Antalya - Kekova - Antalya mavi yolculuk tur programı

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Adrasan Koyu

Gökkaya Koyu

Ceneviz Limanı

Kemer

Antalya

Simena

Üçagız Koyu

Rota Detayları

Antalya - Kekova - Antalya mavi yolculuk tur programı

1.Gün – Antalya

Mavi yolculuk tur programının ilk gününde sizleri kaptan ve yat personellerininde eşlik ettiği mavi tur hakkında bilgiler edinmeniz için ''Hoşgeldin Kokteyl'i'' adında bilgi seansı yer alıyor.
Antalya'nın içerisinde geçmişten günümüze gelen bir çok gizemli olaylar mevcut. Bu yüzden de Antalya'nın genellikle ismi ''Türk Rivierası'' olarak dile getiriliyor. Antalya'da deniz, güneş ve tarih ile alakalı bir çok nacizâne yer bulabilirsiniz. Doğaya dair ne kadar güzellik varsa Antalya'da bu güzelliklerin hepsini görebilirsiniz. Yukarıda sizlere denildiği gibi; ''Deniz ve güneşiyle ön plana çıkan Antalya, turistik bir şehir olduğundan dolayı yabancı ülkelerin insanları tarafından çok fazla tercih ediliyor. Türkiye'nin en güzel plajlarını ve berrak denizini Antalya'da bulabilirsiniz.'' Geçmişten günümüze Antalya'da yaşanmış tarihi ve gizemli olaylar Antalya'nın Türkiye içerisinde merkez bir konum olarak yer edinmesini sağlamıştır. Bir çok Tanrı ve Tanrıçalara ev sahipliği yapmış olan bu mitolojik şehir insanların tarih konusunda eksik olan bilgilerinin giderilmesinde yardımcı oluyor. Kısacası; ''Antalya, doğa ve mitoloji adına içerisinde bir çok özelliğe sahip olan bir şehirdir.'' Akdeniz Kıyısı'nın özellikleri nedeniyle Türkiye'nin en önemli turistik şehirlerinden bir tanesidir.

2.Gün - Olimpos, Adrasan Koyu

Olimpos'un uluslararası düzeyde bir önemi bulunmaktadır. 3200 metre uzunluğunda olan Olimpos'un içerisinde plajlar, bitkiler, spor müsabakaları ve Dünyaca ünlü olan ahşap evler bulunuyor. Olimpos antik bir kent olduğundan dolayı koruma altındadır. Çevresinde veya içerisinde izinsiz olarak yapılaşma mümkün değildir. İçeriğinde bulundurduğu plaj antik kente sadece 10 dakika uzaklıktadır. Plajın keyfini daha iyi ve daha güzel çıkarabilmek adına öncelikle antik kenti gezmenizde büyük fayda var. Nesli tükenmekte olan Caretta Caretta kaplumbağalarının Olimpos denizlerinde yaşamlarını sürdürdüklerini biliyormuydunuz? Diğer türkiye yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.

3. .Gün - Demre, Çayağazı ve Gökkaya Koyu

Geceyi sessiz ve sakin bir şekilde geçirmek isterseniz Gökkaya Koyu'nu tercih edebilirsiniz. Kekova ilçesinin güney tarafında yer alan Gökkaya Koyu'nun hemen girişinde sizleri güzel bir liman karşılayacaktır. Küçük adaların çevresinde bulunan berrak denizde yüzebilirsiniz, kafanızın dinlenmesini istiyorsanız sahil de yürüyüş yapabilirsiniz veya kiliseleri, su sarnıçlarını ve anıtsal mezarları görmek için Likya şehrine doğru gidebilirsiniz. Demre'e bir kaç kilometre uzaklıkta olan Myra kayalar içerisine yerleştirilmiş bir şehirdir ve bu yüzden de Anadolu'da Myra şehrinin eşini veya güzelliğini hiç bir yerde bulamazsınız. Myra kentinde daha önce görmediğiniz mezarlar ve milattan önce 5'e dayanan Likya yazıtları bulunuyor. Bizans yönetimindeyken dini ve idari bir şekilde yönetilmiştir.

