Bodrum - Yunan Adaları - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

Rota detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Rotadan Resimler


Karaincir

Amorgos Adası

İkaria Adası

koufonisia adası

Kos Adası

Mikanos Adası

Paros Adası

Lipsi Adası

Patmos Adası

Naxos Adası

Pserimos Adasi

Klimnos Adası

Rota Detayları

Bodrum - Yunan Adaları - Bodrum mavi yolculuk tur programı 

1.Gün Bodrum, Kos Adası 

Yat’a giriş yapmanızın ardından yat kaptanı ve personelleri ile tanıştırılmanın yanı sıra mavi yolculuk hakkında bilgi alma adına “Hoşgeldin Kokteyl’i” ile karşılaşacaksınız. Kokteyl’in ardından Kos Adası’na doğru demir alınacak.

Bodrum ülkemizin Ege kıyılarında çıkılacak deniz yolculukları için uygun şartlara sahip bir başlangıç noktası. Bilindiği üzere Gökova Körfezi Avrupa’nın en iyi deniz gezisi alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Körfeze giriş kontrol eden bir noktada bulunan Bodrum bol güneşi, tertemiz suları ve sıcacık insanlarıyla görülmeye değer yerlerden. Pek çok uygun demirleme alanına sahip olan yarımada çıkılacak deniz yolculuklarına da uygun şartlar sağlıyor. Sahil şeridinde bulunan yerleşim alanları ve köylerinin doğal dokusunun bozulmamış olması insanların doğayla iç içe gelmesine neden olmakta. Diğer yunanistan yat turları rotlarını linkten görebilirsiniz.

Ülkemizin Güney batı noktasında bulunan Muğla şehrinin liman kentlerinden olan Bodrum antik dönemlerde “Karya - Halikarnas” olarak isimlendirilmekteydi. Dünyanın yedi harikasından biri olan Mausolus Mozolesi’ne sahip olmasıyla bilinen Bodrum’a gidildiğinde Bodrum Kalesi’ne mutlaka çıkılmalıdır. Marina ve limana tepeden bakma imkanı vermesinin yanı sıra yıl boyu pek çok kültürel festivale tanıklık etmektedir.

Kos Adası diğer ismiyle “İstanköy” gerçek anlamda görülmeye değer adalardan bir tanesi. Tıbbın babası olarak nitelendirilen “Hipokrat’ı” dünyaya kazandıran ada palmiye ağaçları ile kaplıdır. On iki ada’nın üçüncü büyük adası olma özelliği ile misafirlerine geniş bir alan sunar. Kos Adası’nda gerçekleştireceğiniz yürüyüşlerde önemli antik kalıntılar ile karşılaşacaksınız. Asklipios kalıntıları, Şövalyeler Kalesi, Büyük Hipokrat Ağacı gibi pek çok tarihsel unsur tarihe canlı tanıklık etmenizi sağlayacak. On iki ada üzerindeki plajların en güzellerini Kos Adası üzerinde bulmanız mümkün. Ada yürüyüş ve bisiklet gezileri için ideal bir nokta. 

Akşam yemeği ve geceleme Kos Adası’nda.

2. Gün - Pserimos Adası, Leros Adası

Pserimos diğer ismiyle “Keçi” Adası İstanköy ve Kilimli arasında yer almaktadır. Türk kıyılarına yakın bir konuda bulunan Pserimos 15 km karelik alanı ile misafirlerini ağırlıyor. Adanın temel geçim kaynakları arasında balıkçılık ve turizm bulunuyor. Yaz boyu akın akın turistin geldiği Pserimos Adası  küçük gezi tekneleri ve özel turist gemileri ile ün yapmıştır. Kısa bir yürüyüş yapabileceğiniz Pserimos Adası geniş bir plaja, derin kumlu sulara sahiptir. Taverna ve kafeleriyle sahil şeridini ele geçirmiş işletmeler fazlasıyla eğlenmenizi sağlayacak. Ağaçsız tepeleri kayalık bir yapıya sahiptir.

