Fethiye - Marmaris - Fethiye mavi yolculuk tur programı 

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Fethiye

Tersane Adası

Ekincik Körfezi

Hamam Koyu

Yassıca Adası

Ağa Limanı

Cennet Adası

Rota Detayları

Fethiye - Marmaris - Fethiye mavi yolculuk tur programı 

1.Gün - Fethiye 

Batı Akdeniz’in doğal bir limanı olan Fethiye popüler bir tatil yöresidir. Türkiye’nin istisnasız en güzel sahillerinden biri olarak tabir edilen Ölüdeniz mavi yolculuk ve yat gezileri için muazzam bir başlangıç noktası. Ülkemizde bulunan tüm deniz ve yerler bir renkle ifade edilecek olsa idi, Ölüdeniz hiç şüphesiz turkuaz rengi ile anılırdı. Yeşil - Mavi karışımı hoş bir renge sahip olan Ölüdeniz mavi tonlarının en güzel halini bünyesinde barındırmakta. Özellikle akşama doğru güneşin batmasına yakın zaman dilimlerinde ortaya çıkan turkuaz rengini hiçbir noktada görmeniz mümkün değildir. Güzelliği kelimelerle anlatılamayıp bizzat canlı bir şekilde tanık olacak düzeyde. Bu bakımdan Ölüdeniz’i ziyaret edip bizzat görmelisiniz.

2.Gün - Kocabük, Ağa Limanı

Kahvaltının yapılmasının ardından gulet ve mavi tur hakkında bilgilendirilip Kocabük’e doğru hareket edilir. Bir süre Kocabük’te vakit geçirmenizin ardından akşam yemeği ve geceleme için Ağa Limanı’na doğru demir alınır.

Kurtoğlu Burnu yakın bölümlerinde yer alan Ağa Limanı ikiz koy yapısı ve uygun demirleme noktalarıyla görülmeye değer bir yerdir. Yürüyüş yapmak, balık tutmak ve yüzmek için gidebileceğiniz en güzel yerlerden bir tanesi.

3.Gün - Kumlubük, Cennet Adası, Marmaris

Sabahın erken saatlerinde kahvaltı yapılması için Kumlubük Koyu’na doğru hareket edilir. Kahvaltının ardından öğle yemeği ve yüzme molası için Cennet Adası’na demir atılır. Diğer türkiye yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.

Marmarisin giriş bölümünü oluşturan Cennet Adası ormanlarla kaplı yapısıyla doğa severleri baştan sona etkileyecek bir güzelliğe sahip. Adada bulunan restoran ve kafelerde sevdiklerinizle birlikte harika vakitler geçireceksiniz. Gün boyu sıkılmadan dolaşacağınız güzelliğe ve çeşitliliğe sahip.

Cennet Adası’nın ardından akşam yemeği ve geceleme için Marmaris Limanı’na doğru hareket edilecek.

Ülkemizin Güneybatı bölümlerinde yer alan Marmaris Muğla şehrine bağlıdır. Akdeniz sahil kesiminde yer alan Marmaris yıl boyu yeşil kalabilen yapısıyla insanın göz zevkine hitap ediyor. Mavi rengin en güzel halini görebileceğiniz liman şehri gezinti boyunca kendinizi harika hissetmenizi sağlayacak. Sahil şeridinde bulunan koyların fazlalığı, doğal liman yapısı, antik dönem kalıntıları, doğal güzellikleri ile tüm misafirlerini baştan sona etkilemeyi başaran Marmaris 800 tekne kapasiteli marinası ile dikkat çekmekte. Çeşitli su sporları yapabileceğiniz Marmaris’te hiç geçirmediğiniz kadar hoş vakitler geçireceksiniz.

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Marmaris’te yılın her ayında yüzmek mümkündür. Yalnızca Muğla yöresine has olan ve dünyada başka bir noktada bulunmayan Günlük Ağaçları (Sığla Buhuru) niteliklerinin yanı sıra çam ormanları ve geniş yapraklı çınar ağaçları ile karşılaşacaksınız.

Ülkemizin önemli yatçılık merkezlerinden biri olan Marmaris en güzel tekneleri bünyesinde barındırır. Masmavi denizi, yüksek dağları ve çam ormanlarıyla misafirlerini en iyi şekilde memnun eder.

