Fethiye - Göcek - Fethiye mavi yolculuk tur programı 

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Fethiye

Kille Bükü

Sarsala Koyu

Hamam Koyu

Domuz Adası

Gökçe

Yassıca Adası

Rota Detayları

Fethiye - Göcek - Fethiye mavi yolculuk tur programı 

1.Gün - Fethiye 

Batı Akdeniz’in doğal limanlarından olan Fethiye ihtişamı ve tarihi nitelikleriyle önemli bir cazibe merkezidir. Ülkemizin popüler tatil merkezlerinden yalnızca bir tanesidir. Ölüdeniz ülkemizin yakınlarında bulunan en güzel sahil olarak nitelendirilmektedir. Mavi yolculuklar için ideal bir nokta olması çıkılan yolculuklarda önemini korumasına neden olmakta. Turkuaz rengine canlı bir şekilde tanık olacağınız Ölüdeniz mavi - yeşil rengi karışımı bir deniz rengine sahip. Mavi tonlarının en güzel halini görebileceğiniz Ölüdeniz güneşin batışına yakın zamanlarda muhteşem bir manzara sunar. Ölüdeniz’in güzelliği kelimelere sığmayacak kadar fazla. Güzelliğe canlı bir şekilde tanık olacaksınız.

2.Gün - Göbün Koyu, Hamam Koyu

Yapılacak kahvaltının ardından yüzme molası vermek için Gobün Koyu’na doğru hareket edilir. Koy girişinde zeytin ve çam ağaçlarının bulunduğu uzun bir koy göreceksiniz. Kaya mezar ve kalıntılarını körfezin ucunda görmeniz mümkün.

Güneybatı bölümlerinde suyun içerisinde kalıntıları yer alan eski bir hamam sebebiyle Hamam Koyu birden fazla isim taşımakta. Cleopatra Hamamı, Batık Hamam Koyu olarak da bilinen koy tektonik yapı ve krater gölüne sahip. Kıyıdan başlayarak tepelere kadar çam ağaçları ve keçiboynuzu ağaçları ile kaplanmış olan Hamam Koyu antik duvar yapısı ve kalıntılarıyla tarihe canlı bir biçimde tanıklık etmeyi sağlıyor. Kalıntıları takip ettiğinizde Likya’nın antik kenti Lydae ile karşılaşacaksınız. Yaklaşık olarak 1.5 saatlik bir patika yürüyüşünün ardından antik kente ulaşmanız mümkün.

3.Gün - Sarsala Koyu, Bedri Rahmi Koyu

Uzun taşlı plajını süsleyen çam ağaçları misafirlere inanılmaz bir görüntü sunuyor. Hoş bir gün geçirmek ve ardından gecelemek için daha güzel bir yer bulmanız mümkün değil. Ayrıca; koyda birbirinden lezzetli yemekleri yiyebileceğiniz bir restorantta bulunmakta.

Tarihi bakımdan ciddi bir öneme sahip olan Bedri Rahmi Koyu doğal güzellikleriyle de tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. “Taşyaka” , “Gizli Koy” olarak da bilinen koyun Türk Edebiyatı, sanat ve resim alanında önemli bir isim olan Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun ismini aldığını görüyoruz. 1973 yılında büyük ustanın arkadaşları ile birlikte gezinti yaptığı koyda bir kayanın üzerine çizdiği balık resmi yıllardır kendini koruyor. Koya ilk giriş esnasında misafirleri karşılayan kaya “Balık Kayası” olarak isimlendirilmiş. Sert, şiddetli rüzgarlardan iyi korunan bir koy olması iyi bir demirleme noktası olmasını sağlamakta. Günlük yaşamda sıkça göremeyeceğiniz bir ihtişama sahip olan Bedri Rahmi Koyu zakkum çiçekleri, küçük plajları ve turkuaz suları ile misafirlerini bekliyor.

