Bodrum - Gökova - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Kleopatra Adası

Bodrum

Tuzla Koyu

Orak Adası

Bodrum Liman

Kisebükü

Yedi Adalar

Yalı Ciftlik

Rota Detayları

Bodrum - Gökova - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

1.Gün - Bodrum 

Yat’a adım attığınız andan itibaren kaptan ve yat bünyesinde hizmet veren personellerle tanışma ve mavi tur hakkında bilgilendirme adına “Hoşgeldin Kokteyl’i” ile karşılaşacaksınız. Bodrum Limanı’nda akşam yemeğinin ardından geceleme yapacak kafanızı tamamen boşaltacaksınız.

Bodrum Ege kıyıları yolculuğuna başlamak için ilk nokta. Avrupa’nın en iyi deniz gezisi alanlarından biri olarak kabul edilen Gökova Körfezi sizi uzaklara alıp götürecek. Tertemiz suları, masmavi gökyüzü, bitmek tükenmek bilmeyen güneşi ve sıcakkanlı insanlarıyla her anlamda çeşitlilik sağlayan bir sahil. Sahil şeridi bünyesinde bulunan yerleşim alanlarının doğal dokusunun bozulmamış olması doğal güzellikleri tüm derinliği ile hissetmenizi sağlayacak.

Muğla ili’nin liman şehirlerinden bir tanesi olan Bodrum seyahat anlamında her açıdan beklentilerinize yanıt vermeyi başaracaktır. Antik dönemlerde “Karya - Halikarnas” olarak adlandırılmış olan Bodrum Dünya’nın Yedi Harikası’ndan Mausolus Mozolesiyle ünlüdür. Liman ve marina bölgelerine üst noktadan bakma fırsatı veren Bodrum Kalesi bünyesinde Sualtı Arkeolojisi Müzesi barındırmaktadır. Yıl boyu pek çok kültürel etkinlik ve festivale tanıklık eden müze çok hoşunuza gidecek. 

2.Gün - Orak Adası, Çökertme Köyü

Kahvaltının ardından mavi tur programı ve gulet konusunda bilgilendirilip Orak Adasına götürüleceksiniz.

Deniz yaşamı bakımından zengin, kristal mavi suları ile ünlü Orak Adası Bodrum’un Doğu yönüne 16 km uzaklıktadır. Gökova turuna çıkıldığında mutlaka uğranan Ada popüler bir yapıya sahip. Yerleşim yeri bulunmayan Orak Adası Kargıcık Koyunun karşısında bulunmakta. Zeytin ağaçlarının ele geçirdiği kıyılara sahip adanın kuzey bölgelerinde korunaklı koyları bulunmakta. Doğu bölgelerinde denizin akvaryum misali bir güzelliğe sahip olduğunu belirtelim. Orak Adası’nın masmavi sularında yüzme imkanı bulacaksınız.

Öğle yemeğinin ardından Çökertme Koyu’na doğru demir alınır.

Türkülerde dile getirilen Çökertme Gökova körfezinin geçmeden önce ve geçtikten sonra elverişli bir mola yeri olarak bilinir. Çökertme Koyu ismini bünyesinde barındırdığı bir köyden almaktadır. Kepçe Burnu ve Karaburun arası bir noktada bulunan Çökertme Koyu gecelemek için korunaklı bir noktadır. Tekneciler arasında nam salmış bir bölge olması tekneleri batı - doğu yönlü esen rüzgarların zararlı etkilerinden korumasından kaynaklanır. Kıyı şeridinde bulunan Çam ve Zeytin ağaçları görsel anlamda büyülediği kadar kokusuyla da insanın aklını başından almakta. Koy’da bulunan yerel restoranlarda cazip fiyat seçenekleriyle her biri birbirinden lezzetli yemekler yiyebilmektesiniz. Geceleri gerçekleştirilen oryantal gösterisinin tadını çıkarmalısınız.

3. Gün - Yedi Adalar, (Küfte / Uzun Liman) , İngiliz Limanı

Kahvaltı öncesinde sabahın erken saatlerinde Yedi Adalar’a doğru hareket edilir.

