Fethiye - Antalya - Fethiye mavi yolculuk tur programı

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Demre

Kaş

Kekova

Kaputaş Plajı

Kalkan

Kemer

Porto - Ceneviz

Kelebekler Vadisi

Turunç Pınarı

Kızıl Ada

Adrasan

Rota Detayları

Fethiye - Antalya - Fethiye mavi yolculuk tur programı

1.Gün - Fethiye 

Batı Akdeniz’de yer alan Fethiye doğal liman özelliği ile her yıl binlerce turisti kendine çekmeyi başarmakta. İhtişamı ve doğal güzellikleriyle misafirlerine inanılmaz bir gün yaşatan Fethiye ülkemizin popüler tatil merkezlerinden bir tanesi. Türkiye yakınlarındaki en güzel sahil olarak nitelendirilen Ölüdeniz görülmeye değer. Türkiye’deki tüm yerler ve denizler bir renkle ifade edilseydi sanıyoruz ki Fethiye’nin rengi turkuaz olurdu. Gün batımında denizde ortaya çıkan turkuaz rengi inanılmaz bir manzarayı da beraberinde getirmekte. Yeşil - Mavi arası bir rengin ortaya çıkması misafirlerin oldukça hoşuna gidecek. Fethiye’nin güzelliğini kelimelere sığdırmak biraz zordur. Bizzat ziyaret ederek güzelliklere yakından tanık olmanız gerekmekte.

2.Gün - Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz, Gemiler Adası

Mavi tur ve gulet hakkında bilgi verilmesinin ardından Kelebekler Vadisi’ne doğru yolculuk yapılacak.

Fethiye bölgesinde yer alan çarpıcı yerlerden bir tanesi olma özelliği ile Kelebekler Vadisi daha önce eşi benzeri görülmemiş bir güzelliğe davet etmekte. Binlerce küçük kelebeğin ortaya çıkardığı muhteşem görüntü gerçekten görülmeye değer. Yorucu bir kayalık yolculuğu yapacak zirvelere ulaşacaksınız. Kayalıklardan tırmanma esnasında ufak bir ses çıkarın ve binlerce kelebeğin gökyüzünde ortaya çıkardığı ahengi izleyin. Akşam yemeği ve geceleme Kelebekler Vadisi’nde.

Doğa tutkunu ya da spor severler için fazlasıyla cazip imkanları bünyesinde barındıran Ölüdeniz misafirlerini memnun edebilmek için her türlü imkana sahip. 

Turistik bakımdan önemli bir noktada bulunan Ölüdeniz deyim yerindeyse; “Sihir gibi bir güzelliğe” sahip. Kıyı bölümlerinde uzanmış yemyeşil çam ormanları baştan sona hoş bir görüntüyü de beraberinde getirmekte. Sıcacık denizi ve uzun kumsalları ile yüzmekten hoşlanan misafirlerin oldukça hoşuna gidecek nitelikler taşıyan Ölüdeniz nefes kesici bir manzaraya sahip. 1975 metre yükseklikte yer alan Baba Dağı zirvesinden muhteşem manzarayı seyretmekle kalmayıp paraşüt atlayışı da yapabileceksiniz. Bünyesinde barındırdığı çok sayıda turistik tesisi, restoran ve alışveriş merkezleri ile misafirlerine her türlü olanağı tanımakta.

Bizans kalıntılarını denizden rahatlıkla görebileceğiniz Gemiler Adası yalnızca bu özelliğinden dolayı yabancı turistlerin ilgisini çeken önemli bir cazibe merkezi olmuştur. Gezilebilecek önemli yerleri arasında; 40 dinsel bina, Hristiyan Mezarları, Kayalıklar üzerinde yer alan kilise yer alıyor. Tarihsel bakımdan önemli niteliklere sahip olan ada uygun demirleme alanları ile mavi yolculuklar için vazgeçilmez bir nokta olmayı başarmıştır. Yaz aylarında denizci, yatçı ve gemicilere hitap eden restoranı ile dikkat çekmekte.

