinde güzel bir gün geçirebilir ve geceleme işleminizi yapabilirsiniz. Koy içerisinde bir adet restaurantta bulunuyor. 
Koyun güneybatısında suyun içerisinde bir hamam bulunuyor. Bu hamamın adı Cleopatra veya Batık hamam olarakta söyleniyor. Manastır koyu, tektonik bir yapıya sahiptir. Bu tektonik yapıyı koyun yamacına baktığınız zaman görebilirsiniz ve aynı zamanda koyun yamacında bulunan krater gölünün sularını kıyıya indiren bir kanalda bulunuyor. Manastır koyunun çevresi çam ağaçları ve keçiboynuzu ağaçlarıyla kaplıdır. Kuzey doğu yönünde bulunan  antik duvar yapısı bize Likya antik kentinin Lydae şehrini hatırlıyor ve Lydae, Manastır koyuna sadece 1.5 saatlik uzaklıktadır.

3'üncü Gün - Göbün Koyu, Domuz Adası, Tersane Adası

Göbün koyunun dar girişi zeytin ve çam ağaçlarıyla kaplıdır. Körfezin uç kısmında kaya mezarları ve tarihi kalıntılar bulunuyor. 
Domuz adası adını içerisinde bulundurduğu yabani hayattan ve domuzlardan almıştır. Burada daha öncesine bir prens yaşadığı söyleniyor ve burasının adı Prens adası olarakta biliniyor. Domuz adasının içerisinde bir çok su altı kalıntısını görebilirsiniz. 
Tersane adasının adı tarihi kaynaklara göre Telandria adası olarak söyleniyormuş ve bu ada Fethiye körfezinin en büyük adasıdır. Yazları aktif olarak kullanılan bu adanın doğu tarafı kapalı ve korunaklıdır. Batı tarafı şiddetli rüzgarlara maruz kaldığından kullanıma kapalıdır. Burayı demirleme noktası olarak kullanabilirsiniz. Kara ve denizden görebileceğiniz antik ev kalıntıları bulunmaktadır. Bu ada Bizans döneminde aktif olarak kullanılıyormuş ve denizciler için en güvenli adalardan bir tanesiymiş. Yapılan Lozan antlaşmasından sonra içerisinde yaşayan bir çok vatandaş göç etmek zorunda kalmıştır.

4'üncü Gün - Ekincik Körfezi, Dalyan

Ekincik'in nefes kesen bir güzelliği vardır. Burası diğer körfezlere ve diğer adalara göre oldukça sakin bir yapıya sahiptir ve kalabalık değildir. İçerisinde bulundurduğu sahil yolunda yürüyüş yapmak oldukça keyiflidir ve tekne turları için gayet ideal bir yerdir. Çakıl taşlı plajının 2 km sonrasında küçük bir liman bulunuyor. Bu limandan denizciler Dalyan'a hareket ediyorlar. Yaban hayatını incelemek için buraya gelebilirsiniz. Sahil içerisinde muz teknesi ve su kayağı bulunduğu için su sporları için ideal bir yerdir fakat su sporu tesisi azdır. Yerel dükkanları ve resturantlarıyla ünlüdür. Gece hayatınızı burada yaşayamazsınız. Sultaniye kaplıcaları buraya sadece bir kaç dakika uzaklıktadır. Bu kaplıcaların bir çoğu Roma döneminde aktif olarak kullanılıyormuş ve bu kaplıcaların insanlar tarafından hastalıklara iyi geldiği söyleniyor. Tatilin verdiği gerginliği bu kaplıcalarda atlatabilirsiniz. 