Sessiz, huzurlu bir tatil isteyenlerin uğrak mekanı Leros Adası misafirlerini bekliyor. İnsanı kendine çeken koyları, kumlu plajlarıyla her daim yeşil kalmayı başarmış olan Leros insanın içini açan bir manzaraya sahiptir. Turistik bakımdan normal bir vaziyette olan Lakki Limanı 1923 yılında Mussolini’nin mimarları tarafından tasarlanmıştır. Platanos Köyü, İleryüz Adası karşılaşacağınız diğer güzellikler arasında. On iki adaya ve diğer kıyılara yolculuk yapacaksanız en ideal duraklar arasında bulunmakta.

3.Gün - Lipsi Adası

Mavi kubbe yapılı küçük kiliseleri, beyaz badanalı evleri ile küçük bir ada olan Lipsi araç bakımından oldukça zayıf olduğundan hava ve ses kirliliği bulunmuyor. Küçük limanında bulunan pek çok kafede harika vakitler geçirebileceğiniz ada gün boyu balıkçıları izleyebileceğiniz noktalardan.

4.Gün - Patmos Adası

Ege’nin Kudüsü olarak ifade edilen Patmos Adası St. John’un İncili’nin son bölümlerini yazdığı yerdir. Hristiyanlar arasında kutsal bir yeri bulunan Patmos Adası inanç turizmi ile her yıl binlerce turisti kendine çekmekte. Adayı ziyarete gelen misafirlerin yarısının dini nedenlerden diğer yarısının ise turistik amaçlarla geldiğini görüyoruz. Geceleri sessiz bir yer olma özelliği ile denizin sesini dinleyebileceğiniz huzur verici bir ortam. Büyük plajları, muhteşem manzarası ve verdiği mutluluk ile Patmos Adası İsa’nın son yemeğini sembolize eden Paskalya Kutlamalarına da ev sahipliği yapmakta. Ada üzerinde bulunan Hora ve Çora sokaklarında yürüyüşe çıkmalı gezintinin tadını çıkarmalısınız. Ayrıca; Kastelli Tepesi’nden güneşin batışını da seyretmeyi unutmayın.

5.Gün - Ikaria Adası

Sisam ve Patmos adaları arasında bir konumda yer alan Ikaria Adası Ege Denizi’ndedir. Bizans ve Roma antik kalıntıları bakımından zengin bir ada olan Ikaria efsanelere konu olmayı başarmış bir ada.

Bizansın hakim olduğu dönemlerde bir dağ tepesi üzerinde bulunan Koskina Kalesi, kalenin içinde bulunan Saint George Kilisesi antik dönem kalıntılarının en önemlilerine örnekler arasında bulunuyor. Büyük İskender’in hükümdar olduğu dönemlerde inşa edilmiş olan kale halen varlığını sürdürüyor. 44 metre boyundaki askeri istihkam Ege Denizindeki trafiği gözlem altında tutmaya yardımcı oluyor. Müzikal ve tiyatral etkinliklerin yapıldığı Kampos Köyü Bizans dönemi kalıntılarını misafirlerine sunuyor.

Therma Roma Hamamları’nı ziyaret etmeyi unutmamalısınız. Şifalı niteliklere sahip suyun Roma döneminde dışarıya aktığı bilinmekte. İnsanların bu suda yıkanarak pek çok hastalığa şifa bulduğu da alınan duyumlar arasında. Sonrasında yaşanan bir deprem hadisesiyle Ikaria Adası ve şehir deniz altında kalmış. Kalıntıları görmek isteyenler şnörkel ile dalış yapabilirler. Romatizma, cilt hastalığı gibi rahatsızlıklara şifa olan aktif sıcak su denize akmakta. Ayrıca; hamamların yanı sıra Tanrıça Artemis’in eski bir tapınağı ile de karşılaşabileceksiniz.

Taşlık ve toprak yolları ile doğa severler için harika bir nokta olan Ikaria Adası kırsal bir yürüyüş için bulunmaz yerlerden bir tanesi. Akdeniz Bölgesi’nin en güzel yerlerinden biri olma özelliği ile Ikaria dağları, dölleri ve nehirleri ile tam bir doğa harikası.

