Bodrum - Marmaris - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Emel Sayın Koyu

Kadırga Koyu

Datça

Knidos

Mersincik Koyu

Orak Adası

Cennet Adası

Serçe Koyu

Palamut Bükü

Selimiye Koyu

Bodrum

Dirsek Bükü

Rota Detayları

Bodrum - Marmaris - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

1.Gün - Bodrum 

Yat’a giriş yaptığınız andan itibaren kaptan ve personeller ile tanışma ve mavi tur hakkında bilgi edinme adına “Hoşgeldin Kokteyl’i” ile karşılaşacaksınız. Akşam yemeği ve gecelemenin Bodrum’da yapılacağını ifade edelim.

Ülkemizin Ege kıyılarında gerçekleştirilecek olan deniz yolculukları için ideal bir başlangıç noktası olma özelliği taşıyan Bodrum Avrupa’nın da en iyi deniz gezisi alanlarından bir tanesidir. Tertemiz suyu, bol güneşi ve sımsıcak insanlarıyla harika vakitler geçireceğiniz Bodrum doğal dokusu bozulmamış yerleşim alanı ve köyleriyle her anlamda kendinden bahsettirmeyi başarıyor.

Muğle şehrinin liman şehirlerinden biri olan Bodrum antik dönemlerde “Karya - Halikarnas” ismiyle bilinmekteydi. Mausolus Mozolesi’yle ün yapmış olan Bodrum’un Gökova Körfezine giriş çıkışları kontrol eden bir konumda olduğunu belirtelim. 15. yüzyılda Haçlılar tarafından inşa edilmiş olan Bodrum Kalesi liman ve marinayı kuş bakışı görmekte. Kalede bulunan Sualtı Arkeolojisi Müzesi de dikkat çekmekte. Yıl boyu pek çok kültürel festivalin gerçekleştirildiği kaleyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

2.Gün - Adaboğazı, Mersincik Koyu 

İsmini “Akvaryum” kelimesinden alan Adaboğazı berrak ve temiz sularıyla akvaryumu andırmaktadır. Dikkatlice baktığınızda denizin 30 metre derinlerini dahi görebileceğiniz bir berraklık söz konusu. Batı konumunda bulunan küçük koylar ve berrak sular harika bir gezi deneyimi sunacak.

Akşam yemeği ve geceleme Mersincik Koyu’nda.

3.Gün - Knidos, Aktur Koyu 

Anadolu’nun en görkemli antik kentlerinden biri olarak kabul gören Knidos eşsiz bir güzelliğe ve görkemli kalıntılara sahiptir. Liman yönünde yapacağınız yürüyüşün sonunda Bizans döneminden kalma iki kilisenin kalıntıları ile karşılaşacaksınız. 1960 yılından itibaren arkeolojik kazı çalışmalarına konu olmuş olan Knidos Demeter Heykeli ve Aslan Heykelleri ile ünlüdür. Daha önce çıkarılan Demeter Heykeli günümüzde British Museum’da sergilenmektedir. Tanrıça Afrodit’in kutsal tapınağı olarak ifade edilen Knidos önemli bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Büyük nekropolü, çift limanı ve Afrodit tapınağı ile ziyaretçilerine tarihi canlı canlı yaşatacak bir atmosfere sahip.

Oksijen bakımından oldukça zengin olan Aktur Koyu tertemiz havasıyla iliklerinize kadar işleyecek. “Türkiye’nin en güzel koyu” olarak ifade edilen Aktur Koyu Datça ve Kurucabük gibi iki bölümden oluşmakta. Her ikisi de birbirinde 4 km uzaklıkta bulunmakta. Çam ağaçlarının görüntüsünün yanı sıra güzel kokusu sizi kendinizden geçirecek.

4.Gün - Emel Sayın Koyu, Orhaniye Koyu 

Türk klasik müziğinin kraliçesi Emel Sayın’ın ses ve fiziki güzelliğini bilmeyen yoktur. Emel Sayın Koyu da ünlü sanatçının güzelliğini aratmayacak nitelikler taşıyor. İsmine layık bir koy olan Emel Sayın Koyu büyüleyici manzarası, sıcak insanlarıyla ünlü.

Öğle yemeği için Orhaniye Koyu’na hareket edilir. Derin masmavi denizi ve Kızkumu plajı ile nam salmış olan Orhaniye deniz severler için oldukça güzel imkanlar tanıyor. Büyük teknelerin dahi rahatlıkla yanaşabileceği bir yapıda olması deniz yolculukları için önemli bir durak haline gelmesine neden olmuştur. Eşsiz bir gezi deneyimi sunacak olan Orhaniye sizleri bekliyor.