3.Gün - Kaputaş Plajı, Yeşilköy

Muhteşem bir dağ geçit yakınında yer alan Kaputaş plajı kumlu bir yüzme koyu olarak bilinmektedir. Fazla kalabalık olmayan bir nokta olması nedeniyle sessizlik, sakinlikten hoşlananların uğrak mekanı. Seyahat broşürlerinden hiç eksik edilmeyen vazgeçilmez bir nokta olma özelliği taşıyor. Denizinin turkuaz rengi misafirleri adeta büyülüyor. Kaş ve Kalkan arası bir noktada yer alan plaj görülmeye değer.  Bozulmamış doğal güzellikleriyle çok sayıda turisti kendine çekmeyi başaran bir plaj. Zaman zaman derinleşebilen denizi çocuklar için güvenli olmayabilir. Diğer türkiye yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.

Akşam yemeği ve geceleme Yeşilköy’de.

4.Gün - Kekova, Üçağız Koyu

Binlerce yıllık tarihi, eşsiz doğası ve güzel koyları ile Kekova doğal bir cennet olarak anılmakta. Kaş’tan ayrılmanızın ardından Kekova’ya ulaşmak için Uluburun’u geçmiş olmanız gerekir. Yolculuk esnasında Aperlai kenti, Kara Ada, Toprak Ada gibi destinasyonlarla karşılaşacaksınız. Eski yazlık ve sahil evleri ile karşılaşacağınız Kekova tarih kokan atmosferi ile misafirlerini bekliyor.

Akşam yemeği ve geceleme Üçağız Koyu’nda.

Kaş’tan 36 kilometre uzaklıkta yer alan Theimussa üç tarafı doğal barınaklarla çevrili bir yapıya sahiptir. Yat turizm sektörünün vazgeçilmez noktalarından biri olan Theimussa barındırdığı kale duvarları ile tarihe canlı tanıklık etmenizi sağlayacak.

5.Gün - Olimpos, Adrasan

Tarihsel değeri nedeniyle dünya çapında bilinen Olimpos gerek ülkemizin gerekse tüm dünyanın cazibe merkezlerinden bir tanesidir. Kendine has bir takım özellikleriyle dikkat çeken Olimpos, endemik bitkileri, spot etkinlikleri, 3200 metre uzunluğundaki plajı ve ahşap evleri ile görmeniz gereken yerlerden. İnşaat ve yapılaşmanın yasak olduğu bir koruma politikası mevcut. Olimpos plajı’nda nesli tükenmekte olan Caretta Caretta kaplumbağaları ile karşılaşmanız ihtimaller arasında.

Öğle yemeği ve geceleme Adrasan’da.

6.Gün - Antalya

Geçmişin izlerini misafirlerine hissettiren Antalya doğal güzellikleri nedeniyle “Türk Rivierası” olarak anılır. Deniz, kum, güneş, tarih ve doğaya doyacağınız önemli bir turizm merkezi olan Antalya tarih boyunca merkezi önemini korumayı başarmıştır. Antik dönemlerde tanrı ve tanrıçalara ev sahipliği yapan bir şehir olduğu efsanelerde anlatılmakta.

Mükemmel bir uyuma sahip iklimi yıl boyu pek çok yerli - yabancı turistin akınına uğramasına sebep olur. Arkeolojik, tarihi ve doğal özellikleriyle dünyanın hemen her noktasından ziyaretçilere sahip bir şehir.

Akşam yemeği ve geceleme Antalya’da.

7.Gün - Kemer

M.Ö 7. yüzyılda     Perslerin M.Ö 333. yılında  Büyük İskender’in egemenliği altına girmiş olan şehir 1207 yılında Selçukluların egemenliği altına girmiştir. Şehrin görülecek önemli yerleri: Hadrianus Kapısı, Kale Kapısı, Saat Kulesi, Şehir Surları, Kale İçi, Kesik Minare, Antalya Arkeoloji Müzesi Şehrin simgesi Olan Yivli Minare Camii’dir. 

