Bodrum - Hisarönü Körfezi - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Bodrum

Palamutbükü

Emel Sayın Koyu

Aktur Koyu

Knidos

Meteor Koyu

Dirsek Bükü

Rota Detayları

Bodrum - Hisarönü Körfezi - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

1.Gün - Bodrum 

Yat’a giriş yaptıktan sonra kaptan ve yat personelleri ile tanışma ve mavi tur hakkında bilgilenme fırsatı bulabilmeniz adına “Hoş geldin Kokteyl’i” ile karşılaşacaksınız. Akşam yemeği ve gecelemenin Bodrum Limanı’nda yapılacağını belirtelim.

Her yeri eşsiz güzelliklerle dolu Bodrum Yarımadası Mavi Tur için uygun bir başlangıç noktası. Tarihi, doğal ve turistik güzellikleriyle dikkat çeken Bodrum dost canlısı insanları, mavi gökyüzü, bol güneşi ile misafirlerini bekliyor. Sahil şeridine bulunan köyleri ve yaşam alanlarında doğal dokunun bozulmamış olması doğal güzellikler peşinde olan ziyaretçilerin beklentilerine yanıt vermesini sağlıyor.

Muğla ili'nin liman şehirlerinden biri olan Bodrum, ülkemizin popüler tatil alanlarından bir tanesidir. “Karya - Halikarnas” olarak isimlendirilen Bodrum, Mausolus Mozolesi ile bilinir. 15. yüzyılda yapılmış Bodrum Kalesi limana tepeden bakar ve kalede Sualtı Arkeolojisi Müzesi bulunur. Yılın her ayında pek çok festivale ev sahipliği yapar.

2. Gün - Palamutbükü, İnce Burun

Kahvaltının ardından mavi tur programı ve gulet hakkında gerekli bilgiler verilir ve Palamutbükü’ne doğru demir alınır.

Datça yarımadasında bulunan plajlar içerisinde güzel bir sıralaması bulunan Palamutbükü oldukça ünlüdür. Huzuru iliklerinizde hissedeceğiniz Palamutbükü tertemiz deniz havasını içinize çekebileceğiniz ve tüm stresinizi kolayca atabileceğiniz nadide bölgelerden. Başlı başına bir cenneti simgeleyen Palamutbükü muazzam güzelliği ile görülmeye değer.

Öğle yemeğinin ardından deniz molası verilecek olan İnce Burun’da akşam yemeği ve geceleme yapılır.

3.Gün - Aktur Koyu, Bencik Koyu

Kahvaltının ardından Aktur Koyu’na doğru harekete geçilir.

Dünyanın oksijen deposu olarak tanımlanabilecek Aktur Koyu Çam ağaçlarının kuşattığı doğal bir cennet. Aynı zamanda “Türkiye’nin en güzel koyu” ünvanına layık görülen bir koy olması sıcak turizm bölgelerinden biri olmasını sağlamıştır. Datça ve Kurubucak isminde iki bölümden oluşan Aktur mutlaka görmeniz gereken yerlerden.

Dar bir girişe sahip olan Bencik Koyu’nun eşsiz bir manzarayla misafirlerini karşıladığını görmekteyiz. Bencik Koyu Hisarönü tarafında yer almakta.

Akşam yemeği ve geceleme Bencik Koyu’nda yapılmakta.

4. Gün - Emel Sayın Koyu, Orhaniye Koyu, Selimiye Koyu

Kahvaltıdan sonra demirlenecek olan Emel Sayın Koyu’nda yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz.
Klasik müzik camiasının önemli isimlerinden olan Emel Sayın’ın adını alan koy insanı uzaklara alıp götüren büyüleyici kokusu, berrak sahili, manzarası ve sıcak insanlarıyla cazip tatil destinasyonu olma niteliği taşımakta.

Öğle yemeğini yiyeceğiniz Orhaniye Koyu meşhur Kızkumu Plajı sayesinde deniz severlerin uğrak mekanı haline gelmiştir. Görsel manada göz zevkine hitap eden Orhaniye Koyu büyük teknelerin rahatça manevra yapabileceği derin deniz seviyesine sahip olduğunu ifade etmek mümkün.

Gün içerisinde son durağımız akşam yemeği ve geceleme için Selimiye Koyu

Muğla ili Marmaris ilçesinde bulunan Selimiye Köyü Hisarönü Körfezinin önemli bileşenlerinden biridir. Eski ismiyle “Hydas” ya da “Losta” olarak nitelendirilen Selimiye dağların arasından sunduğu güneş manzarasıyla büyülemekte. Bulunduğu bölgede en yüksek tepe olma özelliği taşıyan Selimiye Sarıkaya ile yüksek tepe özelliği göstermekte. Kızılköy Aşarkale Mahallesi de dahil edildiğinde üç ayrı kale kalıntısı bulunan bölge tarihi nitelikleriyle yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Diğer dikkat çeken yerler; izleme kulesi, deniz feneri, manastır ve tiyatro bölümleridir.