5.Gün - Dirsekbükü, Bozburun 

Ege denizinde bulunan körfez ve Hisarönü arasında bir konumda bulunan Dirsekbükü Bodrum’dan Marmaris’e doğru çıkılan yolculukta önemli bir dinlenme noktasıdır. Korunaklı koyları ile misafirlerini en güzel şekilde ağırlayan Dirsekbükü muhteşem bir deniz gezisine davetiye çıkarıyor.

Sünger işleri ve gulet yat inşa sektörü denince ilk akla gelen yer Bozburun. Ülkemizde en kaliteli teknelerin bu bölgeden çıkması sektörde öncü şirketlerin burada bulunan ustalarla çalışmasına neden olmakta. Dünyanın pek çok noktasından gelen turistleri ağırlayan Bozburun gulet ve yat üretim endüstrileri nedeniyle dünya çapında bilinmekte.

6.Gün - Arap Adası, Kadırga Koyu 

Kahvaltının hemen ardından yolculukta yüzme molası vermek adına Arap Adası’na demir atılır. Sonra Kadırga Koyu’na doğru harekete geçilir. Marmaris’ten hareket eden teknelerin hemen hepsi bu koya mutlaka uğrar.

7.Gün - Marmaris

Yılın tüm aylarında yeşil kalmayı başaran Marmaris’in mavinin ve yeşilin tüm tonlarını misafirlerine sunduğunu söylemek mümkün. Cennetten koparılmış bir parça olarak tanımlanan Marmaris’in doğal liman yapısı, antik şehirleri ve doğal güzellikleriyle ülkemizde ve tüm dünyada bilinen bir tatil destinasyonu. Mavi yolculuk seçenekleri, 800 tekne kapasiteli marinası ve sunduğu su sporu imkanlarıyla yerli ve yabancı turistler için önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelmiştir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu Marmaris’te kış mevsiminde dahi denize girme imkanına sahipsiniz. Yüksek çam ormanları, geniş yapraklı çınar ağaçları ve sığla ağaçlarıyla Marmaris eşsiz bir yeşil dokuya sahip.

Ülkemizin önemli yatçılık merkezlerinden biri olan Marmaris en güzel en kaliteli teknelerin bulunduğu bir nokta. Dağları, denizi ve çam ormanlarıyla görülmeye değer bölgelerden bir tanesi. Marmaris’te bulacağınız sınırsız mağaza, kafe ve restoran seçenekleri ile harika vakitler geçirecek her türlü ihtiyacınızı rahatça karşılayacaksınız.

8.Gün - Kumlubük, Cennet Adası 

Ormanlarla kaplı yapısıyla yeşile doyacağınız Cennet Adası Marmaris Körfezi giriş bölümünde bulunmaktadır. Günlük olarak çıkılan tekne turları için önemli bir durak olan ada doğal güzellikleriyle isim yapmıştır. Cennet Adası’na ulaşmak istiyorsanız yukarıya doğru biraz yürümeniz gerekecek. Adaya ulaşma esnasında doğal bir yürüyüş yapma imkanı da bulacaksınız. Yalancı Boğaz’a erişmeden önce 8 km yürümeniz gerekebilir. Yalancı Boğaz  adını İstanbul Boğazı’na benzeyen yapısından almakta. Kayalık bir yapıya sahip olan bölgede ihtişamlı manzaranın keyfini çıkarmanız mümkün. Adanın etrafında bulunan restoran ve kafe işletmesi harika vakitler geçirmenize yardımcı olacak. Yüzmenin tadını çıkarabileceğiniz noktalardan bir tanesi.

9.Gün - Bozukkale (Loryma), Serçe Koyu 

Kökeni M.Ö 10 yüzyıla kadar uzanan Bozukkale dikdörtgen şekillerine sahip kale duvarlarının karşılıklı olarak uzanması sonucunda oluşmuştur. Kale duvarlarından birinin yıkılmış olmasıyla ismi arasında bağlantısı olduğu düşünülen Bozukkale güzel bir nokta.

İngiliz Donanma Gemilerinin yıllar önce gezi alanı ilan ettiği Bozukkale günümüzde sahil tersanesi olarak değerlendirilmekte. Ege’de bulunan tüm yatları görebilecek bir noktada bulunması stratejik bakımdan önemini her zaman korumasına neden olmuştur. Geçmişte askeri amaçlarla kullanıldığı görülen Bozukkale’nin bu anlamda önemli bir noktada bulunduğu belirtilebilir. Dar liman yapısıyla askeri amaçlar için uygun niteliklere sahiptir.

Su altı araştırmacılarının bazı kalıntılar bulduğu Serçe Koyu mavi yolculuklarda önemli bir yere sahip. Yolculuk duraklarınızdan bir tanesi de Serçe Koyu olacak.