Tenha bir koy olarak Tuzla’nın güney kesimlerinde bulunan Yedi Adalar Mavi Yolculukta önemli bir yere sahiptir. Yüzme, şnorkelle yüzme, balıkçılık, sünger avcılığı gibi etkinlikler için ideal bir nokta olması ziyaretçilerin zıpkınla balık avlama, sünger toplama etkinlikleri gerçekleştirmesini sağlamakta. Bu bölgede Küfre doğal limanı ziyaret etmeyi unutmamalısınız. Yine Güllük Ormanı kıyı bölgelerinde bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Gökova Körfezin’nin Güney Bölümleri uçsuz bucaksız çam ormanlarıyla kaplıdır. Mavi Tur esnasına bu adalarda demir atabilir büyük bir huzur elde edebilirsiniz. Batı bölümlerinde tenha Martil Adası bulunmaktadır. Güney ve Doğu bölümlerinde güneşin tadını çıkarabilir, yüzebilir ve dinlenebileceğiniz birbirinden güzel plajlarla karşılaşabilirsiniz.

Uzun Ada, Zeytin Adası ve Küçük Adalar yine ziyaret edilecek diğer noktalardır.  Adaların plajları genelde dik ve kayalıktır. Doğayı seven bir yapıya sahipseniz, çam ormanlarında bir yürüyüş iyi gelecektir.

Çamaltı, Gökağaç, Karaağaç Limanı, Uzun Liman ve Küfre Koyu yine demirleme noktaları arasında bulunmakta. Adalara yapacağınız ziyaret sonrasında akşam yemeğinin ardından geceleme maksadıyla İngiliz Limanına doğru harekete geçilir.

Halk arasında dolaşan bir söylentiye göre II. Dünya Savaşı esnasında İngiliz donanma gemileri bu limana gizlenmiş.

4.Gün - Kleopatra (Sedir) Adası, Karacasöğüt

Sabah erken vakitlerde Sedir Adası’na demir atılır. Marmaris’in 18 km doğusunda yer alan Kleopatra adası altın kum plajı ile ün yapmıştır. Roma dönemlerinden kalma kalıntıların bulunduğu bölgede Kleopatra ve Antonius’un Afrika’dan getirtilen kumların içerisinde denize girdikleri söylentisi dolaşmakta. Sedir Adası ziyareti sonrasında akşam yemeği ve geceleme için Karacasöğüt limanına doğru harekete geçilir.

5.Gün - Löngöz Koyu, Tuzla Koyu

Kahvaltının tamamlanmasının ardından Löngöz koyuna doğru gezintiye çıkılır. Gökova Körfezi’nde bulunan en güzel koylardan bir tanesidir. Her yönden rüzgar esintisinin bulunduğu koy’da doğanın güzelliğini doruklarında hissetmeniz mümkün. Rüzgar yönlerinin elverişli olması yat turu için uygun koşullara sahip olmasına neden olmakta.

Löngöz koyunda tamamlanan gezintinin ardından guletimiz Tuzla Koyuna demir atar. Berrak ve turkuaz rengi sularında yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Tuzla Koyu’nda yapılacak.

6. Gün - Kargili Koyu, KiseBükü (Alakışla Bükü)

Sabahın erken vakitlerinde Kargili Koyu’nda olacağız. Öğle yemeğinin ardından yüzme molası verilip Kise Büküne demir atacağız.

Orak Adasına 5 km mesafede bulunan Kise Bükü ismini bölgede Bizans Manastırları’nın kalıntılarını taşımasından dolayı “kilise” kelimesinden almıştır. Tüm tekne turları için vazgeçilmez bir koy olan Kargili Koyu kuzey bölümleri dağlarla çevrili bir yapıya sahiptir. Kise Bükü kalıntıları arasında mutlaka görmenizi istediğimiz yerler; Yalıköyü, Akarca, Çatal, Yazlık, Hamam, Sarnıç ve kilise kalıntılarını barındıran koy. Yakınlarda bulunan birkaç koyda soğuk su içme imkanı bulacaksınız. Işıl ışıl parlayan kumsallara karşı Zakkum ağaçlarının oluşturduğu silüeti izlemeye doymayacaksınız.

7. Gün - Pabuç Burnu, Yalıçiftlik

Kahvaltının tamamlanmasının ardından Pabuç Burnu’na doğru harekete geçilir. Öğle yemeğini yiyeceğiniz koyun şekli burnu andıran bir görüntüye sahip. Bodrum’a yakın bir konumda bulunan Pabuç Burnu uygun demirleme alanlarından. Beş çayını Yalıçiftlik Koyu’nda içeceksiniz. Burada etkinlikler tamamlandığında akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı’na doğru yola çıkılır.

8. Gün - Bodrum

Kahvaltının ardından tur tamamlanır. 
 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Göcek - Kekova - Göcek mavi yolculuk tur programı

Göcek - Bodrum - Göcek mavi yolculuk tur programı

Bodrum - Fethiye mavi yolculuk tur programı 

Marmaris - Fethiye - Datça - Marmaris mavi yolculuk tur programı