Fethiye - Kekova - Fethiye mavi yolculuk tur programı 

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Kekova

Demre

Turunç Pınarı

kaputaş plaji

Kaş

Kelebekler vadisi

Fethiye

Rota Detayları

Fethiye - Kekova - Fethiye mavi yolculuk tur programı 

1.Gün - Fethiye 

Yat’a giriş yapmanızın ardından yat kaptanı ve personelleri ile tanıştırılmanın yanı sıra mavi yolculuk hakkında bilgi almanız için “Hoşgeldin Kokteyl’i” yapılacak. Akşam yemeği ve geceleme Fethiye Limanı’nda.

Batı Akdeniz’in doğal liman kenti olan Fethiye muhteşem doğa güzelliği ile dillere destan bir destinasyondur. Antik dönem Likyalı kasabalarıyla popüler bir tatil merkezi olan Fethiye Ölüdeniz gibi değerli bir noktaya da ev sahipliği yapar. Ülkemizdeki tüm deniz ve yerler bir renkle anılsa idi şüphesiz Ölüdeniz’in rengi turkuaz olurdu. Mavi - Yeşil karışımı bir renk tonuna sahip olan Ölüdeniz başka yerde göremeyeceğiniz bir güzelliğe sahip. Güzelliği kelimelerle anlatılması güç olan bizzat gidip canlı bir şekilde görmeniz gereken bir düzeye sahip.

2.Gün - Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz, Gemiler Adası

Fethiye bölgesinde yer alan gezilecek yerlerden en çarpıcı olanı Kelebekler Vadisidir. Şala benzeyen kayaları, ağaçları sarmış kelebekleri ile nefes kesen bir manzarayı ortaya koyan vadi baştan sona güzellikler dünyası. Yorucu bir kayalık tırmanışı ile karşılaşacağınız imkanları gördüğünüzde çıktığınıza değdiğini göreceksiniz. Tırmanış esnasında bilinçli olarak küçük bir ses yapın ve kelebeklerin uçuşup ortaya çıkardıkları manzarayı seyredin. Binlerce kelebeğin uçuşu, vadi üzerinde gölge oluşturması ve gökyüzünde oluşturdukları ahenk görülmeye değer. Kelebekler Vadisi’nde akşam yemeğinizi yiyip geceleyebilirsiniz.

Allah’ın yeryüzüne bahşettiği cennetten bir parça olarak tanımlanan Ölüdeniz sunduğu eşsiz manzarasıyla misafirlerini her anlamda etkilemeyi başarıyor. Kıyı yönünde uzanan çam ormanları görüntüsü ve kokusuyla her anlamda etkileyici. 1975 metre yüksekliğe sahip Baba Dağı doruklarından paraşütle atlama imkanına sahipsiniz. Paraşüt meraklıları için nefes kesen bir etkinlik olacaktır. Ciddi sayılarda turistik tesis, restoran ve alışveriş merkezleri ile Ölüdeniz sıcak bir turizm merkezi haline gelmiştir.

Bizans kalıntılarını çıplak gözle görebileceğiniz Gemiler Adası ilgi çekici yerleri ile yabancı - yerli turistleri kendine çekmeyi başarıyor. 40 dinsel bina, Hristiyan mezarları ve kilisesi ile tarihin kokusunu alacağınız bir ada. Ada’da bulunan hilal şekline sahip koyda büyük bir demirleme alanı da bulunmakta. Denizci, yatçı ve gemicilere hitap eden ada derme çatma bir restorana da sahip.

3.Gün - Yeşilköy, Kaş

Verilen yüzme ve öğle yemeği molasının ardından Yeşilköy’e doğru hareket edilecek. Tertemiz suları ile ünlü Yeşilköy su altı kum ve otları ile hoş bir görüntü sunuyor. Demirleme alanı imkanı bulunan noktanın gece - gündüz pek çok gulet’in uğrak yeri haline gelmesine neden olmuştur.

Küçük bir yer olan Kaş, balıkçı, yatçılık ve turizm merkezlerinden bir tanesidir. Antik dönem Antiphellos kalıntıları etrafına inşa edilmiş büyük tepeleri ile çevrili bir nokta. Akdeniz’in pırıl pırıl sularına tam bir erişim sağlayan kayalık kıyı şeridiyle yüzme severlere güzel olanakla tanımakta. Kendine has özel bir çekiciliği bulunan tatil beldesi sevecen yapısıyla dikkat çekmekte.

Eski bir Yunan kasabası olarak da bilinen Kaş yürüyüş ve gece hayatı bakımından güzel olanaklar barındıran bir nokta. Roma döneminde önem kazanan ve Bizans döneminde de Piskoposluk merkezi haline getirilmiş olan Kaş’ın tarihsel önemi günümüzde de fazla.antik dönemler bakımından oldukça zengin bir nokta. Akşam yemeği ve geceleme Kaş’ta.