10. Gün - Selimiye Koyu 

Muğla Marmaris sınırları içerisinde bulunan Selimiye Koyu eski ismiyle “Hydas” misafirlerine sunduğu muhteşem manzarasıyla insanları etkilemeyi başarmıştır. Manzarasıyla ünlü olan koy aynı zamanda bölgenin en yüksek tepelerinden biri olma özelliği ile bilinmektedir. Diğer yüksek tepeler Sarıkaya, Kızılköy Aşarkale Mahallesi’dir. Güneydoğu noktalarında görülen Helenistik dönemden kalma kalıntılar yabancı turistlerin ilgisini çekmiş olacak ki her yıl akın akın Selimiye’ye gelmelerine neden olmakta. Koyda ilgi çeken noktalar: izleme kulesi, deniz feneri, manastır ve bir tiyatro.

Amerikan Sualtı arkeologları ve bilim insanlarının araştırmalar yaptığı Selimiye dünya çapında markalaşmış bir koy olma özelliği taşıyor. Koyda bulunan değerli unsurlar Bodrum Sualtı Müzesi’nde sergilenmekte. Mavi Yolculuk tekneleri için vazgeçilmez duraklardan olan Selimiye pek çok anlamda markalaşmıştır. Bol miktarda balığı, sebzesi, meyvesi, bademi, zeytin ağaçları ve çok daha fazlasıyla bilinmekte. Koyda hissedeceğiniz taze kekik kokusu sizleri kendinizden geçirecek.

11.Gün -Bencik Koyu 

Dar giriş yapısına sahip olan Bencik Koyu muhteşem manzarasıyla misafirlerini adım attıkları andan itibaren etkilemeye başlamakta. Hisarönü tarafında yer alan koy görülmeye değer noktalardan.

Akşam yemeği ve geceleme Bencik Koyu’nda.

12.Gün - Datça 

Ege ve Iyonya’nın güney kıyılarında bulunan Datça yapılan araştırmalardan elde edilen sonuçlara göre Dorlar tarafından kurulmuş. Ege ve Akdeniz arası bir konumda bulunan Datça Knidos antik kentine ev sahipliği etmekte. En güzel tanrıça Afrodit için en güzel yarımadada inşa edilmiş şehir olarak ifade edilen Knidos Datça’nın 38 kilometre ilerisinde. 500 yıldan fazla bir süre önce İspanyol Korsanların cüzzam hastalarını ölüme terk edip gittiği Datça yarımadası efsaneye göre cüzzam hastalarını iyileştirmiş. Limanda yapacağınız güzel bir yürüyüş sizi kendinize getirecektir.

Akşam yemeği ve geceleme Datça’da.

13.Gün - Palamutbükü 

Datça yarımadası üzerinde bulunan plajların en güzellerine sahip olmasıyla bilinen Palamutbükü vücudunuzu gençleştirici etkileriyle sizleri bekliyor. Bölgede bulunan huzuru ve temiz havayı başka hiçbir noktada bulamayacağınızı söylemek mümkün.Yarımadanın ucunda yer alan Palamutbükü kristal berraklığındaki suları ile insanın yüzme iştahını kabartıyor. İnsanları sıcak bir yapıya sahip olan Palamutbükü’nde sıcak bir karşılamaya tanık olacaksınız. Barış, mutluluk ve huzurun simgesi olan Palamutbükü sıcacık ortamları, muazzam doğa güzelliği ile her anlamda görülmeye değer.

14. Gün - Orak Adası, Yalıçiftlik 

Zengin deniz yaşamı ve kristal berraklığındaki suları ile ünlü Orak Adası Bodrum’a 16 km uzaklıktadır. Gökova Körfezi üzerinde çıkılan turlarda teknelerin uğramadan geçmedikleri bir ada olması ününü artırmıştır. Kargıcık Koyu’nun tam karşısında yer alan Orak Adası zeytin ağaçları, girintili - çıkıntılı kıyıları ile gerçek anlamda mutlu edici bir güzelliğe sahip. Kuzey bölümlerinde demirlenebilecek korunaklı koyları ile misafirlerini en güzel şekilde ağırlayan ada yüzme keyfini en üst seviyede yaşayacağınız adalardan.

Beş çayını Yalıçiftlik Koyu’nda içeceksiniz. İkindin vakitlerinde koya çöken serinlik çayın tadını bambaşka noktalara taşıyacak. Yalıçiftlik’in ardından akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı’na doğru demir alınacak.

15. Gün - Bodrum 

Kahvaltının tamamlanmasının ardından saat 10:30’da turumuz sona erer.
 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Göcek - Antalya mavi yolculuk tur programı

Fethiye - Bodrum mavi yolculuk tur programı

Bodrum - Gökova Körfezi - Hisarönü Körfezi - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

Fethiye - Bodrum - Fethiye mavi yolculuk tur programı