Amerikan sualtı arkeolog ve bilim adamlarının batık enkaz araştırmalarına konu olan bölgede bulunan değerli şeyler Bodrum Sualtı Müzesi’nde sergilenmektedir. Mavi Yolculukların vazgeçilmezi olan Selimiye Koyu görülmeye değer. Selimiye - Hisarönü - Orhaniye üçlüsü mutlaka görülmeli. Selimiye Koyu aynı zamanda zeytin ağaçları, çeşitli balıklar, sebze, meyve, badem, taze kekik, huzuru, sıcak insanları ile ünlüdür.

5. Gün - Dirsekbükü, Bozburun

Kahvaltının yapılmasının ardından Dirsekbükü’ne doğru yolculuğa çıkılır.

Ege Denizi’nde bulunan Körfez ve Hisarönü arasında bir bölgede yer alan Dirsekbükü Bodrum’dan Marmaris’e doğru yolculuğa çıkanların uğrak mekanıdır. Dinlenme, mola gibi durumlarda Dirsekbükü tercih edildiğinden pek çok korunaklı koy ile karşılaşırsınız. İnanılmaz bir deniz gezisi deneyimi sunacak olan Dirsekbükü unutamayacağınız anlar yaşamanızı sağlayacak. 

Sonraki durak Bozburun. Sünger ve gulet yat inşa işleriyle ismini duyurmuş olan Bozburun en iyi kereste ustalarını bünyesinde barındırmaktadır. Sağlam ve dayanıklı gulet tekneleri inşa etmek için işinin uzmanı pek çok usta bulunabilmekte. Gulet ve yat üretim endüstrileri ile ismini duyuran Bozburun dünyanın pek çok bölgesinden binlerce turistin tercih ettiği bir cazibe merkezi haline gelmiştir.

6. Gün - Datça, Knidos

Sabah vakitlerinde Datça’ya doğru hareket edilir.

Datça Yarımadası Ege adalarına yerleşen Dorlar tarafından kurulmuş, Ege Denizi ve Akdeniz arasında bulunmaktadır. Knidos antik kenti yarımadadan 38 km uzaklıkta bir mesafededir. “En güzel tanrıça Afrodit için en güzel yarımadada inşa edilmiş şehir” olarak bilinir. Yaklaşık 500 yıl kadar önce İspanyol korsanlarının cüzzam hastalığına sahip olanları bu adada ölüme terk ettiği anlatılır. Yarımadanın tertemiz havasının cüzzam hastalarını iyileştirdiğine dair halk arasında bir inanış vardır.

Sonraki durak Knidos, Anadolunun görkemli antik kentlerinden bir tanesi olarak tarif edilen Knidos Datça Yarımadasının ilk yerleşim yeri olarak bilinir. Bünyesinde barındırdığı tiyatro vardır. Ayrıca; liman bölümlerinde Bizans Döneminde inşa edilmiş iki ayrı kilise kalıntıları ile karşılaşılmakta. Tanrıça Afrodit’in kutsal tapınağı, bir çift limanı ile şehir gerçek anlamda büyüleyici etkiler taşımakta.

7.Gün - Karaada, Meteor Koyu, Poyraz Limanı

Kahvaltının tamamlanmasının ardından Karaada’ya doğru demir alınır.

Bodrum’dan 5 km uzaklıkta bulunan Karaada kükürtlü suları ve çamur banyoları ile bilinir. İyileştirici gücü olduğuna inanılan su ve çamur ziyaretçiler tarafından değerlendirilir. Mağara içerisinde gelen sıcak su ve çamurun sağlığı iyi yönde etkileyip güzelliği artırdığına inanılır. Yaklaşık olarak 29 - 32 derecelik bir sıcaklığa sahip olan sular denize boşalmakta. Sıcak suda yüzme ve çamur banyosu yapabilme imkanı elde edeceğiniz Karaada’da çok eğleneceksiniz.

Karaada’ya oldukça yakın olan Meteor koyunda bir mola verilir.

Karaadanın güney bölümlerinde yer alan Meteor Koyu ismini bölgedeki meteor çukurundan almıştır. Platform yardımıyla derin suya atlayarak ufak bir ücret karşılığında su altı mağarasına doğru yürüyüşe çıkmanız mümkün. Çekici nitelikleriyle insanları büyüleyen bir güzelliğe sahip.

Günün son durağı Poyraz Koyu, Karaadanın arkasında bulunan Poyraz Koyu Bodrum’a 45 dakika mesafededir. Sıcak rüzgarların Körfez boyunca estiği Poyraz Koyu serin ve ferahlatıcı nitelikler taşımakta. Profesyonel dalgıçlar için olduğu kadar acemi dalgıçlar içinde uygun koşullara sahip olan koy dalış için en uygun yerlerden biridir. Orfoz, Müren, Denizyıldızı, Ahtapot ve çeşitli balık türleriyle misafirlerini bekleyen koy ihtişamlı bir görüntüye sahip.

Poyraz Koyu’nun ardından akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı’na  doğru yola çıkılır.

8. Gün    - Bodrum

Kahvaltının ardından tur sona erer.
 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Fethiye - Bodrum - Fethiye mavi yolculuk tur programı

Göcek - Marmaris mavi yolculuk tur programı

Bodrum - Gökova - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

Bodrum - Göcek mavi yolculuk tur programı