4.Gün - Kekova, Üçağız Koyu

Binlerce yıllık geçmişi ile tarih kokan Kekova, birbirinden güzel koyları, turkuaz denizi ile görülmeye değer yerlerden. Kaş’tan ayrılmanızın ardından Kekova’ya uğramak için Uluburun’u geçmeniz gerekmekte. Yatlar için uygun bir doğal liman olan Kekova M.Ö 4’e kadar uzanan geçmişiyle bilinen Apollonia Antik Kenti ile ünlüdür. Eski yazlık evleri ve sahil evleri ile karşılaşacağınız yerde Büyük Simena Kalesini de mutlaka görmelisiniz.

Doğal barınaklarla üç tarafı da çevrili olan Theimussa turizm sektörünün can damarıdır. Kekova Adası’na erişim sağlamasıyla bilinen nokta da görülmeye değer yerlerden. Kale duvarı kalıntıları ve antik kenti ile tarihe canlı tanıklık edeceksiniz.

5.Gün - Demre, Gökkaya

Anadolu’da eşi benzeri bulunmayan yapısıyla dikkat çeken Myra Demre’de barınmakta. Geniş bir alana yayılmış olan ve M.Ö yıllara uzanan geçmişe sahip olan Myra Bizans dönemlerinde dini ve idari merkezlerden biri haline gelmiştir.

Kekova’nın güneyinden ilerlendiğinde güzel bir liman olan Gökkaya ile karşılaşacaksınız. Rüzgarlara karşı korunaklı bir yapısı bulunan limanın gecelemek için uygun şartlar taşıdığı söylenebilir. Ankrajı ve konaklama tesisleri ile misafirlerini en güzel şekilde ağırlamakta. Küçük adalar arasında yüzme keyfini doruklarında yaşayacağınız tarihi keşfe çıkacağınız önemli bir nokta. Su sarnıçları ve anıtsal mezarlarıyla Likya şehrini keşfe çıkın!

6.Gün - Kaputaş Plajı, Kalkan

Bir dağ vadisinin eteklerin konumlanmış olan Kaputaş plajı kumlu bir yüzme koyu olarak da bilinir. Çarpıcı güzelliği ve manzarasıyla misafirlerinin beğenisini kazanan plaj çok kalabalık olmayan bir sakinliğe sahiptir. Seyahat broşürlerinden eksik edilmeyen bir nokta olduğunu hatırlatalım. Suyu turkuaz parlaklığına sahip olan Kaputaş Kaş ve Kalkan arasında bir konumda bulunmakta. Denizi taşlı bir yapıya sahip olan plajın derinleşebildiği görülmekte.

Küçük ama güzel bir tatil beldesi olarak bilinen Kalkan görülmeye değer noktalardan. Eski Rum evleri ile karşılaşacağınız küçük bir yat limanı göreceğiniz Kalkan geleneksel mimarisiyle de dikkat çeker. Çiçeklerle bezenmiş panjur ve balkonları nefes kesici bir manzaraya davetiye çıkarır. Sokaklarında hediyelik eşya satan dükkanların bolca bulunduğu Kalkan sevdiklerinize hediye almak için güzel bir nokta. Yerel  restoranlarında iştahınızın kabardığını fark edecek ve asla sıkılmayacaksınız. Kalkan’da geçimini zeytin yağı’ndan sabun yaparak, pansiyon ve otellere temizlik hizmeti sunarak, restoranlarda çalışarak geçimini sağlamaya çalışan sıcak insanlarla tanışmalısınız. 

7.Gün - Turunç Pınarı, Samanlık Koyu

Narenciye ağaçlarını bolca görebileceğiniz Turunç Pınarı ismini aynı zamanda bir tatlı su kaynağının adını taşımasıyla elde etmiştir. Gurme restoran ve yerel balıkçılarında yiyeceğiniz yemeklere doyamayacaksınız. Kaya Köyü’nden başlayacak yürüyüşte kafanızın dağıldığını hissedeceksiniz.

Fethiye’ye 2-3 kilometre uzaklıkta bulunan Samanlık Koyu’nda verilen yüzme molasının ardından Fethiye’ye doğru hareket edilir.

8.Gün - Fethiye

Kahvaltının tamamlanmasının ardından saat 10:30’da turumuz sona erer. 
 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Bodrum - Gökova Körfezi - Hisarönü Körfezi - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

Fethiye - Bodrum - Fethiye mavi yolculuk tur programı

Fethiye - Antalya - Fethiye mavi yolculuk tur programı

Bodrum - Güllük - Bodrum mavi yolculuk tur programı