4.Gün - Ekincik Körfezi, Dalyan

Nefes kesici güzelliği ile dikkat çeken Dalyan adeta kutsanmış bir mekan. Tenha bir yapıya sahip olan Körfezin yakınındaki plajı da sakin bir yapıya sahip. Doğal dokusunun bozulmamış olması şehir yaşamının karmaşasından da uzak tutmakta. Çakıl taşlı plaja 2 km mesafede bulunan liman üzerinden tekneler Dalyan’a doğru 45 dakikalık bir yolculuğun ardından ulaşırlar. Çarpıcı bir manzaraya sahip olan Dalyan’ın yerel yaşamı gözlemlemek için de uygun bir nokta olduğu söylenebilir. Su kayağı, muz teknesi gibi su sporu imkanlarıyla dikkat çeker. Gece hayatı konusunda zayıf olan noktada yapılabilecek en güzel şey kendinizi doğanın sessizliği ve huzuruna bırakmanız olacaktır. Ekincik Körfezi’ne uğradığınızda araçla yalnızca birkaç dakika mesafede olan Sultaniye Kaplıcaları’na da uğramayı unutmamalısınız. 40 derece sıcaklığa sahip olan şifalı suları pek çok sağlık sorununa iyi gelmekte. Kökeni Roma dönemlerine kadar uzanan kaplıcaların tedavi edici özelliği ile nevralji, romatizma, cilt hastalıkları, karaciğer, dalak, bağırsak sorunlarına şifa verdiği ifade edilmekte. Çıktığınız seyahatin yorucu etkilerinden kurtulma adına kaplıca sularına kendinizi bırakmalısınız.

5.Gün - Göbün Koyu, Hamam Koyu

Kahvaltının tamamlanmasının ardından Göbün Koyu’na doğru hareket edilir. Koya adımınızı attığınızda giriş bölümünde dar bir yapıya sahip olan ancak uzunca bir koy bulacaksınız. Zeytin ve çam ağaçlarının kokusu sizi kendinizden geçirecek.

Hamam Koyu güneybatı bölümlerinde yer alan su içindeki kalıntıları ile bu ismi almıştır. Cleopatra Hamamı, Batık Hamam Koyu olarak da bilinen Hamam Koyu tektonik yapısı ve krater gölüyle dikkat çekmekte. Koy genelinde çam ağaçları yer yer keçiboynuzu ağaçları görmek mümkün. Antik duvar yapısı  ve diğer küçük kalıntıları ile tarihe canlı tanıklık etmenizi sağlayacak bir koy. Likya’nın Lydae antik kentini bünyesinde barındıran koyun yabancı turistlerin ilgi odağı olduğunu söylemek mümkün.

6.Gün - Bedri Rahmi Koyu, Yassıca Adası

Tarihi nitelikleri ve doğal özellikleriyle yerli - yabancı pek çok turistin uğramak istediği nokta Bedri Rahmi Koyu. “Taşyaka” , “Gizli Koy” gibi isimlerle de bilinen Bedri Rahmi Koyu sanat camiasının önemli ismi Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun ismini almıştır. Bedri Rahmi arkadaşları ile birlikte 1973 yılında çıktığı seyahatte bu koya uğramış ve bir kayanın üzerine balık resmi çizmiş. Kaya Bedri Rahmi’nin anısına “Balık Kayası” adını almış ve halen ziyaretçilerini karşılıyor. Sert, şiddetli rüzgarlardan iyi korunan bir yapıya sahip olan koyun fantastik boyutlardaki güzelliği zakkum çiçekleri, küçük plajları ve turkuaz suları sayesinde mümkün olmuştur. Tepelerindeki çam ve zeytin ağaçları ile nam salmış bir koy.

Yassıca Adası bazı denizcilik haritalarında “Yassıca Adaları Grubu” olarak ifade edilir. Göcek’in en yakın limanında demirleme yaparak ulaşabileceğiniz Yassıca dünya üzerindeki en romantik noktalardan bir tanesi. Sevdiğiniz insanla birlikte hiç olmadığı kadar romantik dakikalar yaşayacağınız büyüleyici bir atmosfere sahip. Eşiniz ya da sevgilinizle birlikte gün batımını mutlaka izlemelisiniz. Oldukça korunaklı bir yapıya sahip olan adaların su sporu meraklıları için uygun şartları taşıdığını da ifade edelim. Çam ve zeytin ağaçları ile kaplı ada baştan sona cenneti andırıyor.

7.Gün - Tersane Adası, Kızıl Ada

Fethiye Körfezinin en büyük adası olarak bilinen Tersane Adası doğu bölümünde kapalı ve korunaklı koylar bulunmakta. Şiddetli rüzgarlardan dolayı batı bölümü kapalı olan adanın tarihi kaynaklardaki ismi “Telandria” . Bizans dönemlerinde denizciler için en güvenilir nokta olmayı hak etmiş bir ada. 1922 Lozan Antlaşması’na uyarınca adada yaşayan pek çok vatandaş Yunanistan ve farklı bölgelere göç etmiştir.

Gün batımı esnasında güneş ışığının taşlara vurduğu noktada koyu kırmızı bir rengin ortaya çıkması nedeniyle Kızıl Ada olarak nitelendirilen ada deniz feneri, dalış noktası gibi imkanlara sahip. Doğu kıyıları yüzme için fazlasıyla uygun olan adanın güzelliği ile dillere destan olduğu görülüyor. Adada biraz vakit geçirdikten sonra Fethiye’ye doğru yolculuğa çıkılır.

8.Gün - Fethiye

Kahvaltının tamamlanmasının ardından saat 10:30’da turumuz sona ermekte.
 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Göcek - Marmaris mavi yolculuk tur programı

Bodrum - Gökova Körfezi - Hisarönü Körfezi - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

Bodrum - Marmaris mavi yolculuk tur programı 

Marmaris - Bodrum mavi yolculuk tur programı