4.Gün - Tersane, Üçağız Koyu 

Tersane bir adadır ve Fethiye Körfezi'nin en gözde, en büyük adasıdır. Yazları daha çok kullanılan Tersane adasının içerisinde korunaklı bir yapıya sahip olan koylar vardır. Rüzgarın şiddetli ve fazla olması nedeniyle adanın batı tarafı kullanıma kapalıdır. Öncesinde Tersane adasının adı Telandria olarak kullanılıyordu. Adaya yaklaştıkça antik kalıntılar daha fazla gözükmeye başlıyor ve dikkat çekiyor. Tersane adası Bizans yönetimindeyken liman olarak kullanılıyordu zira bu ada Bizans'lılar için en güvenilir adalardan bir tanesiydi. 1922 yılında Lozan Antlaşması yapıldıktan sonra içerisinde yaşayan Yunanistan'lılar ve birçok göçmen göç etmek zorunda kaldı.

5.Gün - Simena, Kekova

Kekova'yı gezdikten sonra Kekova'nın bir cennet olduğunu düşünebilirsiniz. İçerisinde hiç bir yerde göremeyeceğiniz berrak deniz, güzel koylar yer alıyor. Tarihi anlamda bizlere büyük bir eser bırakan Kekova şehri içerisinde birçok antik ve tarihsel yapılara yer verilmiş.  Kaş'tan ayrılıyoruz ve Kekova'a geçmek için Uluburun'dan geçiyoruz. Kekova'a varmadan önce sizleri 2 adet ada karşılıyor. Bu adaların ismi; ''Kara ada ve Toprak ada''. Limanında birçok ünlü ve büyük yatları barındırır. Kekova'nın kuzeyine doğru yol alırsanız sizleri Apollonia antik kenti karşılayacaktır. Apollonia içerisindeyse eski yat evleri ve sahil evleri bulunuyor. Turistleri fazlasıyla çeken bölgeyse Simena Kalesi'dir.

6.Gün - Ceneviz Limanı, Phaselis

Sabah erkenden uyanıp yola çıkacağız. İlk olarak Ceneviz Limanı'na ve Sazak Koyu'na gideceğiz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra Faselis Koyu'na gemimizi yanaştıracağız. Faselis, Rodoslu'ların Kolonileri tarafından kurulmuştur. Faselis'in içerisinde 3 adet birbirinden güzel koy bulunuyor ve eskiden Faselis'te yaşayan insanlar geçimlerini deniz üzerinden sağlıyorlardı. Ayrıca kent içerisinde eskilerden bu yana parfüm ticareti yapılırdı ve halen bu ticaret konusu günümüzde devam etmektedir. Geceleri isterseniz bu tarihi değerlere sahip olan kentin sahilinde yürüyüşler yapabilirsiniz. Akşam yemeğini burada yiyeceğimiz gibi geceleme işlemi de burada yapılacaktır.

7.Gün - Kemer ve Antalya

İlk başta Kemer ve Antalya içerisinde bolca gezmiştik fakat yeterli olmadığı için daha fazla gezmek ve daha fazla yeri keşfetmek için geri döneceğiz. Günümüzü marinada geçireceğiz.

8.Gün - Kemer veya Antalya

Yine aynı şekilde Ayşığı'nda verdiğimiz yüzme molasının ardından Antalya ve Kemer'e geri dönüyoruz ve marinada zamanımızı geçiyoruz.
 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Göcek - Antalya mavi yolculuk tur programı

Fethiye - Göcek - Fethiye mavi yolculuk tur programı 

Bodrum - Hisarönü Körfezi - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

Göcek - Marmaris - Göcek mavi yolculuk tur programı