6.Gün - Mikanos Adası

Barındırdığı pek çok kumsalı ve berrak suları ile aşırı düzeyde popüler bir noktaya erişmiş olan Mikanos Adası doğal güzellikleriyle misafirlerini en güzel şekilde ağırlamayı çok iyi biliyor. Güney sahilinde yer alan popüler kumsalları (Paradise, Super Paradise, Elia, Platis Gialos, Psarou, Agios Ioannis, Agrari, Paranga, Kalo Livadi, Ftelia) ile yerli ve yabancı turistlerin ilgini çekmeyi çoktan başarmış durumda. Büyük gece klüpleri ve canlı plaj barları ile gece hayatının tadını çıkarabileceğiniz noktalardan. Bar ve klüp açısından oldukça zengin olan Mikanos Adası gece hayatı bakımından ciddi imkanlar tanımakta. Pek çok turistin bu adayı tercih etmesinin altındaki nedende bu. Şunu da ifade etmekte yarar görüyoruz: burası Avrupanın en iyi eşcinsel ve lezbiyen mekanı olarak bilinir.

7.Gün - Paros Adası

Mükemmel plajları ile tüm dünya çapında bilinir bir ada olmayı başarmış olan Paros Adası rüzgar sörfü ve parti yapılabilecek plajları ile eğlencenin doruklarda yaşanacağı bir ada. Baştan sona düzen içeren kumsalları her türlü unsuru içeriyor. Beach, Kolimbithres, Parasporos, Santa Maria, Pounda gibi popüler kumsalları ile tüm dünya çapında biliniyor. 

Sevimli köylerle karşılaşacağınız Paros Adası pek çok etkinliği ile çekici bir kasabaya sahiptir. Naoussa köyü de yine popüler noktalardan. Kozmopolit yaşam tarzıyla dikkat çeken bir köy.

Gece hayatı ve eğlenceleri bakımından Mykonos ve Ios’tan sonra üçüncü sırada yer alan Paros Adası görülmeye değer.

8.Gün - Naxos Adası

Dağlık bir ada olmasıyla bilinen Naxos Adası taş kiremit çatılı, beyaz badanalı evleri ile ilk bakışta dikkat çeken yapılara sahip.Apiranthos, Apollonas, Halki, Potamia, Koronos, Tripodes gibi pek çok köye sahip olan Naxos korunaklı Venedik Kalesi’yle de dikkat çeker.

98 kilometre genişliğinden fazla olduğu tahmin edilen altın kumsallarıyla markalaşmış olan Naxos Adası görülmeye değer. Akdeniz güneşinin altında parıldayan kumsalı ilk etapta görsel olarak etkilemekte.. Kumsalların bir kısmında şezlong, şemsiye ve su sporu imkanlarıyla karşılaşacaksınız. En ünlü kumsalları: Agios Prokopios, Plaka, Agia Anna, Mikri Vigla, Sahara, Saint Georgios olarak sıralanabilir. Rüzgar sörfü ve uçurtma sörfü yapmaktan hoşlanan misafirler için mükemmel koşullar taşıyan Naxos sizleri bekliyor.

9.Gün - Iraklia Adası

Panagia ve Agios Georgios isminde iki köye sahip olan Iraklia Adası geleneksel mimarisiyle dikkat çekmekte. Turistik bakımdan oldukça gelişmiş bir yapıya sahip olan Agios Georgios ilgi görmekte.

Sahil bölümünde birbirinden güzel plajlarla karşılaşacağınız Iraklia Adası doğal güzellikleriyle her anlamda ziyaretçi beklentilerine yanıt vermeyi başarıyor.

En ünlü ve en etkileyici plajı Livadi Iraklia Adası’nın doğu bölümlerinde yer almaktadır. Agios Georgios plajı limana daha yakın konumu ile daha popüler bir noktada.

10.Gün - Koufonisia Island
Güney batısında Chora köyü bulunan Koufonisia Island muhteşem plajları, birbirinden lezzetli yemekleri, temiz insanları ve doğal güzellikleriyle misafirlerini etkilemeyi başarıyor. Temel geçim kaynağının balıkçılık olduğu adada balıkçıların faaliyetlerini inceleme fırsatı bulacaksınız. Deniz ürünleri bakımından zengin bir nokta olması nedeniyle birbirinden güzel lezzetlerle karşılaşmanız mümkün.