4.Gün - Kille Bükü, Günlüklü Koyu

Yürüyüş esnasında kaybolmak istemiyorsanız Kille’de geçtiğiniz yolları çok iyi aklınızda tutmalı ya da not etmelisiniz. Şirin plajı ve çam ormanlarıyla bir başka güzelliğe sahip. Kilise kalıntıları ve süslemeli taşlara ulaşacağınız koyda aradığınız ne varsa bulacaksınız.

Günlük ağaçları olarak isimlendirilen ağaçlarla kaplı olan Günlüklü Koyu mavi yolculuklar içine ideal bir durak olma niteliği taşıyor. Göcek, Dalaman istikametinden kara yolu ile ulaşmanın mümkün olduğu Günlüklü görülmesi gereken yerlerden.

Akşam yemeği ve geceleme Günlüklü Koyu’nda.

5.Gün-  Göcek

Dalaman Uluslararası Havalimanı’na yalnızca 30 dakika mesafede olan Göcek doğal bir liman. 12 Ada ve körfezin kuytu koylarına kuş bakışı bakabilmesiyle bilinen Göcek son yıllarda turistik bakımdan daha büyük bir değer kazanmıştır. Yatçılık keyfinin doruklarda yaşanacağı bir nokta olması pek çok yabancı turistin dikkatini çekmesine neden olmuş durumda. Her boyut ve nitelikteki teknenin demirleyebileceği bir alan olan Göcek deniz kıyısı bölümünde bar ve restoranlar ile karşılaşmanız mümkün. Ziyaretçileri ve misafirlerini en güzel şekilde ağırlayabilecek bir nokta.

6.Gün - Yassıca Adası, Tersane Adası

Denizcilik haritalarının bir kısmında Yassıca Adaları olarak görülen Yassıca Adası eşiniz ya da sevdiğiniz insanla kaliteli vakitler geçirebileceğiniz adalardan. Romantik ortamı ile bilinen Yassıca muhteşem bir gün batımı manzarası sunuyor. Korunaklı adaları, sığ koyları ve su sporu imkanları ideal bir ada. Çam ve zeytin ağaçları ile kaplı adada hoş vakitler geçireceksiniz.

Fethiye Körfezi’nde bulunan en büyük ada olma özelliği ile Tersane Adası, derin deniz yapısıyla dikkat çekiyor. Doğu tarafına “Yaz Limanı” denmesinin sebebi kapalı ve korunaklı koyları nedeniyledir. Şiddetli rüzgarlara maruz kalması nedeniyle batı tarafı kapalı olan ada tarihi kaynaklardan edinilen bilgilere göre “Telandria” olarak tanımlanmakta. Kara ve deniz bölümlerinden görülen yaklaşık yüz adet antik ev kalıntısı sizleri tarihte bir yolculuğa çıkaracak. Denizciler için en güvenilir yer olma ünvanıyla Tersane Adası, Fethiye Körfezi’ndeki denizcilere ev sahipliği yapmakta.

7.Gün - Domuz Adası, Kızıl Ada

İsmini bölgede yaşayan yaban domuzlarından alan Domuz Adası, bir dönem burada yaşadığı düşünülen bir prensten dolayı da “Prens Adası” olarak da bilinmekte. Sualtı kalıntıları bakımından zengin bir ada.

Gün batımında güneş ışığının taşlara vurmasıyla ortaya çıkan kırmızı renkten dolayı Kızıl Ada olarak tanımlanan adanın güney ucu deniz feneri, kuzey batısı bir dalış noktası içerir. Doğu bölümlerinde yer alan geniş plajı yüzme bakımından güzel imkanlar tanır. 

8.Gün - Fethiye

Kahvaltının tamamlanmasının ardından saat 10:30’da turumuz sona erer.
 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Göcek - Antalya mavi yolculuk tur programı

Göcek - Marmaris - Göcek mavi yolculuk tur programı

Marmaris - Bodrum mavi yolculuk tur programı

Göcek - Bodrum mavi yolculuk tur programı