5'inci Gün - Bozukkale (Loryma), Bozburun

Bozukkale bir antik kenttir ve tarihi yapısı M.Ö 10. yüzyıla kadar dayanmaktadır. İçerisinde dikdörtgen desenli 9 adet kule ve kale vardır. Bu kalelerden birisinin yapısı bozulduğu için buranın Bozukkale olarak bilinmektedir. 
Bozukkale, İngiliz donanma askerleri tarafından gezi için kullanılıyordu. Şimdilerdeyse sahil tersanesi olarak kullanılıyor. Coğrafi konumu ve dar liman bir olma özelliğine sahip olması nedeniyle Atina'dan gelen gemiler tarafından kullanılmıştır. M.Ö 395 yılında Atinalı komutan olan Karori'nin buraya geldiği söyleniyor. M.Ö 305 yılında Knidos savaşının hazırlıkları burada yapılmıştır.
Bozburun sünger işleriyle ve inşa sektörüyle ünlü olan bir yerdir. Dünya'nın en sağlam ve gulet teknlerinin imalat yeri burasıdır. Aynı zamanda bir çok ünlü firma buradan kendisine gulet teknelerin inşaat ustalarını almaktadır. Gulet ve yat üretim endüstrisinin fazla olduğu bu yere turistler oldukça ilgili ve alakalı. 

6'ıncı Gün - Aktur Koyu, Datca

Dünya'nın en iyi oksijen kaynaklarından bir tanesi de; ''Aktur''. Çevresinde yükselen bir çok çam ağaçları bulunmaktadır. Burası zamanında Türkiye'nin en güzel koy olma özelliğine sahip olmuştur ve en gözde turizm merkezlerinden bir tanesidir. Aktur iki bölümden oluşmaktadır ve bu bölümlerin isimleri; ''Datça, Kurucabük'tür.''
Datça, Ege adalarının ve İyonya'nın güney kısmına Dorlar tarafından kurulan bir adadır. Datça adası, Akdeniz ve Ege denizi arasında yer alıyor. Yarım adanın sonlarına doğru gittiğinizde sizi 38 km'lik bir alana yayılmış Knidos antik şehri karşılıyor. Burada yaklaşık 500 yıl önce İspanyol korsanları ölmeye terkedilmiştir fakat buranın havası öldürmek yerine korsanları iyileştirmiştir. Datça limanında yürüyüşler yapabilirsiniz. 

7'inci Gün - Palamutbükü, Knidos

Palamutbükü, Datça yarım adasındaki en iyi plajlara sahiplik yapmaktadır. Plajları küçük olmasına rağmen önemli bir güzelliğe sahiptir. Plajları gençleştirici bir özelliğe sahipken aynı zamanda huzur verici ve temiz deniz havasına sahiptir. Palamutbükü, Datça yarım adasının ucunda bulunuyor. Knidos adası balıklarıyla ünlüdür. Knidos adasının suları o kadar berraktır ki iğne atsanız gözükebilir. İnsanlarıysa sıcak ve dost canlısıdır. İçerisinde yaşayan güleryüzlü insanları ve muhteşem doğa güzellikleriyle Palamutbükü yeryüzünde bulunan cennetlerden bir tanesidir. 
Knidos, Anadolu'nun en görkemli antik kentlerinden bir tanesidir. İçerisinde önemli tarihi kalıntılar ve eşşiz bir güzellik vardır. Knidos'un limanının hemen yanında bir tiyatro bulunmaktadır. Limanda yürüyüşünüzü yaptıktan sonra sizi bu liman Bizans döneminde inşa edilen kiliseye götürecektir. Knidos içerisinde 1960 yılından bu yana arkeolojik kazılar yapılmaktadır. Demeter heykeli Knidos'ta bulunmuştur ve antik dönemlerde kullanılan liman aslanlarının heykelleri şuanda British Museum'un salonlarında yer alıyor. Burası limanıyla ve Afrodit tapınağıyla ünlü olan muhteşem bir gezi turu yapabileceğiniz şehirlerden bir tanesidir. 

8'inci Gün - Bodrum

8. günde kahvaltı yapıldıktan sonra saat 10:30'da tur sonlandırılır.  Bodrum'da deniz yolculukları yapabilirsiniz. Gökova körfezinin en iyi deniz gezisi alanlarına sahiplik yapmaktadır. Buranın sahili size bir çok şey sunabilir. Berrak suyu, güneşi ve güler yüzlü insanıyla dikkat çeken bu sahilin doğal güzelliği geçmişten günümüze hiç bozulmamıştır.


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Bodrum - Marmaris - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

Fethiye - Marmaris - Fethiye mavi yolculuk tur programı 

Bodrum - Fethiye mavi yolculuk tur programı 

Fethiye - Bodrum mavi yolculuk tur programı