Etkileyici kaya ve oluşumları, muhteşem manzarasıyla Koufonisia Island doğayla buluşmak isteyenlerin uğrak mekanı.Fanos, Finikas, Gala, Nero gibi doğa alanları ile dikkat çekiyor.

Huzur ve sessizlik arayanlar için uygun bir nokta olan Koufonisia Island ilginç ve sıcak barlara sahiptir. Gece hayatı sınırlı bir yapıya sahip olan adada daha çok sessizliğin tadını çıkarmanız mümkün. Meşhur pizza ve makarnasının yanı sıra Yunan yemeklerini de deneyimleme fırsatı bulacaksınız. Yunanistan’daki en iyi gece klüplerinin bir kısmını adadaki tavernalarda bulabilmeniz mümkün.

11.Gün - Amorgos Adası

Şirin bir köy olarak bilinen Chora köyünü bünyesinde barındıran Amorgos Adası beyaz badanalı evleri, yel değirmenleri, Venedik kalesi, kiliseleri ve labirent sokaklarıyla dillere destan bir güzelliğe sahip.

Plajların renkleriyle nam saldığı Amorgos Adası Derinlik Sarhoşluğu adlı Fransız filminin de çekildiği bir ada. Sessiz, şaşırtıcı bir nokta.

Hareketli bir gece hayatına sahip olan Amorgos misafirlerini en güzel şekilde ağırlıyor. Çoğunluk olarak küçük barlar, restoran ve dans klüpleri bulabileceksiniz.

12.Gün - Astypalea (İstanbulya) Adası

İstanbulya az miktarda turist alan gizli adalardan biridir. Yunanlılar için oldukça popüler bir ada olan Astypalea yerel geleneklerin halen sürdürüldüğü bir ada olma özelliği taşıyor. Issız koylarında yüzmenin tadını çıkaracağınız balıkların en güzelini tüketeceğiniz İstanbulya Venedik Kalesi ile daha bir muazzam. Balık ve kerevit satılan Maltezana limanını görmeden adadan ayrılmamanızı öneririz.

13. Gün - Kalimnos Adası

Dünyanın en iyi süngercilerine sahip olmasıyla bilinen Kalimnos her geçen gün daha da gelişen bir turizm merkezi haline gelmiştir. Adalıların geleneksel yaşamlarından oldukça etkileneceksiniz. Süngercilik faaliyetleri halen devam etmekte. Kalimnos Adası’nda güzel bir yürüyüşe çıkarabilir, eşsiz koylarında yüzebilir, doğal dokusu bozulmamış manzaralarını seyredebilirsiniz. Dağlık yer şekillerine sahip olan adanın dağcılık faaliyetleri için de uygun olduğu görülüyor. Plajlarında su sporları imkanları bulacağınız Kalimnos muhteşem güneş doğuşu manzarasıyla misafirlerini baştan sona etkiliyor.

14. Gün - Turgutreis, Karaincir

Yumuşak altın kumsallarında yürümeye doyamayacağınız Karaincir yaklaşık olarak 500 metrelik bir alana sahiptir. Muz teknelerinden su bisikletlerine kadar çeşitli su sporları yapılabileceği Karaincir’de buz gibi içeceğinizi eşsiz manzarasına karşı yudumlarken plaj çevresindeki tertemiz havayı içinize çekebilirsiniz.

Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı’na hareket edilir.

15.Gün - Bodrum

Kahvaltının yapılmasının ardından saat 10:30’da turumuz sona erer.
 


Bu rota ile ilgili daha fazla bilgi için

Adınız Soyadınız *
Telefon Numaranız *
E-posta Adresiniz *
Bilgi Almak İstediğiniz Konu *
Güvenlik Sorusu * 3 (+) 2 = ?


Bu kategorideki diğer rotalar


Bodrum - Yunan Adaları - Göcek mavi yolculuk tur programı

Marmaris - Yunan Adaları - Marmaris mavi yolculuk tur programı

Fethiye - Yunan Adaları - Bodrum mavi yolculuk tur programı

Bodrum - Yunan Adaları - Bodrum mavi yolculuk tur programı