Antalya’nın güneyinde yer alan Kemer Antalya’ya 42 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Geniş kapasiteli, modern marinası ile önemli bir turizm merkezi haline gelmiş olan Kemer’in güzel bir tatil köyü olduğunu belirtelim. İsmini Kemer gibi akan nehrinden alan turizm merkezi görülmeye değer.

Toros Dağları’nın Çam Ormanlarına bakan, portakal bahçeleri ile misafirlerini büyüleyici bir atmosfere davet eden Kemer turistik bakımdan zirvelerini yaşamakta.

Turizmin gelişmesiyle birlikte hızlı bir gelişim ve değişim sürecine giren Kemer tek katlı yapılardan üç katlı yapılara geçiş yapmıştır. Otel ve benzeri hizmet sektörü işletmelerinin oldukça fazla olduğu bir nokta.

Akşam vakitlerinin serinliğinde kentin sokaklarında çıkacağınız yolculukta yerel halkla tanışma imkanı bulacağınız gibi gezintinin tadını çıkaracaksınız.

8.Gün - Porto Ceneviz, Phaselis

Sabahın erken saatlerinde Ceneviz Limanı’na doğru yolculuğa çıkılacak. Öğle yemeğinin tamamlanmasının ardından Phaselis koyu’na demirlenecek. M.Ö 7 yüzyılda Rodosluların Kolonisi olarak kurulmuş olan Phaselis denizden geçimini sağlayan insanlarla dolu. Antik dönemlerde parfüm ticaretinde ön plana çıkmayı başarmış bir nokta.

Akşam yemeği ve geceleme Phaselis Koyu’nda.

9.Gün - Adrasan, Finike

Sabahın erken saatlerinde Adrasan’a doğru yolculuk yapılacak. Ardından akşam yemeği ve geceleme için Finike’ye hareket edilecek.

Antalya’ya 110 kilometre uzaklıkta bulunan Finike Toros Dağları’nın eteklerine yerleşmiş bir antik kenttir. Antik dönemlerde “Zemuri” olarak isimlendirilen Finike güzelliği ile görülmeye değer yerlerden. Portakal bahçelerinin içinden geçerek kaya mezarları ile başlayan Limyra’yı mutlaka görmelisiniz.
 

10.Gün - Gökkaya, Demre

Sert rüzgarlara karşı korunaklı bir yapısı bulunan Gökkaya eşsiz bir liman olma özelliği taşıyor. Geceyi geçirebileceğiniz çeşitli konaklama imkanları bulunan liman seyahat keyfini doruklarda yaşamanızı sağlayacak. Su sarnıçları, anıtsal mezarları, anıtsal girişi ve kilisesi ile tarih kokan bir nokta.

Pırıl pırıl denizinde unutamayacağınız vakitler geçireceğiniz Demre doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi özellikleriyle de dikkat çekmekte. Akdeniz’in turkuaz sularında eşsiz bir gezintiye çıkacağınız Demre büyüleyici bir güzelliğe sahip. Portakalın tatlı kokusunu iliklerinize kadar hissedeceğiniz nokta bahar çiçekleri ve limonları ile misafirlerine muhteşem güzellikler sunuyor. Likya Uygarlığı’ndan izler taşıyan Demre, Turist Mozaikleri, Kemerli Salon Odaları ve St Nicholas Kilisesi ile yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Kemerli salon odalarında yapacağınız gezinti esnasında tünelin bir ucundan çıkan sesin öbür ucundaki bir başka ziyaretçi tarafından duyulmasını sağlayan akustik sizleri gerçekten etkileyecek.

Anadolu’da türünün tek örneği olarak gösterilen Myra Demre’ye birkaç kilometre uzaklıkta yer almakta. Geniş bir alana yayılmış olan Myra’nın Likya Yazıtları, M.Ö 5 yüzyıla kadar uzanan mezarlıkları ile antik bir kent görünümünde. Bizans dönemlerinde idari ve dini bir merkez olarak önemini korumuştur.

11. Gün - Kaş

Küçük bir alana sahip olan Kaş ülkemizin balıkçı, yatçılık ve turizm merkezlerinden bir tanesidir. Engebeli kayalıklarla çevrili olan Kaş’ın modern binaları ve antik kent kalıntıları ile dikkat çeker. Akdeniz’in tertemiz sularına engelsiz erişim sağlayan Kaş kendine has özel bir çekiciliğe sahiptir.

Eski bir Rum kasabasının yer aldığı Kaş yürüyüşten hoşlanan misafirler için uygun bir alan. Gece hayatı yaşamak isteyen misafirlerin beklentilerini karşılayacak aktivitelerin yer aldığı bir nokta. Roma dönemi’nde önem kazanarak Bizans dönemi’nde Piskoposluk merkezi haline getirilmiş olan Kaş antik dönemlere ait tarihsel değerleri ile dikkat çekmekte.

Akşam yemeği ve geceleme Kaş’ta.

12.Gün - Kalkan

Sabahın erken saatlerinde Kalkan’a doğru hareket edilir. Körfez kıyısında yer alan Kalkan doğal güzellikleriyle görülmeye değer yerlerden. Küçük ama özel bir tatil merkezi olması nedeniyle her yıl pek çok misafiri ağırlayan Kalkan, geleneksel evleri, çiçeklerle donatılmış balkonları ile otantik bir görünüm oluşturmakta. Dar sokaklarında bulabileceğiniz hediyelik eşya dükkanlarından sevdiklerinize hediyeler alma imkanınız bulunuyor. Kalkan’da geçireceğiniz süre boyunca sıkılmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Zeytinyağından sabun yapma, otel temizlikleri, restoran çalışanları geçimlerini bu yolla sağlamakta.

13. Gün - Turunç Pınarı, Samanlık Koyu

Yatçıların uğrak mekanı Turunç Pınarı narenciye ağaçları ve bir su kaynağından dolayı bu ismi almıştır. Gezinti esnasında büyük özen gösterilerek hazırlanmış gurme restoran lezzetlerini mutlaka denemelisiniz. Deniz lezzetlerine doyamayacağınız Turunç Pınarı tertemiz plajı ile sizleri bekliyor.

Turunç Pınarı’nın ardından yeni durağımız Samanlık Koyu

Fethiye’ye yaklaşık olarak 2-3 kilometre mesafede yer alan Samanlık Koyu kendine has doğal güzelliği ve doğal dokusu bozulmamış güzelliği ile sıcak turistik yerlerden. Çam ağaçlarının salınacak denizle buluştuğu noktada mavi ve yeşilin eşsiz uyumunu görebileceğiniz bir koy. Yüzmekten hoşlanan misafirler için tertemiz sularını vaat ediyor.

14.Gün - Kızıl Ada

Gün batımı esnasında güneş ışıklarının taşlara vurmasıyla ortaya çıkan koyu kırmızı renkten dolayı Kızıl Ada olarak isimlendirilmiş olan adanın gelişmemiş bir alt yapısı bulunmaktadır. Güneyinde deniz feneri Kuzeyinde dalış noktası ile karşılaşacağınız ada geniş kumdan plajları ile deniz severlere eşsiz olanaklar tanıyor.

Kızıl Ada’nın ardından akşam yemeği ve geceleme için Fethiye Limanı’na demirlenecek.

15.Gün - Fethiye

15.gün kahvaltının tamamlanmasının ardından saat 10:30’da turumuz sona erer.
 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Marmaris - Bodrum mavi yolculuk tur programı

Marmaris - Fethiye - Datça - Marmaris mavi yolculuk tur programı

Marmaris - Fethiye - Marmaris mavi yolculuk tur programı

Göcek - Göcek Koyları - Göcek mavi yolculuk tur programı